V USA vrcholí predvolebná kampaň a súčasný prezident má výborné vyhliadky na znovuzvolenie, ale krátko pred voľbami sa v médiách objaví informácia o jeho sexuálnom styku s mladistvou. Jeho predvolebný tím sa okamžite stretne, aby minimalizoval škody a jeden z poradcov okamžite kontaktuje hollywoodskeho producenta so svojou víziou vojny v Albánsku, ktorú prezident hrdinsky ukončí. Trikový šot z neexistujúcej vojny na druhý deň vysielajú všetky televízie a na prezidentov škandál si nikto ani nespomenie. Protikandidát sa však nehodlá len tak vzdať... (STV)

Enšpígl

Hodně, ale fakt hodně dobrý. Film těží ze svého námětu úplný maximum. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo spíš plakat nad tím jakým způsobem se dá manipulovat s veřejným míněním a troufunu si říct, že ani tvůrci sami nečekali , že tnou do živýho i 20 let od vzniku filmu. Bobby i Dustin předvádí naprosto suveréní herecký představení. ()

ripo

Ak je pes múdrejší od svojho chvosta - je všetko v poriadku. Ak však chvost je múdrejší od svojho majiteľa, začína s ním "točiť". O tom, aká dokáže byť sila médií o zákulisných ťahoch a intrigách v predvolebnej kampani na prezidentské voľby v USA, o tom ako ututlať prezidentský prieser a ako oblafnúť pospolitý ľud, tak o tomto všetkom je tento film . ()

fannah

"This is nothing, this is nothing...Have you ever making movie in Italy?" Podobně jako Banditi, zařadili kritici a diváci film Vrtěti psem mezi běžné americké komedie, které se hodí na nedělní odpolední zábavu. Pro mě je to nejpůsobivější a nejskandálnější popis fungování masmédií, jaký se kdy kdo odvážil pustit na světlo. Dvojice Hoffman - De Niro musí sedět každému, a pointa filmu, obalená desítkami hlášek, vtipů, úžasných dialogů a režijních i scénaristických nápadů, je víc než ohromně promyšlená a poté i zpracovaná. Tenhle film člověk MUSÍ VIDĚT a hlavně ho MUSÍ VIDĚT v angličtině s titulky, protože hlášky dostanou další rozměr, a nejlepší na Barry Levinsonových filmech je, že člověk může buď koukat na film, nebo na ten stejný film koukat a řezat se smíchy od začátku do konce, protože u tohoto filmu je vskutku čemu. Dávám jasných 100% a zařazuji do své desítky, protože Vrtěti psem je jedinečné dílko :-) "What did I say? An Old Shoe.. Old Shoe? Just an instinct..." ()

Frajer42

Je třeba ocenit, že podobný snímek vznikl již tak dávno, ale z dnešního pohledu už opravdu nepřináší na scénu žádné mrazivé poselství. Jsem přesvědčen, že už se dnes zkrátka ví, jakým způsobem se upravují fakty a že velký skandál zametete pod koberec jedině ještě větším skandálem, přičemž je nepodstatné, kolik zrnek pravdy v něm vlastně je. Jediné na čem záleží je to, zda tento skandál poběží v hlavním vysílacím čase v televizi. Musím se přiznat, že mě zpracování malinko nudilo a dost často jsem ztrácel pozornost, respektive jsem ji odvracel jinam. Nápad a myšlenka snímku za zpracování rozhodně stála, jen si zřejmě žádala propracovanější zpracování. Snímek na mě působil neskutečně mdlým dojmem. ()

ScarPoul

Satirická jednohubka, ktorá poteší hlavne hereckou kreáciou De Niro a Hoffman. Hoci ani jeden tu nepodáva výkon svojej kariéry. Levinson mal potrebu spraviť film o tom, že manipulácia je veľmi účinný prostriedok ako oblbovať obyčajných ľudí a v rámci súčasnej situácie je film stále aktuálny. Miestami je úsmevný a miestami núti na zamyslenie. Ak je toto možnosť, potom čomu máme vôbec veriť? Ale samozrejme film si až takéto vážne otázky nekladie. Dá sa to nájsť len medzi riadkami. Čo ale kupodivu funguje. Do toho treba ešte započítať výborný Mametov scenár a funkčné tempo. No a osobne ma najviac bavil Woody Harrelson a prefajčený Willie Nelson. ()

• Soundtrack k filmu zložil a nahral britský gitarista, spevák a skladateľ Mark Knopfler. (bakrabata)
  • Okrem Kalifornie, kde prebiehala väčšina filmovania, navštívili filmári aj mesto Nashville v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)
  • Slogan s koněm použitý ve filmu "Why change horses midstream?" byl originálním sloganem kampaně Abrahama Lincolna během občanské války. (dinamit_1)

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)