Júlia, demoverzia

(festivalový názov)
  • Česko Vinylová láska (viac)

Annie Plattová je kurátorkou v místním muzeu v anglickém Sandcliffu. Je nespokojená se svou prací a se svým přítelem, vysokoškolským učitelem Duncanem, který je posedlý americkým hudebníkem Tuckerem Crowem. Annie napíše negativní recenzi na Croweovo nové akustické album a je překvapena, když jí sám Crowe napíše e-mail, v němž jí děkuje za upřímnost. Navážou spolu korespondenční vztah a průběžně sdílejí svá osobní zklamání. Duncan Annie podvede s novou učitelkou na škole, což vede k jejich rozchodu. Crowe navštíví Annie v Sandcliffu a zůstává u ní. Duncan se s Crowem setkává, ale nevěří jeho identitě, dokud se Crowe neprokáže vlastním pasem. Crowe a Annie se do sebe zamilují. O rok později se ona přestěhuje do Londýna a rozhodne se mít sama dítě. Crowe vydává nové album inspirované Annie a k Duncanově nelibosti jsou spolu šťastní... (TV Nova)

chelseaman22

Jednoduše film o ničem v podobě dopisování mezi již postarší paničkou, kterou deprimuje její choť a muzikantem, který již dávno není muzikantem. A to by nebylo, aby děj nedopadl tak, jak divák od prvních minut filmu očekává. 39 % Celosvětový příjem k 9. 9. 2019: $4,508,000, což je 4,29 násobek rozpočtu ()

Pítrs85

Juliet, Naked patří mezi ty slabší romány od Nicka Hornbyho (no horší už je jenom Dlouhá cesta dolů), film je pak, bohužel, ještě tak o dvě patra níž. Velkým plusem je výběr herců, jestli jsem si tenkrát při čtení knižní předlohy představoval Tuckera Crowa jinak než s obličejem Ethana Hawka, tak jsem byl blázen. Rose Byrne je sladká jako vždy. Ale všechny je, jak jinak, válcuje Chris O'Dowd (Který fanboy by se v něm nepoznal? Já až nepříjemně často, byť jsem až takovým obdivovatelem nikdy nikoho nebyl, ani Beatles, ani Oasis). V rámci žánru tomu filmu asi není moc co vytknout, ale jak už jsem psal- ze slabší knižní předlohy pecku nenatočíte (teda většinou). Příště bych si raději prosil zfilmovat Nickovu knížku Jak být dobrý. I když v dnešní feministické "MeToo" době snad raději ani ne. Plusem Juliet, Naked je samozřejmě soundtrack. Třetí hvězda pak speciálně pro můj milovaný Londýn a za to, že mě tam filmaři vrátili zase zpátky. ()

marhoul

Ale tohle vůbec není špatné! Rose Byrne mě baví dávno, role sympatických žen jí sedí skvěle, Chris O´Dowd je zábavný, dobře jim to spolu hrálo a Ethan si rockovou trosku střihl taky pohodově. Je pravda, že to je chvílemi ukřičené, to nemusím, ale tady mi to nějak nevadilo. Pohodová romanťárna, ke které se budu sem tam vracet, dobře mi doplní několik notorických ojetin, které jsou sice stále fajn, ale olítanééé až hanba. :) ()

Lacike

Zvláštny žánrový mišmaš. Prvých 20 minút, kde sledujeme nudný život hlavnej hrdinky a jej mega otravného  partnera, je neskutočne nezáživných. Ale potom sa konečne na scéne objaví doslova hviezda Hawke a film dostane grády. Síce sa z toho nestane rovno pecka, ale od tej chvíle to až do konca už ani na sekundu nenudí a dočkáme sa aj pár skvelých zábavných scén (hromadná stretávka v nemocnici alebo stretnutie otravného partnera s jeho idolom). Okrem nudného začiatku je slabinou filmu to, že romantická línia je slabšia. Keď si pár len dopisuje, tak je to ok, ale keď sú spolu, tak tam až tak silná chémia nie je. Celkovo to je zaujímavý film na jedno pozretie. 6/10. ()

VenDulin85

Romány Nicka Hornbyho psal sám život a Nick mu koukal přes rameno a dodal svůj laskavý nadhled. Proto při každém dalším filmovém zpracování všichni fanoušci trnou, co z TOHO zase bude. 'Juliet, naked' se myslím povedla, přestože by potřebovala o trochu delší stopáž, aby "pouze diváci" pobrali a plně ocenili postavu Tuckera Crowea a jeho otcovské problémy. Kromě toho má Nick (jako vždy) krásně vykreslenou hlavní hrdinku, kterou s grácií zahrála Rose Byrne. ()

• Natáčelo se v Broadstairs a Ramsgate, Anglie. (griph)