Novinářka podá výpověď, aby mohla ve Střední Americe vyjednat obchod se zbraněmi. (Netflix)

Tafi.CK

Začal jsem s tím o půlnoci a už v půl jedné jsem si říkal, že je to asi moc těžký takhle před spaním. Za pět minut dvě jsem si už ale připadal úplně stejně jako Dick, neb mi přišlo že jsem vše zapomněl a jediné relevantní, co k tomuhle počinu mohu napsat je tak otázka - co jsem to sakra právě viděl? ()

mira.l odpad!

To poslední, co (bych) chtěl, je tohle vidět znova. Fakt ne. Už to tady napsali, popsali a rozebrali mnozí přede mnou. Takže stručně. Je to sračka. Nemá to valný smysl. Já mám Anne Hathaway celkem rád, ale tady mě nějak moc ani ona nebrala. V podstatě jsem to celé nějak nechápal. Asi se to má odehrávat v době války v Nikaragui, o které nevím skoro ani to, že byla. Zbraně, drogy, zmatený fotr, dcera kdesi v nějakém internátě nebo co to bylo, novinářka má práci v novinách, pak najednou nemá, dle instrukcí tatíka, který to asi v hlavě moc v richtiku nemá, letí předat nějakou zásilku zbraní kamsi do nějaké středoamerické prdele v džungli, dost se diví, že jí nikdo nechce zaplatit, pak někam prchá, pak je zase někde úplně jinde, pak je najednou tatínek mrtvej, což si přečte v nějakých novinách kdoví kde, střílení nejdřív kolem ní a nakonec do ní, fakt docela slušnej maglajs, kdo s kým proti komu, proč a za kolik, těžko říct. ()

silentname

Nechápem ako sa tento film mohol tak rozpadnúť. "The Last Thing He Wanted" je podľa mňa absolútny chaos. Nemám šajnu čo sa vo filme deje, nechápem jednotlivým situáciám, do ktorých sa Elena dostáva a je to dokopy prechádzanie z miesta na miesto a tápam v tom. Nemám šajnu čo sa deje, film pôsobí ako keby nevedel čo chce vlastne reálne urobiť. Stačí len aby to pôsobilo, že je inteligentný a zaujímavý. A tak strieľa doslova hrach na stenu a čaká či sa niečo uchytí. A väčšinou sa teda toho moc neuchytilo. Úvod je kopec politiky, ktorá je tam priam až na úkor príbehu. Príbeh ako taký je obrovský zmätok. Potom sú tu postavy, ktoré dokopy ani nemáme šancu moc spoznať. Ben Affleck je v tomto filme dokopy úplne zbytočný. Mohol ho hrať úplne ktokoľvek. Anne Hathaway je šikovná a podáva dobrý výkon, no má veľké problémy ten film vôbec niekam pretlačiť. Ten príbeh ju vyslovene blokuje. Miestami vo filme pôsobí ako keby niečo pochopila, no ja mám narozdiel od nej nad hlavou kopec otáznikov. Záver sa to s pomocou flashbackov snaží vysvetliť a ukázať ako to celé bolo "naozaj". Lenže ani s tými všetkými flashbackmi a monológmi, ktoré tam padnú som nepochopil nič. Dokázal som to ako tak chápať, kým jej neušlo lietadlo, ktorým priletela. Potom je to jeden neskutočný bordel, z ktorého som nebol schopný nájsť cestu von. Režijne to nie je veľmi zvládnuté, scenár je príliš komplikovaný a podľa mňa mizerne podaný. Cítim v tom všetkom potenciál na dobrý príbeh, no je zahrabaný v tom všetkom okolo. V podstate je to len obrovský zmätok všade naokolo. A nemyslím si, že stojí za to sa týmto filmom zdržovať. Netflix priniesol za posledné roky oveľa lepšie kúsky. Pozrite si radšej tie. Hodnotenie: C- ()

Dale

Ja som myšlienku a zmysel tohto filmu pochopil, no nečudujem sa ľuďom, ktorí nevedia, o čom to bolo, lebo je to natočené dosť zmätočne a nezáživne a aj ja som sa miestami úplne strácal. Dcéra-otec-pašovanie zbraní-špinavé politické hry... mohol to byť zaujímavý film, ak by sa to natočilo úplne inak. Oceniť ale musím masky, lebo Anne aj Ben vyzerajú fakt hrozne škaredo. To je asi jediná vec, ktorú si z tohto filmu zapamätám - Anne s otrasným červeným ksichtom. ()

bobstock

Z produkce Netflixu zas někdo změknul k naplnění televizního seznamu a utrousil peněženku, ukecal řadu zajímavých hereckých hlav, které složitě odříkávají kudrlinkový text k tomu, aby se děj někam nenápadně posunoval. Nemá to sexapeal, nemá to dramatický tah, k postavám těžko přirostete, každá tam má svůj až umělecko-prudérní řečnický patost a pak někam zmizí. Má to dojmuvšího Dafoeho a obtloustlého Afflecka, který všechno jako správný americký patriot zamete pod koberec. Linka vám nakonec dá smysl, ale takovým zbytečným a citově nesourodým způsobem..30% PS: příště to paní režisérko zkuste na Edwarda Zwicka. :) ()

• Film byl natočen podle stejnojmenného románu z roku 1996, který napsal Joan Didion. (SONY_)