Nádej Matthewa, že udrží Dianu v bezpečí, má krátku životnosť. Knox zvoláva zasadnutie Kongregácie. (SkyShowtime)

warrenur

Ok, konecne sme videli i nejake "drapky", minimalne stary Knox ma "schem", ktorym nekromantku celkom slusne spacifikoval, no a buduca upiria svokra zasa udajne likvidovala cele carodejnicke klany. Takze to bude tiez nejaka sila, s ktorou treba pocitat. "Rada bytosit" sa sice tvari vazne, ale prisla mi velmi usmevna. Zaver, ale vo velmi peknej, reverse-rain atmosfere. 60% ()

Tom10000

4.díl. Nox žádá o krizovou schůzi Kongregace, aby s ní projednal otázku Diany a Matthewa. Samozřejmě, nezmíní se o důležité "Knize života", jak nazývají představení Ashmoleův svazek, i přesto je ale nakonec prohlédnut. Vzhledem k závažnosti situace, kdy starý upír porušil úmluvu zakazující styk mezi magickými bytostmi odlišného druhu, je však k němu vyslána delegace, aby jim mladou čarodějnici předal. Jenomže z Clairmonta se stává zamilovaný upír, jenž nehodlá svoji lásku nikomu vydat. I sama Diana plně podléhá jeho kouzlu, a proto, ač je zpočátku šokována Matthewovou "odvahou", je ve své tvrdohlavosti přesvědčena o jejich vzájemném souzení si sobě navzájem o to více. Nehodlá se srovnat se starými pravidly ani s ničím podobným. Proto, když se nakonec "Její" upír vzdává, propadá zoufalství a chce ho mít při sobě. Bohužel se tak nestane. Mladá čarodějka cítí velký smutek a kvůli němu vyvolá silný déšť (...). 85 procent, další dokonalý díl, ač už ne tolik jako předchozí dva. Vadila mi menší táhlost příběhu a scény, jež se zde ani nemusely objevovat a přebývaly (např. otčímova pracovna). ()

Necrotongue

Tentokrát jsem byl poprvé spokojen s děním v epizodě a byl jsem připraven přihodit v hodnocení i čtvrtou hvězdičku, jenže tvůrci neodolali, přistoupili k řitnímu alpinismu a v souladu se současnými trendy začali mezi upíry, démony a čaroděje/čarodějnice cpát i genderové a rasové otázky. To by jeden zvracel. ()

Lenka.Vilka

Změna lokace, další tajemství, další objevení síly. Tohle byl zatím nejsilnější díl, protože je dělící čarou. A tahle čára není v písku, ale vyrytá v betonu. Což žádný vítr nerozfouká. Ani voda neodplaví... ()