Nebo s.r.o.

• Česko Nebe s.r.o. (viac)
USA, (2019–2023), 12 h 14 min (Minutáž: 18–23 min)

Tvorcovia:

Simon Rich

Predloha:

Simon Rich (kniha)

Hudba:

Matt Novack

Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Sasha Compère, Jon Bass, Lolly Adefope, Kevin Wayne, Jason MacDonald, Christine Horn (viac)

Komedie odehrávající se v kanceláři Heaven Inc. Bůh plánuje zničit Zemi a dva andělé musí svého šéfa přesvědčit, aby zachránil lidstvo. Vsadí se s ním, že dosáhnou toho největšího zázraku – pomůžou dvěma lidem se do sebe zamilovat. (HBO Europe)

erased

První série přišla s perfektní premisou, kterou se nepodařilo pořádně vyždímat, a exceluje vlastně jen tam, kde se dovídáme o náhodných epizodách z fungování nebeské korporace. A samozřejmě tam, kde se objeví duo Buscemi / Soni. Naproti tomu, ačkoliv už druhá série nemá nic společného s titulní premisou a blíž než k souvislé TV komedi mái k sérii náhodných SNL skečů, v tomto formátu dokáže tématu využít zvoleného tématu a parodování mnohem víc. Vůbec se tedy nebudu zlobit, pokud tato skvadra bude dál pokračovat i v dalších nesouvislých ale stejně švihlých sériích. Also, my therapist prescribed me a potion that's got me low-key kinda faded. ()

Inozuka

Nebe s.r.o. zklamalo, jak už to tak ostatně s bohy a anděly bývá ... Je tam hodně dobrých vtipů, ale celkově skvělý nápad o bohu jako naprostým tupci (teze, kterou tvrdil již Markýz de Sade) a neschopných andělech shazuje dost ploché zpracování a těžko definovatelná americká přeslazenost a jednoduchost. Podobně laděný francouzský film Zbrusu nový zákon je výrazně lepší. ()

Pajky3

Bylo jen otázkou času, kdy přijde seriál s nebeským motivem, který se bude snažit vytěžit něco z úspěchu Good Place. A i když má seriál nakonec úplně jinou zápletku, tak mi právě Good Place svým prostředím hodně připomněl. Zaujalo mě na něm obsazení. Daniel Radcliffe sice bude navždy Harry Potter, ale nikdo mu nemůže upírat to, že dokáže hrát. Zatím ve všem, v čem jsem ho viděl po Harry Potterovi, se mi zamlouval. Ať už to byla Women in Black, What If nebo tentokrát Miracle Workers. Navíc je doplněn Stevem Buscemim, který si užívá Boha. Celé to příjemně utíkalo, nebe bylo znázorněno zajímavě a bavilo mě spousta vtípku v pozadí jako plakáty v kanceláři a tak. I zápletka byla dobrá a na sázku s Bohem jsem byl zvědavý, jen je podle mě škoda, že si vybrali zrovna romantiku. Určitě by se našlo i něco zajímavějšího. Nicméně za podívání to podle mě stojí, rychle to uteče, ale Good Place se to vyrovnat nedokáže. Ukázalo se, že pokračování bude, ale bude antalogické. Takže se druhá série odehrává ve středověku a ta třetí pak na divokém západě. Závěrečná čtvrtá se pak odehrává v postapo světě a bere si hodně z Šíleného Maxe a Terminátora. A nejde se zbavit pocitu, že se po první série kompletně vyměnil tvůrčí tým, protože to prostě působí úplně jinak. Sám nevím, jak to hodnotit, protože jsem z toho rozpolcený. Některé vtípky mi přijdou povedené, ale pak hned přijde nechutný či sprostý humor a ten to úplně zazdí. ()

MartinTerran

Povedený seriál, který je veden romantickou linku, což je dost ohrané, ale nevadí. Postupy Andělů jsou mnohdy důmyslné a nápadité což mě dost bavilo. Stinnou stránkou je Bůh, kterého bych téměř úplně odstranil (většinou by to šlo), jelikož jeho scénky jsou většinou trapné a dělají z něho naprostého dementa, což narušuje chod seriálu (pozn. jsem ateista), se divím, že tvůrce nežalovali. Napětí až do poslední chvíle (jak napovídá název poslední epizody) to je dnes už asi nutnost. Herci hráli dobře a přesvědčivě. Shrnuto seriál se mi líbil, dobře jsem se u něj pobavil, ale žádný majstrštyk co byste museli vidět to není. Hodnocení: 63/100 ()

Pedronaut

Milý seriál, u kterého je na škodu, že se nebere vážně. Hlavně čtvrtá série v tomhle ohledu už dost drhne – postavy jsou ploché, nikam se neposouvají a když už to vypadá, že se něco změní, tak to tvůrci na poslední chvíli zabijí humorem. Ten je sice tak černý, že by mohl sbírat bavlnu, je ale zároveň dost předvídatelný. ()

• Druhá série seriálu se natáčela v Česku. [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (Bernyz)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Scenárista Ricka a Mortyho napíše Ant-Mana

Scenárista Ricka a Mortyho napíše Ant-Mana

05.04.2020

Třetí Ant-Man našel nového scenáristu a jeho jméno potěší zejména fanoušky šíleného animovaného seriálu Rick a Morty. Scénář nové marvelovky totiž napíše Jeff Loveness, který má kromě výše zmíněného… (viac)