V zemi nikoho mezi Severem a Jihem nebojovali za modrou nebo šedou, bojovali za své přátele a rodinu. Film proslulého režiséra Anga Lee (Tygr a drak) vypráví příběh mladých Američanů bojujících za svou vlast v občanské válce. Jake Roedel syn německého emigranta a Jack Bull Chiles syn plantážníka z Missouri, jsou přátelé od dětství. Poté, co Jackova otce zabijí vojáci Unie, rozhodnou se oba mladíci přidat k Bushwhackerům, dobrovolníkům bránícím Jih. Z obou se stanou zkušení a obávaní střelci. Během nevlídných dnů jim začne pomáhat mladá vdova Sue Lee, do které se Jake zamiluje. S blížící se krutou zimou a sílící válkou se však skupina začne pomalu rozpadat, přátelé umírají jeden za druhým a dva mladí muži tak musí udělat zásadní rozhodnutí, zda-li bojovat dál... (Bonton Home Entertainment)

Anthony

Filmu by rozhodně prospělo zkrácení, ale některé scény se Leemu opravdu povedly. Válka v jeho podání to nejsou souboje hrdinů, to je odporné vraždění obyčejných lidí - přepadení městečka je natočeno na první pohled nevzrušivě (jako je na první pohled nevzrušivě vyprávěn celý film), ale přesto ve mně zanechalo velice silný zážitek. Tobey Maguire je dobrý, ale dabingové obsazení se v jeho případě vůbec nepovedlo (a to režii dabingu dělal Elmar Klos). ()

cab

Americka obcanska valka, kde Jih bojoval proti Sever nabizi nekolikatou moznost seznamit se s jejich ucastniky. Zde jde o dva davnolete kamarady, kteri se pridavaji k Jihu pote, co jednomu z nich zabili otce privrzenci Severu. Jejich dalsi pocini provazi nebezna dobrodruzstvi i milostna vzplanuti. Pod taktovkou zkuseneho rezisera a meho oblibence (Ang Lee) predvadi nescetne v te dobe jeste mladych nedozralych nadeji Hollywoodu. 70% ()

Malarkey

Western současnosti, tak nějak bych nazval tento film. Dříve se jich točilo tucty. Dnes je radost slyšet o tom, že nějaký vznikl. Možná je to všechno okoukané: prostředí, postavy, ale i tak tento film nakonec dokazuje, že nejen příběh se dokáže stále nově nahrazovat lepším a i tak povedeným. Překvapivě tento film točil Ang Lee, který dalo by se říct si potrpí na heroické a epické akce. Možná by si kdejaký Amík mohl říct, co se jim sere do jejich historie. Jenže pak přišel se Zkrocenou horou a bylo to jasný:)...Jízda s ďáblem je rozhodně povedený film, který se nemá za co stydět, plný akce a povedených hereckých výkonů, což je samozřejmě primární, ale i tak na svojí délku nepřestane nudit a překvapí zajímavou historií Spojených Států trochu jinačí formou. ()

darwin

Citlivě natočený nenápadný film o obyčejných mužích, které občanská válka zastihla v jejich dříve poklidném státě Missouri. James Caviezel rozdává charisma na všechny strany, Jonathan Rhys Meyers šíří strach a Němec Tobey Maguire je slušnost sama. Pan režisér se nenechává strhnout k nějakému moralizování a umně udržuje příběh o rodině a obraně svých hodnot v lidské úrovni. Plus za dobré hlášky. "Did you ever bedded with a women before?" "Girl, I killed 15 men!" ()

B!shop

Ang Leeho nejak zvlast nemusim, ale timhle westernem me dostal. Je to hodne netypickej western, trosku mi pripomnel atmosferou Doktorku Quinnovou. Ang Lee se mnohem vic nez prestrelkam a bitvam, ktery tu jsou cca 4 a jsou naprosto uzasny(hlavne souboj s federalama), venuje psychologii postav a to se mu dari na vybornou. Hlavni predstavitel "malyho ctyrprstyho nemcoura" Tobey Maguire hraje vyborne, ale ten jeho lehce pritroublej a ospalej vyraz mi lez misty na nervy. Ostatni herci hrajou taky slusne a nekdo sem tam hodi nejakou vtipnou hlasku "Chces moji slaninu? Tak pockej az ji rano u dubu vyseru." Co se tyce hudby, tak ta je nadherna. Kdyby se Ang Lee nevenoval ke konci asi pul hodiny uzdravovani Maguira a misto toho tam dal jeste nejakou bitvu tak by to bylo za 5*, ale takle bohuzel jen za 4*, protoze ten konec uz opravdu mirne nudi. ()

• Snímek byl natočen na motivy knihy "Woe to Live on", kterou napsal Daniel Woodrell. (Terva)
  • Postava Daniela Holta (Jeffrey Wright), černocha bojujícího společně s konfederačními vzbouřenci, měla předobraz ve skutečné osobě. Tento muž se jmenoval John Noland (1844 - 1908) a účastnil se Quantrillova přepadení města Lawrence v Kansasu. (p.a.douch)