Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

Chen

Třetí řadě rozhodně nedochází dech. Ba právě naopak. Musím ocenit to, že se nebojí odklonit od komiksové předlohy (a na kvalitě to vůbec neubírá), díky čemuž člověk neví, co může čekat a tvůrci tak umějí zaskočit. Seriál se nebojí rýpat do politicky nekorektních témat, zesměšňovat v podstatě cokoliv a pokud jde o násilí a erotiku, ani v tomto případě nesundává nohu z plynu. A byť vidím, že se některým nelíbilo finále, mě naopak mile překvapilo a šlo o působivou tečku za celkově povedenou třetí řadou. ()

SamVimes

Billy Butcher a jeho Banda se vracejí již potřetí a zacházejí zase ještě o něco dál. Naši hrdinové zacházejí dál do šedé zóny a tentokrát si zahrávají s novým přípravkem, který poskytuje dočasné superschopnosti. Není už Butcher definitivně stejně špatný jako ti, proti kterým bojuje? A tvůrci seriálu zase zacházejí ještě dál v tom, jaké zvrácenosti ukážou. Všechno, co kdy komiksové fanoušky napadlo – Ant-Man uvnitř Thanose, vztah Aquamana k rybám, orgie superhrdinů – to vše a víc je ve světě The Boys možné.   Ani v kritice světa řízeného korporacemi a korporací řízených PR ratingy seriálu nedochází dech a tentokrát je aktuálnější než kdy dřív. Odkazuje především na Trumpovo chování v médiích a na sociálních sítích, ale i na různé reakce na covidová opatření, na fenomén fake news nebo na směšnou pompu a faleš reality shows. A mezitím si občas nemilosrdně kopne do Snyderovy Justice League, Billa Cosbyho či Gal Gadot a spol. zpívajících Imagine. Karl Urban a Antony Starr jsou opět skvělí, výborně zapadnul i nově příchozí Jensen Ackles jako Soldier Boy. Letos ale dostali obzvláště dobrou dějovou linku i MM, Hughie se Starlight nebo A-Train. The Boys stojí na třech pilířích – komiksová satira, politicko-společenská satira a příběh o spravedlnosti a pomstě. A všechny tři stále fungují skvěle. ()

Scalpelexis

Yeah, ehm, no. Jakmile se začnete příliš často omlouvat, postavy až příliš často dělají zmatečná rozhodnutí a jsou jim příliš často dány do vínku úlohy/schopnosti, které je necharakterizují či se objeví příliš často situace typu "Jéé, já se ho musím zbavit, ale nemůžu, protože bych se tím zbavil někoho jiného, takže se musím zbavit někoho dalšího..ale to nejde", tak už víte, že se začínáte motat v kolečku a na konci 3. série je třeba smutně konstatovat, že jsme se nikam nedostali. Postavy jsou těžce nevyužité, ať už Sedmička anebo i samotný Soldier boy, a žádná mě moc netěšila, spíš naopak. Obávám se, že příliš mnoho melodramatu vyústí až v přespříliš mnoho sezón. ()

LasT_Olt

Následující řádky mohou obsahovat vyzrazení děje. Myslím si, že co se týče kvalit, třetí sérka nějak extra nevybočuje ze zaběhnutých kolejí uvnitř maelstromu, do kterého se dřív nebo později dostane každý superhrdinský počin. Prostě záporák, záporák umře, někoho vezme sebou a další sérii máme nového záporáka. Pro mě osobně je to zakončení strašlivá pohroma, jelikož umřeli tři mí nejoblíbenější supové (Noir, Soldier Boy a Maeve, i když ta ne tak docela) a přežili všichni supové kteří mě serou (Starlight, A-train, Deep). Finální scéna je sice bizární, ale když se nad tím ve výsledku pozastavíš, tak v dnešní Americe by taková reakce klidně možná byla. Jo a Karen Fukuhara je pořád nejvíc sexy superhrdinka ever. ()

William_

Už od úvodní epizody se jede na plný plyn a nepolevuje se až do samotného závěru. Tahle série neobsahuje žádné laciné filler epizody. 3. série The Boys (především v první polovině) stojí na postavě Homelandera. Antony Starr táhne většinu epizod do pětihvězdičkových výšin, proto nechápu, že Antony Star ještě nebyl nominovaný na Emmy. Každým dalším dílem Vás seriál něčím překvapí či zvedne ze židle, a to je třeba oproti 2. sérii podstatný rozdíl. Těch nezapomenutelných scén je tady hned několik. Nemůžu zapomenout zmínit ani soundtrack, kameru, střih - to vše naprosto geniálně zvládnuto. Osobně se mi líbil i konec, avšak nepovažuji ho za to nejlepší ze 3. série. Takže pokud to mám shrnout, třetí série je stejně dobrá jako ta první, a daleko lepší než druhá. PS: Ta plastika je u Erin Moriarty stále více viditelná, a když si jí srovnáte s 1. sérií, je až neuvěřitelné jak Vám to změní vzhled (v tomto případě je to za mě spíše downgrade, ale každý krásu vnímá jinak). ()

• Příběh Mother's Milka (Laz Alonso) je výmyslem tvůrců pořadu. V komiksech se se svým bratrem narodil se sloučeninou V v krvi. (NiWi)