Vadí nevadí

• Slovensko Pravda alebo odvaha (viac)

Vadí nevadí je pomerne nevinná hra, pri ktorej hráči, keď na nich príde rada, volia, či  pravdivo odpovedia na nejakú chúlostivú otázku, alebo splnia náročnú/nepríjemnú/ponižujúcu úlohu. Spojenie „pomerne nevinná“ prestáva platiť vo chvíli, keď v prípade klamstva alebo nesplnenej úlohy zomriete. Študentka Olívia (Lucy Hale) vyrazila s partiou priateľov na pohodovú dovolenku do Nového Mexika. Zoznámenie s neznámym fešákom ju zaviedlo do ľahko strašidelných kulís zrušeného kláštora, kde si zahrali práve Vadí nevadí. Ako to už u tejto hry býva, kvôli tajomstvu, ktoré vyplávalo na povrch začala atmosféra trošku hustnúť. Naozaj husto ale nastalo vo chvíli, keď im onen neznámy fešák prezradil, že keď by ich k hre nenalákal, tak by zomrel. A, že teraz je dosť pravdepodobné, že začnú umierať oni, pretože organizátor tejto verzie Vadí nevadí sa s ničím nekašle. Dalo by sa nad tým mávnuť rukou, kebyže po návrate domov Olívia a jej priatelia nenachádzali pripomienky hry na každom kroku. Sms-ky, telefonáty, nápisy na stenách, otázky náhodných ľudí – všetci títo opakujú otázku „Vadí nevadí?“ A variant, že by odmietli, neprichádza v úvahu. To spoznajú vo chvíli, keď to niektorý z nich vyskúša a zomrie. Ako sa hráči strácajú, hra naberá na obrátkach a stupňuje svoju náročnosť. Ako zastaviť smrtiaci kolotoč, keď žiadne štandardné riešenie neexistuje? (CinemArt SK)

Psychor odpad!

Jakožto zdejší hororový expert mohu s čistým svědomím prohlásit, že nominace na nejhorší horor roku snímku Blumhouse's Truth or Dare v žádném případě neunikne. Vážnost situace názorně dokumentuje i marketingový tah s obohacením jména filmu o název produkční společnosti za účelem odvrácení očekávaného kasovního fiaska. Režie se Wadlowovi rozpadla pod rukama do takové míry, že Truth or Dare místy získává pachuť parodie. Lekačky založené na prudkém nárůstu hlučnosti o desítky decibelů již neodmyslitelně patří do pracovního inventáře neschopných režisérů. Nic nového. Jenže v případě Wadlowa lze hovořit přímo o hororovém zoufalství, které je podtrženo absurdními nápady à la jokerovský úsměv, jenž v divákovi nevyvolává hrůzu, ale naopak ho rozesmívá. Závan příběhové originality také nečekejte, prakticky se jedná o spin-off Final Destination; avšak s nekreativními úmrtími a v košer verzi. Z televize posbíraní (ne)herci pak celou tu bídu dokonali. Odpad! ()

Necrotongue

Film jsem nezodpadoval jen proto, že jsem kdysi viděl snímek "Bone Eater", a ten byl podle mě přece jen ještě o třídu níž. Ale jinak... Horor/ Thriller- to jako proč? Mně to připadalo jako nudná studentská komedie říznutá marnou snahou o drama. Scénář byl velmi špatný a ke všemu ještě nepůvodní, kdo někdy viděl "Nezvratný osud", jistě chápe, co tím myslím, režie nezaostávala za scénářem, dialogy byly zoufalé a o hereckých výkonech se radši ani nebudu zmiňovat. Celé záležitosti absolutně chyběla atmosféra i jakékoli napětí, ale alespoň jsem se občas zasmál. Pobavil mě třeba moment, kdy nejlepší kamarádka vtrhne do pokoje jako člen gestapa, který s jistotou očekává, že v místnosti zadrží židovského uprchlíka z koncentračního tábora, několik členů komunistického odboje a nádavkem ještě alespoň dva parašutisty, jen proto, aby se naivní divák děsně vylekal:-) ()

pornogrind

Filmů na tohle téma jsou mraky. Tudíž jsem od snímku moc nečekal. Prvním problémem byla parta přátel, která si absolutně nezískala moje sympatie. Což je ale problémem většiny filmů. Tím pádem upadá napětí z toho kdo to přežije, protože je vám to tak nějak fu(c)k. Spíš mě zajímalo co z toho vyleze než kdo to přežije. Film má samozdřejmě i spoustu dalších chyb, ale i přesto se na to dalo koukat. Ti " vytlemenci " si mě celkem získali a snímek mě neurazil. Na jedno podívání ok. Opětovné shlédnutí ale spíše vylučuji. Ještě nelze nezmínit a nepochválit mikroštěk mého oblíbeného herce Andrew(a) Howard(a), který zde ani mezi herci hrajícími ve filmu není uveden(už je ). A. Howard si tady střihl roličku bezdomovce. S tím úsměvem vypadal přímo ďábelsky. A já jsem tak rád, že jsem ho byť jen na pár sekund zase mohl v nějakém filmu vidět. Za mě si tenhle kousek vysloužil slabší 3 hvězdy. ()

matestlust

Jako horor to sice moc nefunguje, ale film jakožto celek šlape v pohodě. Má to spád, dobré herce, člověka to příjemně vtáhne do děje i když nejde o nic tak úplně jedinečného, jak v rámci nápadu, tak i provedení. Mezi, v moderní hororové scéně ( hlavně v té US produkci ) dost populární, teenager horůrkama, je tohle v tom lepším průměru a oproti těm novějším kouskům poslední doby je True of Dare lépe koukatelný kousek. 3* zasluhuje ()

Vxxx

No žádná bomba to samozřejmě není. Ale v rámci možností se na to dalo koukat. Herecky to tak špatně nebylo, ale postavy byly napsané hrozně nesympaticky. Palec nahoru za konec, který mě osobně překvapil. I když se to asi dalo čekat od první chvíle. Dějově nic originálního. Nešlo ani tak o horor jako spíš teen thriller se špatně natočenými a předvídatelnými lekačkami. Znovu to už vidět nepotřebuji. 2* ()

• Před natáčením se herci, kteří hráli hlavní postavy, účastnili společného výletu. (griph)
  • Film měl jít do kin o dva týdny později – 27. dubna 2018, ale nakonec se zjistilo, že 13. duben 2018 je pátek a film byl přesunut. (griph)
  • Existují stránky filmu, kde si můžete tuto hru zahrát. (griph)