Tarzan vyrastal od útleho detstva v divokej africkej džungli. Z osireného ľudského mláďaťa, ktoré pred rokmi nezištne adoptovala gorila Kala, vyrástol silný a spravodlivý kráľ džungle. Spoločne s výrečnou gorilou kamarátkou Terk a neurotickým slonom Tantorom sa Tarzan učí obratnosti a schopnosti prežiť v zvieracom kráľovstve. Jeho dobrodružný život v korunách stromov obráti naruby expedícia profesora Portera, ktorý prišiel do africkej džungle študovať život goríl. Tarzan si po prvý raz uvedomí, že je človek a jeho nové poznanie umocní opätovaná láska k profesorovej dcére Jane. Na romantiku však zatiaľ veľa času nezostáva. Zákerný sprievodca expedície Clayton hodlá uskutočniť svoj diabolský plán - chce gorily zbaviť slobody a v klietkach je výhodne predať... (TV JOJ)

NinadeL

37. celovečerní Disney Obdobně, jako jsem se rozčílila nad Disney verzí Zvoníka, Tarzana musím naopak pochválit. S veškerou láskou a úctou k Burroughsovi je Disneyho Tarzan nádherná záležitost. Ona to ostatně byla skutečná výzva, protože, aby se Tarzan mohl pohybovat jako muž-zvíře, to by žádný živý herec nedokázal. Čili animovaný film byl ideální volbou. U myšáků také přišli na odlišné zobrazení vztahu uvnitř Tarzanovy zvířecí rodiny a dokonce i Jane se jim povedla, aniž by to musela být klasická dámička v nesnázích, což velmi kvituji. Celkově animace na výborné úrovni, songy má na svědomí Phil Collins (v české verzi Petr Muk) a celé to dává větší smysl, než většina adaptací, kterých jsme se dočkali po roce 1912. Docela se těším na celou trilogii direct to video. ()

vydumnica

Tarzan ma milo prekvapil. Tuto Disney animovanu verziu som videla prvykrat a dufam, ze nie naposledy. Ovela lepsie ako Kniha dzungle. Myslim si, ze je to skor pre vacsie deti, ale mojmu skolkarovi sa to tiez pacilo. Tarzan je krasne animovane dobrodruzstvo a nechyba tam ani dostatok humoru a romantiky. Jane je skvela, nie je to typicky disneovsky krasna princezna, ale inteligentne, sympaticke, normalne, vtipne a zabavne dievca. Vrelo odporucam.👍 ()

Chrustyn

Disney rád převádí vážnější příběhy do své kreslené podoby a v tomto případě se zaměřil na známého "syna džungle", kterého vychovaly opice. Jako každá disneyovka je i tato skvěle animovaná, zábavná, sentimentální a plná písniček. Rozhodně doporučuji vidět film v originále, protože Collinsovi písničky přezpívané do češtiny rvou neskutečně uši a výsledný dojem dost kazí. ()

prkalil

TOHLETO je nejlepší Tarzan. Jméno Óchápu u nás od těch dob zdomácnělo a použiváme ho vždycky, když někomu nemůžeme přijít ... na jméno... A ta titulní píseň - ta má nade mnou zvláštní moc - větší, nežli polární noc. A to nejen v originále, ale i v češtině a dokonce i v maďarštině - vážně, nekecám, vždycky mám v určitým místě náběh na knedlík. ()

kajas

Prostě ten typ filmu, který milujete v šesti letech... ale taky v patnácti nebo ve dvaadvaceti. Objektivně by to asi bylo za 4*, ale z každé Collinsovy písně v soundtracku mám husí kůži (a neuměla bych vybrat jenom tu jednu, která si zaslouží Oscara). Další důkaz pro tvrzení, že studio Disney bylo v devadesátých letech na vrcholu, kterého už asi nikdy nedosáhne. P. S. A po kdovíkolikáté repríze musím pochválit i ten český dabing včetně zpěvu Petra Muka. Tady se prostě povedlo úplně všechno. ()

• Aby animátoři přesně zachytili pohyb Tarzanova těla při sjíždění kmene, inspirovali se pohyby skatera Tony Hawka. (D3VIL)
  • V jedné z úvodních scén, gorilí máma ztratí své mládě, které je posléze pronásledované levhartem. Při úprku toto mládě vydává ryze šimpanzí zvuky. (Prochy38)
  • První film o Tarzanovi s jednoslovným názvem. (D3VIL)