Osud dvoch rodín sa náhle prepojí jednou nešťastnou udalosťou. Vyšetrovateľ kriminálnej polície Viktor Mojžíš, pri obrane svojej dcéry, ktorú napadne pes na pieskovisku, použije svoju služobnú zbraň. Zastrelí nielen psa, ale nešťastnou náhodou postrelí aj jeho majiteľa, Jindřicha Oseckého. Jeden z mužov skončí vo väzení a druhý na invalidnom vozíku. Keď Viktora prepustia z väzenia, je bez práce, má po rozvode a musí splácať odškodné za ťažké ublíženie na zdraví. Jeho bývalý kolega Taraba, mu dohodí prácu v súkromnej bezpečnostnej agentúre, ale to mu na živobytie nestačí. V tom čase na nemeckej diaľnici utečie pasákom dievča, ktoré bolo niekoľko rokov nezvestné. Zhodou okolností ide o Kláru Oseckú, dcéru muža, ktorého Viktor zmrzačil.  Dezorientovaná Klára, sa po rokoch vracia domov, k rodičom a polícia začne celý prípad vyšetrovať.  Páchatelia, ktorí sú zapletení do siete obchodu s bielym mäsom, majú strach, že ich identita bude odhalená a tak sa Kláru rozhodnú umlčať. Keď rodina Kláry vidí, že polícia nemá dostatok dôkazov na to, aby páchateľov zadržala, rozhodne sa, na obranu Kláry, vziať tento prípad do vlastných rúk. Oslovia preto Viktora Mojžíša, aby im pomohol usvedčiť páchateľov a zachrániť Kláru. Osudy oboch rodín sa opäť pretínajú. (RTVS)

mira.l

Podívat se na to dalo, ale zase jako žádný zázrak. Bylo tam několik takových poněkud nelogických momentů. Mně přišla trochu ujetá situace hned na začátku. Když mi někdo jen tak zničehonic vytáhne pistoli na psa a zastřelí ho ... jako psa, copak se za ním rozběhnu a skočím po něm s holýma rukama, když má tu bouchačku v ruce?? No jak to asi může dopadnout?? No a že pan Mojžíš s paní Oseckou ... tento, no tak to už byl dobrej Holywúúd. Počesku. Klára, která se jeví zcela mimo sebe, vypadá jak zombie, kouká nepřítomně do neurčita, to znamená do blba, neřekne slovo, si najednou půjčí tátův mobil a velmi svižně píše a maže SMSky jako by se nechumelilo, taky zvláštní. O tý bandě slizkejch parchantů z bordelu se radši zmiňovat nebudu. ()

chrispe

Na začátku se potkají dva kreténi a pak to pokračuje noční můrou každého rodiče. No prostě každého. Aby to vygradovalo závěrečnou buchtou (to mě fakt pobavilo). Na to, že to má dva díly, mi přišlo, že toho na ten druhý tvůrci nechali až moc. Ale třeba ne. 3,5* Vojtěch Vondráček hraje toho parchanta skvěle, za to Pavlu Batěchovi to mafiánský kápo nevěřím ani trošičku. /// 20.1.2020 Druhý díl mě spíš zklamal než nadchnul, nedokázal si udržet laťku. Tvůrci si do něj opravdu dali přespříliš a tak se ke konci ani neotravovali s nějakým dovysvětlováním a rychle rychle to skončit. Nějak. Co mi ale přišlo nejdebilnější - vidím, že nejsem sama - tak ta násilně vložená erotická linka, aneb kde není trocha toho sexu, to prostě není. Na to, aby si tu linku mohli dovolit by potřebovali mnohem víc, než 2x74 minut. Ale aspoň se člověk zasmál a pomyslel si něco o blbech. Hodnocení nechám na čtyřech, protože i tak se mi zdá, že Stockholský syndrom spíše pozitivně vyčuhuje z toho všeho, co se točí. Btw: Pozitivně mě překvapila i Karolína Lipowská. ()

zette

Ja myslim, ze se jedna o povedenou televizni kriminalku. Jasne, zaver nemusel byt tak "dramaticky", Svehlik si sex s manzelkou muze, ktereho zmrzacil a zabil mu psa mohl taky odpustit... Ale namet je dobry, zajimave prostredi a velmi dobre herecke vykony vetsiny zucastnenych dela ze Stockholmu prece jen nadprumernou podivanou. ()

aslavey

První půlka fakt dobrá. Námět, co má koule, drajv a napětí tomu nechybělo, a pak přišel "druhej díl", kterej to měl krásně dokončit a místo toho hodinová natahovačka, nuda, zmar a hromada scénaristických kravin. Hromada "šťastných náhod", chyb a unylých pohledů. Závěr byl už jen opravdová zlatá malina. Jedná se sice o zajímavej pohled do psychologie zneužitých lidí - ať už bílýho masa, nebo jejich ploditelů, či policajtů ztracených v důkazech. Ale celkovej dojem zkazil zkrátka závěr. Nicméně v rámci televizní tvorby se pořád jedná o nadprůměrnou filmařinu. Kdyby všechno vcucli do dvouhodinovýho jednofilmu, udělají líp. ()

Tosim

Miroslav Sovják, scénárista vynikajících Obětí nebo zajímavé Occamovy břitvy, se po letech vrátil dost razantně. První díl má odpich, šokující scény, vymazlený vizuál a výborné herce. Problém s druhým dílem je v tom, že většina jeho stopáže vypráví o stejných věcech, jako první a katarze je dost rychlá. Oceňuju pravdivé zobrazení mravenčí práce policie a to, že onen stokholmský syndrom se nemusí vždy týkat jen obětí zločinu. Snímek mi byl hodně sympatický, přidávám. 70%. ()

• Aby se představitel Jindřicha Oseckého, Martin Finger, necítil na vozíčku neobratně, potřeboval několik lekcí. Trénoval se skutečným vozíčkářem Jiřím Pleškou. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (rakovnik)
  • Natáčelo se v Ostravě a Amsterdamu. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (rakovnik)
  • Realizace scénáře trvala 5 let. (SONY_)