Rozum a cit

• Česko Rozum a cit (viac)

Pani Dashwoodová sa po manželovej smrti musí so svojimi tromi dcérami vysťahovať z rodinného sídla a nový domov nájde u vzdialeného príbuzného. O dcéry na vydaj čoskoro prejavia záujem nápadníci - Elinor sa zapáči bohatému Edwardovi Ferrasovi, o Marianne sa zasa zaujíma plukovník Brandon. V skutočnosti je však Ferras tajne zasnúbený s inou a Mariane tiež pred uzavretým nápadníkom uprednostňuje iného ctiteľa. (STV)

poz3n

Ang Lee nalákal ty nejskvělejší herce, dal tomu krásné vizuální ztvárnění a natočil po všech stránkách dobrý film. Jenže tomu zapomněl dát koule. V místech, kde Keira bojuje se svými předsudky, sedí sterilní a plochá (vyber podle libosti) Emma Thompson/Kate Winslet vyčkávajíc na další sterilní a ploché slzičky. Tudíž, můj rozum mi říká NE a můj cit ještě větší NE. 5/10 ()

B!shop

No ja asi nebudu zrovna vhodnej divak techhle adaptaci Jane Austen, protoze ty problemy hlavnich hrdinek, ktery obnaseli hlavne sehnani partneru a podobne, me nijak nedojimaly, ale naopak desne rozesmivali. Postavy se trapi, zamilovavaj se, resi problemy atd. a ja se celou dobu skvele bavil a kolikrat i zasmal. Na druhou stranu, aspon me to bavilo, protoze jinak by asi sledovani historicky romantiky trvajici 130 minut bylo znacne otravny. Ale abych se jen nevysmival Austenovy, Lee to velice dobre natocil, kostymy a kulisy jsou velmi povedeny a herecka sestava je libova, jedinej, kdo to tak trochu rusi, je Grant, kterej se vetsinu casu tvari jak hovadko a dela, ze nad necim strasne premejsli. Takze jak to hodnotit, abych fandil hlavnim hrdinkam, citil s nima a podobne, to ani omylem, ale skvele jsem se bavil, takze ty 4* dam. ()

Rosaviva

Co na tom, že je mi od první chvíle co vejde nějáký muž do místnosti jasné kdo se do něj zamiluje. Nalákalo mě hlavně množství filmových hvězd, které se tam objevili. Romantika jak má být. Bylo to prostě skvěle zahrané (Kate Winslet, Alan Rickman), Hugh Grant vypadá vtipně, Emma Thompson mě jako obvykle nepřestala štvát, dobrá kamera i scénář. Slušné 4* ()

Arsenal83

Určené ženám, z pohľadu mužského diváka dosť nezaujímavé. Anglický štýl, anglické frázy, našincovi to nemusí veľa povedať. Keď to len porovnám s Pýchou a predsudkom, príbeh je tam diametrálne lepší, romantickejší, zaujímavejší. Rovnaká autorka, iný román a lepšie prevedenie. Rozum a cit jej proste moc nevyšiel a na plátne vyzerá fádne. Navyše mi Emma Thompson do snímku vôbec nesadla a okrem toho tu bol samý uplakaný cit a žiadny rozum. ()

Kaka

Prachmizerné tempo a místy velice nezáživný děj - potažmo některé konkrétní scény/hluchá místa silně přebijí strhující a naprosto osobní herectví Emmy Thompson, které zdatně sekunduje Kate Winslet. Snad poprvé jsem si při pohledu na nadupané finále u Emmy v duchu řekl, jak tohle dokáže člověk zahrát. Naprosto opravdová, procítěná, strhující. Lee má cit v ruce a pečlivě buduje příběh o vztazích a osudových láskách bravurně zasazený do zvyků, tradic a koneckonců i kulis staré Anglie 19. století. Je to velmi pomalý film, který od diváka vyžaduje přítomnost nejenom hlavy, ale i srdce, což se dneska vidí přinejmenším málokdy. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 4. prosince 1995 v Beverly Hills v Kalifornii. (BMW12)

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze