Úhoři mají nabito

• Česko Úhoři mají nabito (viac)

Toto nie je len hra. Je to útek z reality všedných dní, ktorý je prudko návykový. Úhoři mají nabito je čierna komédia o partičke chlapov, ktorí sa vo voľnom čase hrajú na členov URNA – Útvaru rýchleho nasadenia. Zasahujú v domoch domnelých zločincov, evakuujú kultúrne domy a do svojich hier zaťahujú nič netušiace okolie. Ich motiváciou je túžba po adrenalíne a falošná predstava, že sú ako Robin Hood a jeho družina, ktorí bohatým brali a chudobným dávali. URNA je pre Roberta, Arnyho, Karloas, Davea a Komára istota, únik i náhradný svet. Svet pre chlapov, ktorí tak trochu nevyrástli z puberťáckych úletov. Všetko ide hladko až do okamihu, keď sa ocitnú v nesprávnu chvíľu na nesprávnom mieste. Jedno náhodné zastavenie na benzínke a ich hra už nie je iba zábavou. Obzvlášť, keď sa do všetkého zapletie pekná pumpárka. (Forum Film SK)

mira007

Parta kamarádů, kteří si hrají na zásahovku a čistí město od živlů a tím se baví. Námět a obsazení mohlo z tohoto českého filmu udělat opravdu něco zajímavého až originálního ... mohlo, ale tvůrci řekli NE! Dialogy s hláškami jedou o sto šest, ale já měl po patnácti minutách sto chutí to vypnout - něco tak nefunkčního, hloupého, nevtipného nezáživného a trapného až bych to nazval plky o sračkách. Pousmál jsem se jen jednou, když Hádek dělal kliky nad nahou Petru Tomáškovou. Dvě hvězdy za námět, Kaisera a posledních patnáct minut , kdy se to trochu rozpohybovalo zásahovka vs. zásahovka. PS: Estetický dojem z filmu mi kazil i namaskovaný uslintaný Rupert a Kameníková s černými rty. ()

Inozuka

Ano, ten film je rozkolísaný, ano, je v dost ohledech blbý a naivní a ano Michálek se bezesporu před lety asi dost praštil do hlavy, ale nedá se upřít, že by Úhoři nebyli zábavní. Banda je dobře poskládaná a ač se nezbavila občasné šmíry, dá se říct, že herecky trefila své archetypální předobrazy dobře. Nejvíc bavil Kaiser, následován Vyorálkem a Matějem Hádkem. Z hlediska dnešní tuzemské produkce takový průměr ... ()

rt12

Je to nevyrovnané, přitažené za vlasy, většinou se postavy chovají nesmyslně a tak trochu to nesmysl je. Docela si dovedu představit, že se i nějaký idioti najdou co by tohle chtěli dělat ve skutečném světě. Ovšem já nebudu přísná, protože mě ta parta buranských blbů pobavila, film jsem brala jako velikou nadsázku a na logiku jsem prostě kašlala. Bavili mě všichni , včetně Komára, kterého bych v reálném životě nechtěla ani jako fackovacího panáka. A že se o nadsázku a jedná už upozorňuje účast recesistů Matěje Rupperta, Oldřicha Kaisera a jako šedou eminenci tam vidím Romana Holého. ()

Khamsin

Poslední dobou mám docela "štěstí" na filmy, které obsahují velmi zajímavý nápad, který je však režisérsko-scénáristickou dvojicí zmuchlán a zahozen. Nejinak je tomu i v tomto případě. Při sledování tohoto filmařského pokusu mi několikrát v hlavě rezonoval hlas Zdeňka Svěráka... "Jen o jedno prosím... aby se věci nechopil břídil". Stalo se. >| ()

rublik05 odpad!

Pokud hledáte snímek, jehož shlédnutí se dá považovat za docela legitimní způsob mučení, tak to jste tu správně. Opravdu nechápu smysl točení takových hloupostí. Absolutně nezajímavý, nelogický a nezábavný pokus o komedii s dramatickými prvky. Těch dramatických prvků je ve filmu asi jak ve vládě odborníků, teda prakticky žádné. Další z těch českých tupých snímků, který jen potvrzuje, proč je česká kinematografie tam, kde je. Zasloužený odpad, nic víc si tohle "dílo" nezaslouží. 0/10. ()

• Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů. Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký ateliér“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky. Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě. (Zdroj: Falcon)
  • Během natáčení měli kostyméři k dispozici celkem 11 uniforem URNY, některé části byly od České zbrojovky a některé dodali kaskadéři. Jde o originální uniformy. (Zdroj: Falcon)