Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (CinemArt SK)

BROKEN_

Horor pro děti. I přes nízké očekávání, které jsem měl, jsem nakonec z filmu zklamaný. Nečekal jsem, že to bude takhle špatný. Jako horor to selhává a krom úvodní pasáže, která připomene videohru jsem nic necítil... ano pár světlých chvil se zde najde, ale je to hrozně o ničem. Jedna fatalitka je parádní, ale bohužel PG-13 tomu zkrátka vůbec nepomáhá. Nejhorší na celém filmu je to, že zde nefungují i samotní Animatronici o kterých to je. Ano jsou skvěle zpracovaní a za to musím dát palec nahoru, s tímto si tvůrci vyhráli a nepoužili CGI. Bohužel se zde nikdo nesnažil, aby byli děsivý. Řeší se zde především děj okolo Mika a jeho traumatu z dětství. Film nedokáže nic nabídnout a celé je to nezajímavý, předvídatelný a strašně jednoduchý. Mnohdy je film spíše úsměvný a párkrát jsem se u toho dobře zasmál (dějová linka s chlápkama, které zabijí Animatronici byla dobrá komedie). Přišlo mi, že tady nedává smysl hodně věcí. Ona vlastně i samotná hra není žádné veledílo a taky to nedává smysl, ale postavit děj na hlídači, který má svoje trauma a nevěnovat se nočním pasážím s Animatroniky je za mě špatně. Jsou zde odkazy na hru, stejné záběry, zvuky, ale nic víc to nenabídne. Mohla z toho být fajn hororová jednohubka s kratší stopáží a napětím, ale takhle je to prázdný a hrozně o ničem. Nečekal bych, že to řeknu, ale nový Exorcista byl trošku lepší. 2/10 ()

stitch7

/// CZY TO FREDDY FAZBEAR? Už trailer dal tušit, že film nebude dobrý. I přesto jsem si v první půlce říkal, že se to zatím vyvíjí slušně, jenže pak přijde na řadu kupa scén, co nedávají smysl a/nebo nudí. Co mělo být to backstory o zmizelém bráchovi? Koho to zajímá? Tohle je to nejlepší, co šlo pro to obrovský lore FNAFka vymyslet? Dementní finále naprosto bez emocí. Celkově bych řekl, že se za ty roky strašně přepisoval scénář... Možná aby se upravil tak, aby byl víc kid-friendly? Což podle mě šlo udělat mnohem lépe i tak. Do kina dětí přišlo dost, takže v tomhle ohledu budou tvůrci určitě spokojený. Ale co diváci? S klidem můžu říct, že tohle by mi ani v patnácti nestačilo. ()

Muel

| Blumhouse Productions | Hry som hral a lore poznám, čiže moja zvedavosť bola pomerne vysoká a potom to aj tak dopadlo. Nefunguje tu totiž takmer nič a nemienim ten film chváliť iba preto, že existuje. Jo, aj ja som za to rád, moje štrnásťročné ja sa teší jak nikdy, ale výsledok je úmorný a nesúrodý až bieda. Samotní animatronici vyzerajú identicky, ako v hrách, takže za to plus, ale ak by som čo už len začal rozprávať o akejkoľvek dramaturgickej zložke daného snímku, všetko by sa rozpadlo. Vízie hlavnej postavy vedú nikde, záverečný twist sa ani nedá nazvať twistom, animatronici sú tu maximálne nevyužitý, postava policajtky zbytočná. A tak ďalej. Mrzí. Viac TU. | Hodnotenie: 3/10 | ()

DJ Obelix

Fanoušci videoher mohou být s letošním rokem spokojeni a Five Nights at Freddy's v trendu kvalitních adaptací pokračuje. Zároveň je ale bohužel nejméně "přístupná" pro širokou veřejnost. Emma Tammi spolu s "otcem" celé FNAF série Scottem Cawthonem za zády převedla na velká plátna první z chystané trilogie příběhů o oživlých animatronických loutkách s hodně temným pozadím. Film je doslova prošpikovaný odkazy na bohatý svět původních her (knih a komiksů), je sympaticky obsazený a zahraný a vše podtrhuje výborný soundtrack. Vzhledem k fanouškovské základně i původním videohrám nebylo zapotřebí "R" ratingu, protože i původní hry se soustředily spíš na atmosféru a lekačky než na krvavou lázeň. Zde se ovšem dostáváme k největšímu kameni úrazu - film má jen hrstku slušných lekaček a obecně moc strašidelný není. Mnohem víc se zde sází na humor a "srdíčko", což pro mě osobně nebylo na škodu (spíš naopak). Jenže pokud se nesnažíte podbízet neznalému publiku a propagujete se jako horor, nemůžete očekávat nadšené recenze. Tvůrci jsou si ovšem dobře vědomi kupní síly své fanouškovské základny (a jejich rodičů), takže jim to může být šumák. Obecně jde o velice slušnou retro žánrovku pro mladší publikum, která ale neurazí ani jejich starší doprovod. Nutno smeknout před dílnou Jima Hensona, která stojí za parádními loutkami ve filmu. Praktické efekty CGI prostě nikdy nenahradí. Pro fanoušky FNAF série je to naprostá povinnost. ()

YumiOkami

I always come back.“ … five nights at freddy’s bylo moje dětství. s filmovou adaptací jsem spokojena. příběh mi připomněl fnaf: sister location (která je mojí nejoblíbenější hrou z celýho fnaf universe) a samozřejmě i originál z roku 2014. jsem ráda, že si matpat zahrál cameo jako číšník v restauraci. nijak jsem ho nesledovala, ale youtubeři na proslavení fnafka měli hodně velký podíl. škoda, že nemohl dorazit i markiplier... lore dodržen, bite of 87 jsme dostali (more like bite of 00 lol), co jinýho si přát? a matthew lillard byl dokonalej! ()

• Úvodní titulky jsou zobrazeny v počítačové grafice založené na Atari a ukazují události, které vedly k uzavření Pizzerie Freddyho Fazbeara. (DJMaroko)
  • V závěrečných titulcích zazní píseň „Five Nights At Freddy's“ od kapely The Living Tombstone. (DominatorCZ)
  • Natáčení začalo 1. února 2023 v New Orleans a skončilo 3. dubna téhož roku. Natáčení celkově trvalo 61 dní. (DIO)

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)