Čas čarodejníc

• Česko Čas čarodějnic (viac)
Veľká Británia, (2018–2022), 18 h 1 min (Minutáž: 41–47 min)

Predloha:

Deborah Harkness (kniha)

Hudba:

Rob Lane

Matthew Goode, Teresa Palmer, Owen Teale, Malin Buska, Julian Kostov, Alex Kingston, Valarie Pettiford, Sorcha Cusack, Lindsay Duncan, Edward Bluemel (viac)

Americká historička a čarodejnica Diana Bishopová sa ponorí do sveta magických bytostí a zakázanej lásky. (SkyShowtime)

evulienka3

Po tretej časti začínam chápať čo mali všetci pred časom furt s tými upírskymi denníkmi. Tým som akosi nikdy neprišla na chuť a jedným z podstatných dôvodov bolo obsadenie. Tu s obsadením nemám najmenší problém, skôr naopak...žeriem HO! Len škoda, že cca po 5 časti to akosi začalo stagnovať a stratilo to na príťažlivosti a švihu. Hlavne nemám rada spracovania, kde si nikto nedáva námahu s objasňovaním detailov. Akoby autori vychádzali z predpokladu, že každý kto to pozerá knihy čítal a teda ja zasa taký fanatik do toho žánru nie som...takže v tomto smere mierne rozčarovanie. Ale dám si aj druhú sériu, o tom niet pochýb. ()

Kvítek

Že se v šestatřiceti ještě zamiluju do upírsko-čarodějnickýho seriálu jsem fakt nečekala :-) A to jsem v prvních dílech Matthewa zařadila do kategorie slizounů, jenže pak se nechal zarůst vousem a bylo vymalováno. Diana je od prvního dílu sympatická víc než dost, ta její síla slova a tak vůbec je vskutku inspirující. Moc ráda bych se taky naučila zastavit ohňovým kruhem manžela, který se snaží odejít z výměny názorů :-) Plus ty čarokrásné reálie Oxfordu (ach ta nádherná knihovna), Londýna roku 1590 (miluju Londýn v jakékoliv době), širé kopce, louky, lány anglické, francouzské, české a kdoví ještě jaké... no radost pohledět jaký magický krásný svět tu vidíme. Z náctileté romantické naivky jsem zřejmě ještě taky nevyrostla, páč mé srdce tlouklo pro lásku Matthewa a Diany jako by to byla moje vlastní. Díky tomu všemu odpustíte i drobné přitaženosti za vlasy a jednoduchosti, protože když jste zamilovaní, tak všechno vidíte růžově. Smutno je mně, že třetí série bude až rok. Jóó, umět tak cestovat časem! ()

Ant

Hype byl pro tuhle záležitost pořádný a to větší bylo moje očekávání. To se úplně nenaplnilo. Největší problém mám s nehorázně cheesy dialogy, neskutečně rychlým vývojem ústřední romance a její unylostí. Asi mě rozmazlilo True Blood a dokonce i TVD, ale tohle bylo opravdu až moc "vanilla". Ve vztahu Diany a Matthewa mi chyběl jakýkoliv vnitřní konflikt. V tomhle ohledu pro ně šlo všechno až moc hladce. Nicméně, je tu Matthew Goode jako 1500 let starý upír a to stačí. ()

Eleanor05

Čas čarodějnic je vlastně Twilight s jiným obsazením. Netuším, kolik je autorce let, ale očividně píše tak, jako čtrnáctiletá holka při své první Mary Sue = krásná, chytrá, vzdělaná a po všech stránkách dokonalá čarodějnice se zamiluje do pohledného, chytrého, vzdělaného a po všech stránkách dokonalého upíra. Nějaký balast okolo s čarovnou knihou a nevraživostí mezi kouzelnými bytostmi, slouží pouze jako výplň mezi jednotlivými mileneckými vyznáními a milostnými scénami a působí nahodile a nedůležitě. Po pátém dílu první série se mi pro trapnost, směšnost, jednoduchost a nápadnou podobnost s Twiligt ságou nechce ani pokračovat ve sledování. 1,5*. ()

HoneyBunny

Dobrý námět a relativně originální fantasy svět. Na světě jsou čtyři druhy bytostí: lidé, čarodějnice s nadpřirozenými schopnostmi, silní dlouhověcí upíři a démoni s brilantní myslí nebo schopnostmi (což seriál nevysvětlí). A tři z nich bojujío moc. A do toho boje jsou zapletení upír Matthew a čarodějka Diana, kteří se do sebe samozřejmě zamilují, což je samozřejmě zakázané. Trochu Hra o trůny, trochu Twillight, trochu Harry Potter. Té romantiky by mohlo být méně, ale tohle je koneckonců původně fantasy kniha pro ženské publikum. A Goode s Palmer mají sakra chemii. A hrají mega nerdy do historie, takže se člověk i pár věcí dozví. Zatím 60 % ()

• Teresa Palmer se na natáčení 2. série vrátila chvilku po porodu třetího dítěte. Na svém instagramu poděkovala celému týmu, že vytvořil baby friendly atmosféru, a že dítě mohla mít často u sebe. Matthew Goode ve společném rozhovoru s Teresou vtipkoval, že nevěděl, kam se dívat, když Teresa začala znenadání kojit. (Jolinar)
  • Matthew Goode si v rozhovorech velmi pochvaloval spolupráci s Teresou Palmer. Prý je vynikající herečka, pozitivní a energický člověk a velmi dobře zvládá roli matky a hereckou kariéru. (Jolinar)
  • James Purefoy a Matthew Goode, hrající otce a syna, jsou ve skutečnosti dobří kamarádi a dlouholetí kolegové. Byli spolu na baru v Portugalsku při natáčení The Wine show (od r. 2016), když se Matthew dozvěděl, že je James mezi třemi kandidáty na roli jeho otce. Poté ho Matthew doporučil. James přečetl všechny knížky a zhlédl první sérii seriálu než roli přijal. Poté se vyjádřil, že největší výzva při natáčení bylo natočit scénu tak, aniž by ho Matthew rozesmál. (Jolinar)