Chumbawamba - Tubthumping

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1997, 3 min

MM_Ramone

Pieseň "Tubthumping" je úvodná, v poradí prvá skladba z ôsmeho štúdiového albumu anglickej hudobnej formácie Chumbawamba. Album nesie názov "Tubthumper". Vyšiel prvého septembra roku 1997 pod značkou vydavateľstva EMI. Tento prvoplánovo chytľavý song s vtieravým hudobným motívom dokázal v dobe svojho vzniku poblúzniť skoro celý svet. I na Slovensku sa to vtedy hralo na všetkých diskotékach a dedinských zábavách. Bol ku tomu vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom sa v plnej kráse predviedli tieto anarchistické transgenderové čudá. Verím, že boli so sebou mimoriadne spokojní, keď sa takým údatným marxistickým protisystémovým bojovníkom, podarilo zarobiť týmto prostoduchým mainstreamovým hitom s profesionálne natočeným klipom stá tisíce britských libier. Keď ide o prachy, anarchia musí ísť bokom. ** ()

corpsy

Ohlušujúca skákačka, ktorej refrén síce nikto u nás poriadne nevedel zaspievať, ale song bol jedinečným spestrením diskoték. A ani nevadí, že klip je skôr lien niečo také zľava sprava, hlavne, že to funguje. A funguje nadmieru. ()