Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

Kothy

Divím se, že jsem se k tomu dostal až teď. Seriál je to rozhodně zajímavý. Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne. Ukazuje nám rodinu Robinsonových, která ztroskotá při snaze o kolonizaci nové planety. Všem jde o život a čas utíká. Podaří se jim vůbec přežít první noc na této nehostinné planetě? O přežití jsou vlastně všechny další díly a série. Naše rodina se spojí s dalšími kolonisty ve snaze opustit planetu. Podaří se jim na svou stranu získat mimozemského robota, ale zbytek robotů je proti nim. Tento boj svádí vlastně až do konce, jen na jiných planetách. Je to fakt dobře udělané a hezky to kombinuje prvky rodiny a sci-fi. Celá rodina je sympatická a člověk jim fandí. Finále je přímo impozantní. "Pozor, nebezpečí!" ()

Sharpooter

Ztracení ve vesmíru určitě není seriál k zahození, ale taky nepatří k těm nejlepším, které nám může dnešní svět nabídnout. První série je nejslabší, některé díly v ní jsou opravdu odpad, rozjezd mohl být zpracován lépe. Druhá řada už je lepší a asi i nejlepší, má dobrý příběh, je i trochu napínavá, připomíná Trosečníka, nebo Marťana. Třetí řada je něco mezi první a druhou řadou kdy hlavně poslední dva díly byly nic moc, ale úplné zakončení seriálu (asi posledních 5 minut) bylo dobré. Celkově je seriál mířený hlavně na starší děti a teenagery. Jde spíše o rodinné sci-fi, takže žádné hvězdné války nečekejte. Je to v podstatě taková pohádka, která ale neurazí ani dospělé publikum. Co mi celkem vadilo, byla zápletka asi třetiny dílů, kdy se něco pokazilo, respektive nešlo podle plánu, nebo prostě selhaly motory, atd. Příběh je na takovýchto nehodách/náhodách vystavěn a občas to bylo až do očí bijící, jak je to neoriginální. V každém seriálu jsou nějaké náhody, které pomáhají vystavět příběh, ale tento seriál je na nich postavený kompletně. Efekty byly skvostné, měl jsem pocit, jako bych na různých planetách, nebo ve vesmíru opravdu byl, takže za tohle obrovský palec nahoru. Herci byly sympatičtí, některé jsem znal i z jiných projektů a jejich postavy byly dobře napsány. Doporučil bych tento počin? Ano, ale nesmíte od toho nic čekat, jinak budete zklamáni. 7/10 ()

Lacike

Tesil som sa konecne na nejake pozeratelne sci-fi. Pôvodny serial som sice nevidel, ale filmovu verziu mam dodnes rad. Bohuzial tato verzia trpi vsetkymi sucasnymi trendmi. Vsetko sa stavilo na vymazlenu technicku stranku a pekny vizual na ukor putaveho pribehu a sympatickych postav. Najviac mi tam chybala taka roztomila detska hravost. Je to dynamicke, akcne ale totalne tupe. Uz od prvych sekund som krutll hlavou nad logickymi chybami. Postavy rodicou mi pripadali dost nesympaticke a deti mi uplne splyvali. Naviac sa to zase odohrava v dvoch liniach, co ma uz dost serie. Dufal som, ze to bude mat epizodne zapletky v ktorych bude rodinka putovat po vesmire a spoznavat rôzne planety. Lenze rodinka od zaciatku uviazne ne jednej nezaujimavej planete z ktorej sa bude snazit dostat najskôr niekolko serii. Na to kaslem a po dvoch dieloch to balim. 4/10. ()

KevSpa

Pro mě rozhodně nejlepší guilty pleasure roku. Seriál splnil má očekávání zábavné rodinné sci-fi, kterou nesmí brát divák vážně a jen se bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. A můj oblíbenec Toby Stephens rozhodně nezklamal. Takže šup sem s druhou řadou. 1. série - 90% ()

Untentrauer

Jako všechny seriály z Netflixu je i tenhle dobře zpracovaný. Skvělé efekty, zajímavý příběh....To ale nestačí. Bohužel už v prvních dílech zjišťujete, jak je to zbytečně natahovaný nesmyslnými a zbytečnými zápletkami a událostmi, které nemají na hlavní linku vliv. Celkem často se vám stává, že dokonce snadno předvídáte děj. Některé postavy v seriálu a bohužel i ty hlavní jsou velmi průhledné, mají špatně napsaný scénář a kvůli tomu předvádí nelogické a mnohdy zbytečné kroky. Je tam i spousta nedomyšleností a nedotažeností, které kazí celkový dojem. Zdá se, že scénáristé nejsou spokojeni s dílem pokud aspoň polovina rodiny není ve smrtelném ohrožení. Jejich snaha takto našponovat každý díl se u mě setkává s negativním výsledkem. Není to od nich dobře odvedená práce. Takže ano je to seriál za hodně peněz, ale nedosahuje kvalit, aby to tomu odpovídalo. Je to jako Tesla..... ()

• Alfa Centauri je trojhvězda a svou vzdáleností 4,37 světelného roku také nejbližší hvězdný systém od sluneční soustavy. Na obydlené planetě ze třetí série si můžeme všimnout domů z části postavených 3D tiskárnou. (DJMaroko)