Nacističtí vojáci mají bránit tajemnou hradní citadelu v rumunských horách. Náhodou však vypustí prastaré zlo, jež s sebou přináší smrt a zkázu. Pouze židovský vědec a jeho dcera mohou zastavit prokletého cizince z jiného světa... (oficiálny text distribútora)

mat.ilda

Povznášející hudba (hodná proplouvat možná i Vesmírnou odyseou) nemohla potlačit béčkovitost tohoto ehm... hororu, naopak, na tuto skutečnost ještě více upozornila, a společně s béčkovým kukučem nejednoho herce (né, že by Prochnow a McKellen byli hodni tohoto označení, jen tady tak vypadali) a zpomalenými záběry vlajících vojenských plášťů bylo vytvořeno něco tak nesourodého, že vás napadá hrozná myšlenka - nepomíchaly se ve střižně sekvence dvou filmů? ()

Kordus

Příběh o bandě nacistů, kteří vtrhnou do rumunské citadely a nedbajice varovani mistniho kneze se pokusi ze zdi sundat stribrne pulkrize. Film trpi jednim velkym minusem a to je pomalost. Hlavni demonicky zaporak vypada trochu trapne, ale kdyz uvazim, z jakeho je to roku, da se to snest. Pry jeho navrh delal Enki Bilal (pro neznale, ten pan je odpovedny treba za film Immortal a comicsy z trilogie Nikopol). Zaverecny souboj na "laserova dela" je lahudkovy... Pro fanaticke priznivce novodobych rychlych horroru nestravitelny orisek. ()

Zazie

Film jsem viděla před lety dřív než jsem četla knížku a nadchnul mě. Tedy lépe řečeno nadchlo mě spojení hororu, německé armády a karpatské pevnosti. Pak jsem se dostala ke knížce, následně znovu zkoukla film a výsledek je hvězdička dolů. Prostě ta adaptace se příliš nepovedla. Kde je kniha nabita dějem a hrůznou atmosférou, tam je ve filmu zkratka až na hranici srozumitelnosti, naopak některé scény jsou ve filmu zbytečně dlouhé (hlavně ty, ve kterých se válí mlha). Ani se nedivím některým přispěvatelům v diskusi, že film nepochopili. ()

Ampi

Horror z 80. let, kterému možná uškodilo zkrácení ze 3 hodin na 96 minut. Nicméně má dobrou atmosféru a kvalitní herecké obsazení, exceluje Jürgen Prochnow jako důstojník wehrmachtu, Ian McKellen jako doktor židovského původu Cuza (Erik Magnus,, Magneto" Lehnsherr se podoba na profesora Xaviera) a Gabriel Byrne jako velitel jednotky SS. Jejich dialogy jsou pro film přínosem a posouvají jej, pro mě, minimálně o jednu hvězdu nahoru. Příběh takový, že není přesně poznat, co - kdo reprezentuje dobro a kdo - co zlo. Hudební podbarvení od Tangerine Dream není špatné. ()

Bachy

Žánr Horor/Thriller bych po shlédnutí okamžitě změnil na Blbost/Pohádka. Mann se snaží udělat na diváka nějaký dojem, ale sám zřejmě neví jaký. Míchá všechno se vším a tak kočička s pejskem upekli pěknou slátaninu. Jako horor to nefunguje, strašidlo sice vypadá zajímavě, ale nemá ani jednu lekavou, či dechberoucí scénu. Navíc Mann se nás všechny pokouší děsit podle jediného schématu: Postava vylekaného bude couvat a my budeme pozorovat jeho nohy, poté se postava otočí a zděsí se, protože byl za ní celou dobu bubák. Ó, jak strašidelné. Použijme do toho zpomalené záběry a psychedelickou hudbu z vesmíru (nebo, co to bylo za zvuky?). Ó, jak umělecké. Alespoň jednotlivé charaktery jsou jakžtakž vykreslené, ale i tady Mann přišel s nějakým chlapem, který tu blbne a nakonec je z něj hlavní hrdina. Nevím, za co dávám tu jednu hvězdu, strávil jsem zajíměvjší večery i s Pokémony. ()

• Jeden z nejvíce kritizovaných a nejméně pochopených filmů 80. let. (Whikki)
  • Keď sa dvojica vojakov snaží vylúpnuť kríž z kamenného múru, je jasne vidieť, ako sa celý "kamenný múr" ohýba. (beso74)
  • Film byl natočen podle knihy F. Paula Wilsona "Pevnost". (Whikki)

Hororová Pevnost se dočká nové adaptace

Hororová Pevnost se dočká nové adaptace

17.12.2022

Hororový román od autora Francise Paula Wilsona s názvem Pevnost vyšel poprvé v roce 1981. Temný příběh odehrávající se v období druhé světové války sledoval oddíl wehrmachtu, jenž se v jednom z… (viac)