Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiálny text distribútora)

megajalec

Ak si chcete Twilight pozrieť iba kvôli prsiam Witherspoon, tak mám pre vás dobrú správu: je to hneď na začiatku filmu. Po nich to môžete kľudne vypnúť. Všetci. Nič lepšie totiž vo filme neuvidíte. Nie je tam totiž takmer nič zaujímavého (možno zadok Sarandon). Twilightu chýba fakticky všetko, čo má dobrá kriminálna mať (mysteriózno? To vážne?). Pripadalo mi to, ako keby to bolo natočené minimálne o 40 rokov skôr. ()

Topco

Áno, tento 90´s neo-noir si takto nízke hodnotenie nezaslúži (a práve to ma dlhé roky i napriek hviezdnemu obsadeniu tak odrádzalo). Paul „Frajer“ Newman po Harperovi (1966) znova po rokoch hrá súkromného detektívka, tento raz na dôchodku. Voice-over je rýdzo chandlerovský („Keď vám vravia, že nebudete potrebovať zbraň, znamená to, že si zoberte rovno dve“) a rovnako tak celá výstavba príbehu, ktorý inak nemá znalcom čo nové ponúknuť. Potešia však LA lokácie a trademarky (napr. nástup femme fatale skrz záber na nohy). Pre noiristov či fanúšikov Chandlera ide o príjemnú povinnosť. ()

Lacike

Ďalší superhviezdne obsadený ale právom zabudnutý film. Taká pomalá uondaná detektívka so starým detektívom, ktorá pôsobí jak keby vznikla podľa nejakej knihy. Samozrejme nesmie chýbať komentár hlavného hrdinu, ktorý sa poflakuje z miesta na miesto a pomaly, ani nevie ako, vyrieši celý prípad. Niekedy od polovice mi bolo úplne ukradnuté jak sa to skončí a už zajtra si spomeniem maximálne na to, že tu Reese ukáže svoje vnady. Stane sa to hneď v úvode, takže odporúčam potom film rovno vypnúť a stráviť čas niečím zmysluplnejším. Napríklad štrikovaním šálu, aby vám v tomto období nebola zima. 3/10. ()

dobytek

Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší... ()

venison

Tradiční detektivka ve stylu "chandlerovek" s dlouho přesluhujícím hlavním hrdinou.. Pomalé klidné tempo, spousta zvučných jmen, překombinovaný příběh, podezřelý je snad každý na koho se podíváte, pozlátko starého dobrého Hollywoodu.. Soumrak se snáší nad koncem herecké kariéry skvělého Paula Newmana.. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh