Happy!

• USA Happy!
USA, (2017–2019), 12 h 33 min (Minutáž: 39–48 min)

Predloha:

Grant Morrison (komiks), Darick Robertson (komiks)

Christopher Meloni, Patton Oswalt, Christopher Fitzgerald, Ritchie Coster, Lili Mirojnick, Patrick Fischler, Joseph D. Reitman, Gus Halper (viac)

Bývalý polda, alkoholik, který se živí jako nájemný vrah, se bojí, že mu přeskočilo, když ho komiksový jednorožec začne nutit, aby zachránil holčičku, kterou unesl Santa. (Netflix)

Raziel_cz

Že přinese jeden z nejodvážnějších a nejoriginálnějších seriálů současnosti zrovna Syfy, to by mě nikdy nenapadlo. Špičková emocionální horská dráha s přepálenými vizuály, divokou kamerou a brutální adrenalinovou akcí. A samozřejmě geniálním Christopherem Melonim. A modrým jednorožcem. Absolutní orgáč. ()

Campbell

Happy! po první sérii byl možná nejlepší seriál za posledních let a při tom mě ze začátku nijak nepřitahoval.... Pak ale nastala 2 serie. A šlo to lehce z kopce. Ale postupně. První série je úchylná, zábavná, roztomilá a brutální. Zkoukl jsem jí najednou a chtěl jsem víc. Hlavní duo Happy a Sax jsou nejlepší buddy co jsem viděl, scény kde se nevyskytovali byly sice nudnější ale všechna akce a absurdita byla luxusní a miloval jsem každou minutu. I nepřátelé byly luxusní a "Bad Santa" byl dobře úchylnej. A akční scény plné brutalit mě rozsekávaly. No a pak nastala sézona 2 a stala se o dost "klidnější" a jak jsem psal že scény mimo Saxe a Happyho byly nudnější... Tak tady jich je o 10x více než v první sérii. Akce se mi zdálo méně, krve méně a to rodinné drama mě vůbec nebavilo. Navíc překombinovaný příběh s Orcusem mi přišel fakt o ničem. Zatímco první sérii hodnotím 10 z 5 tak druhou sérii hodnotím 3 z 5. Přesto všechno chci a dám plný počet, protože tohle bylo skvělé překvapení. Taky chci imaginárního jednorožce. ()

Chrustyn

Velký bizár, kde má nájemný vrah jako parťáka kresleného jednorožce, čistí město od divných živlů a jde po krku Santovi, který unesl malou holčičku. Má to své zábavně krvavé a ujeté momenty, připomínající třeba první Kick Ass ale nesedlo mi to natolik, abych se dokázal bavit tak, jako když jsem si přečetl úvodní premisu. ()

vyfuk

1. série: Happy! byl prostě novinka. I když s menším povědomým, i tak jsem se o něm plně dozvěděl úplně nedávno s příslibem toho, že jednoduše jde o seriál, kde "bývalý policista, který má problémy s alkoholem a drogami vraždí na objednávku a asistuje mu u toho imaginární kamarád". Tomu nešlo odolat. Věděl jsem, že půjde o lásku na první zhlédnutí. Ale nebylo to vyloženě tak. První díl nás jako obvykle spíše nastaví do děje, který začíná už lehce rozjetě a musíte vědět, o co půjde dál. Plus k tomu je zde klasické naznačení toho jaký humor zde asi přibližně bude. Hodně perverzní, bláznivý, kontroverzní a retardovaný. Přesně jak ho mám rád. Poté už to jde jednoduše spádem nahoru. Epizody nabízejí jasně danou linku příběhu, která má vždy, co říci. Plus k tomu je seriál v rukou technického štábu, který vytváří skoro až nový způsob natáčení a vyprávění příběhu, který k tomuto konceptu sedne jak umělý penis na Smoothieho. I když se v první sérii najdou jasně trochu zvrácenější a nebo jenom divnější momenty, jsem ochoten to přejít a akceptovat, protože tenhle seriál srší neuvěřitelnou nápaditostí, originalitou a humorem, který se dokázala tak dokonale využít až se z toho otevírá pusa. Ať už je to naprosto nadpozemský a geniální Meloni, autentický studiový Oswalt, nový Heisenberg Coster a nebo naprostý cvok Fischler. Ti všichni odvedli před kamerou tak neuvěřitelnou práci, že je s podivem, že seriál není dávno někde na piedestalu. A zjevně tam bohužel nikdy nebude. Je lehce únor 2020. A já už mám favorita na objev roku asi za sebou. "Hokus Pokus, motherfucker!" 2. série: Happy přišel ve velké epice a ve velkém pádu zase odešel. Je skoro až s podivem, jak se z něčeho naprosto skvělého a nového stalo něco naprosto nevtipného a nevýrazného. Jediné, co si vysvětluji je kompletní změna tvůrčího týmu. Happytotiž rozhodně není úderný jako dřív, vtipný jako dřív, novátorský jako dřív. Nic. První série hrála skoro v podstatě na určitou amatéřinu a experimentální způsob natáčení, který ale fungoval skvělým způsobem. Občas se naleznou momenty, které připomenou staré dobré časy, ale poté je tu jenom rádoby napodobení něčeho, co prostě už od prvního dílu nefunguje. Škoda. Neuvěřitelná. Z objevu roku se stal v celku silný průser. To se ani nedá mluvit o tom, že seriál nemá ani nějaké společné zakončení. Prostě nic. Neuvěřitelná škoda. Průser. ()

hellstruck

"Hele, co chybí dnešním kriminálkám?" - "Co třeba modrý poletující jednorožec?" :D Opravdu si neumím představit, jak se tvůrcům povedlo vymyslet tuhle šílenost. Ať už to bylo nedostatkem spánku nebo nějakým dobrým matrošem, ať s tím probůh nepřestávají! Můj první dojem z traileru byl upřímně naprosto strašný, odmítala jsem věnovat čas takové kravině. Naštěstí jsem se nechala přítelem zlomit a nelituji. Happy! je naprosto skvělá, šílená jízda s bezohledným otrhaným ex-policistou a jeho parťákem, kterému nezáleží na ničem jiném, než na unesené malé holčičce - a tím není nikdo jiný, než modrý poletující koník aka imaginární přítel. Jak už tu někdo vyzdvihl; všechno, co vás v moderních kriminálkách nudilo, tady nenajdete. Neustále se něco děje, neustále někdo umírá nebo bourá, nikdy se nenudíte a do toho všeho zde figuruje děsivý záporák ve veselém kostýmu Santy. A k tomu bych přeci jen měla jednu výtku. Ze "Santy" šel strach, jen dokud se nepřijde na to, že je pouze součástí většího plánu. Jako jednotlivec mi připadal daleko uvěřitelnější, temnější. Ještě se mi nepodařilo dokoukat první sérii, tak doufám, že to s touhle příběhovou linkou až tak neposerou. Zatím je to bomba, jen s malou vadou na kráse. ()