Mladý Casey (Jesse Eisenberg)  je zakríknutý účtovník, ktorý žije sám so svojím jazvečíkom. Keď sa vracia domov z nákupu, prepadne ho skupina motorkárov a brutálne ho zbije. Casey skončí v nemocnici a rozhodne sa, že už nemôže byť slabý. A tak, keď ide náhodou okolo školy bojových umení, zapíše sa do kurzu karate a začne trénovať, aby sa nabudúce útočníkom ubránil. Na radu svojho nového učiteľa (Alessandro Nivola) prestane počúvať klasickú hudbu a vymení ju za metal. Zo svojho jazvečíka sa snaží vychovať bojového psa. Tajomný inštruktor bojových umení ho posúva do sveta silno maskulínnej subkultúry a vnucuje mu svoje drsné názory a hodnoty. Prinúti ho meniť vzorce prirodzeného správania. Učiteľ už oceňuje výrazné úspechy svojho žiaka, ale je to naozaj tak? Stáva sa z Caseyho silný, sebaistý, priebojný a dominantný muž? (TV JOJ)

adamix

Dobrý štart a výborná prvá polovica. Film je sám o sebe vtipný vďaka svojej úprimnosti, predovšetkým vážnym výrazom a hláškami flegmatického Eisenberga. Ďalším pozitívom je aj prvotná pointa poukazujúca na to, že vždy máme čas na zmenu, ktorá nám zásadne dokáže zmeniť každodennú rutinu. Po čase sa začnú diať bizarné veci a do toho sa dostane zvláštna krimi zápletka, ktorá odhalí skupinu karatistov ako sektu, ktorá po nociach zmrzačí samotárov na ulici v presvedčení, že jedného dňa sa prihlásia k nim na kurz. Záver potom uhasí všetky dobré dojmy ale každému to vyústenie príde po chuti inak. Berte to ako zaujímavo poňatú komédiu, ktorá vás povzbudí, ale vo výsledku (asi vo väčšine prípadov) nechá chladnými. Znižujem na 3*. ()

PEZ

Meno Riley Stearns si treba zapametať. Iba jeho druhý celovečerný film a hneď taká pecka! Navyše svoje filmy nielen režíruje, ale aj píše. Klobúk dole. Dôvod prečo som sa rozhodol dať plné hodnotenie je ten, že len málokedy mám možnosť vidieť film, ktorý ma zaujme od začiatku po koniec a kde sa obsah súznie s formou. Perfektný a nečakaný príbeh s neustálym vývojom aj príbehu, aj postáv. Jesse Eisenberg, Alessandro Nivola a Imogen Poots - všetci perfektní. Forma minimalistická, ale veľmi príjemná, dotvárajúca presne takú atmosféru, ako bolo treba. Ani málo, ani veľa. A perfektná dramaturgia! V dnešnom svete zbytočne predĺžovaných filmov si aj toto treba ceniť. Je to medzi 4 a 5, ale tento kus by si zaslúžil byť oveľa známejším, takže rád mierne nadhodnotím. A ešte jedná vec. Kto niekedy chodil na bojové umenia, ten ocení dané udalosti v gyme ešte viac. Pretože tam vždy funguje hierarchické členenie a aj týmto získal film ešte ďaľsiu vrstvu. Paráda. Určite si pozriem režisérov debut a naozaj sa teším na jeho najnovší film. ()

dubinak

Amerika má v posledních letech tendenci točit satirické filmy na nějaké ožehavé téma, o kterém se nemluví. Ani tento není výjimkou a Jessee se v roli asociálního nerda opět osvědčil a já ho v těchto rolích stejně miluju nejvíc. Tempo je sice pomalejší, ale scénář je teprve bizarní pochoutka, která se téměř nedá předvídat. Humor je tu přítomný, ale ve velice nezvyklé formě a spíš než vtipný, je až nepříjemně reálný a černě syrový. Jako celek mě film zaujal, ale spíše jsem z něj měla průměrné dojmy, i když vím, že kvalitu i myšlenku v sobě obsahuje, a to docela hlubokou. ()

misterz

Nečakane fantastické, bizarné, zvláštne s kusom vlastnej originality a s množstvom skvelých nápadov.... Niečo presne pre mňa. Päťkový pocit som síce nemal, no nebolo to k tomu ďaleko. Ako vidno, ukázať premenu postavy a jej charakteru sa dá vo filme rôznymi spôsobmi a tento je jeden z najlepších. Ani vlastne poriadne neviem čo mi tu chýbalo... možno trochu viac drsnoty a nekompromisnosti. Treba však uznať, že momenty prekvapenia v deji, ako napríklad premena normálneho príbehu na ten bizarný, vyšli na sto percent. Môžem len odporúčať, silný nadpriemer. 85/100 ()

EvilPhoEniX

Nečekaná pecka aspirující na nejbizárnější film roku. Příběh se zaměřuje na Jesseho Eisenberga, který je účetní nerd se slabými socialními dovednostmi a jednoho večera je ošklivě zmlácen gangem motorkářů, že skončí v nemocnici a proto se rozhodne přihlásit na Karate kvůli sebeobraně. Karate třídu vede excentrický Sensei, který krom vyučování Karate vyučuje také způsob života a hlavní hrdina se doslova transformuje v jiného člověka a od téhle chvíle film začíná být neskutečně drsně bizární. Film je na půl černou tragi komedií a na půl bizárním psycho thrillerem a dohromady to funguje skvěle, Film vyniká především v hereckých výkonech, dialozích, které jsou nejen inteligentní, ale také poučné ( hodně zajímavé věci ohledně Martial Art) a poslední půl hodinu mi hlava nebrala v jaký úlet se film nakonec zvrhne. Nepředvídatelné, poučné, zábavné, vtipné, znepokojivé a drsné! 85% ()

• Pravidla Dódžá jsou: 1. Žádné boty na matraci. 2. Žádné jídlo nebo pití na matraci. 3. Uklonit se. když vcházím nebo odcházím z matrace. 4. Vždy si nosit svůj pásek. 5. Prát si svoje Gi (kimono). 6. Respektovat svého protivníka. 7. Klepnutí, jinak uslyšíte prasknutí. 8. Klepněte, jinak si zdřímnete. 9. Zůstaňte hydratovaní. 10. Pokud to funguje, využijte toho. 11. Zbraně jsou pro slabochy. (Bawnjourno)
  • Natáčelo se v Louisville (Kentucky, USA). (vojacekr)