a.kopecka

Silné sociální drama z prostředí newyorského Brooklynu, kterému nechybí přesné herecké výkony. Na těch ostatně celý film stojí. Důsledky zastřelení místního afroameričana policistou sledujeme ze tří různých úhlů pohledu, a vyprávění tak místy působí spíše povídkově. Dojmu jednotného celku by nejspíše pomohl více propracovaný scénář, respektive postavy. Těm se film ve výsledku věnuje trochu povrchně. Monsters and Men silně připomíná několik let starý film Fruitvale Station, který také pojednává o policejní brutalitě, a především jejím dopadu na běžné rodiny. Jestli se z debutujícího Reinalda Marcuse Greena vyklube další režisér marvelovek ale vážně těžko říct. [TIFF18] ()

Morien

Film tak depresivní, že jsem se na něj nevydržela dívat víc než sedět minut v kuse a celé sledování mi trvalo dva týdny. A to to mohlo být mnohem horší, kdyby filmaři chtěli ještě "realističtěji" odrážet skutečnost. Nicméně filmařsky mě to trochu zklamalo. Jak to jen popsat. Že se to ke konci trochu rozpadlo, vyšumělo do prázdna? Nebo je to ten starý dobrý problém, že když autor skáče od postavy k postavě, tak nemůže uspokojivě vystavět příběh se začátkem, prostředkem a koncem? Určitě tomu nepomáhá, že film končí na nejslabším z těch tří herců, ani "debutovost" celého pojetí. Zkušenější režisér by snad tolik nevyvolával pocit tápání. ()