Libby Pärsonová (Ashley Judd) má všetko. Bohatého pekného manžela, ktorého miluje, syna Mattyho, ktorého zbožňuje, krásny dom blízko Seattlu, skvelých priateľov. Jej idylický život sa ale zrazu zmení na nočnú moru po tom, čo jej muž náhle zmizne počas romantickej vychádzky a ona je obvinená z jeho vraždy. Obžalovaná a odsúdená, Libby prinúti svoju najlepšiu kamarátku Angie (Annabeth Gish), aby adoptovala jej päťročného syna. Angie súhlasí, ale potom s Mattym záhadne zmizne. Libby sa podarí s pomocou svojich priateliek vo väzení, Margaret a Evelyn, po telefóne nájsť Angie a spojiť sa s ňou a so svojím synom, ktorí sú teraz v San Franciscu. Odhalí, že obaja žijú s jej bývalým manželom, ktorý svoju smrť len predstieral, aby mohol prijať novú identitu. Jej priateľka vo väzení, Margaret, ktorá je tiež odsúdená za vraždu manžela, jej ako právnička prezradí, že až sa Libby dostane z väzenia, bude môcť svojho manžela zabiť pokojne aj na Times Square a nič sa jej nestane. Podľa práva, nemôže byť odsúdená dvakrát za rovnaký zločin. (TV Markíza)

kingik

Bohatý sběratel umění Nick Parsons daruje manželce Elizabeth jachtu, hned první výlet však končí tragicky. Plavidlo objeví pobřežní hlídka a na palubě zakrvácenou Elizabeth s dýkou v ruce. Je zatčena, obviněna z vraždy manžela, který krátce předtím uzavřel vysokou životní pojistku, a odsouzena. Když však náhodou zjistí, že se stala obětí podvodu, protože manžel svou smrt jen fingoval, rozhodne se po odpykání trestu manžela skutečně zabít. Zoufale tuctový thriller, který absolutně v ničem nepřekvapí s velice rutinními hereckými výkony, scénářem i režií. Podobných thrillerů jsou stovky. Mé hodnocení: 40% ()

harmonikar

Bola to nuda od začiatku až do konca.Jednotlivé charaktery boli vykreslené plytko a nezáživne.Jedine Tommy Lee Jones sa snažil a mal aj zopár vydarených hlášok.Príbeh bol hlupučký.Ashley Judd bola úplne trápna a v niektorých scénach až smiešna.Bol to môj prvý a zdá sa mi že aj posledný film,ktorý som s ňou videl.Je to ten druh filmu,ktorý začína divákovy veľmi rýchlo vyprchávať z hlavy zároveň so záverečnými titulkami.Zbytočná strata času! ()

Djkoma

Bud jsem zatraceně dobrej nebo je to hodně špatný film. Od začátku (na té lodi) je jasné, jak ten film skončí a co se v něm odehraje. Když rychle prohlédnete zápletku, film ztrácí všechno. Atmosféra vás nezajímá, postavy konají jak čekáte a vše dokola... Je to škoda, že se podobné filmy snaží být tak okatě zajímavé právě jistými, již klasickými, scenáristickými kličkami. Nebýt krásné Ashley Judd tak se na to snad ani nedívám. ()

peetriss

Snaživá Ashley Judd v hlavní roli, Tommy Lee Jones v pro něho již poněkud typově otřepané roli svérázného zástupce spravedlnosti (pokolikáté už?) pronásledující svůj bod zájmu po všech čertech. Ono to mohla být i celkem standardní podívaná, nebýt však totálně primitivního a děravého scénáře, který Dvojí obvinění deklasuje do šedivých vod podprůměru. Bohužel. ()

Shakers

Podobné filmu Utečenec s Harrison Fordom, kde bola hlavná postava nepravom obvinená a na stope jej bol Tommy Lee Jones. Harrisona Forda tu vystriedala sympatická Ashley Judd a namiesto strhujúcich scén sme dostali len zopár lepších a vypätých scén. Je trošku do oči bijúce, že hlavná postava, si da v base tri kolečka na kondičku a už je z nej na slobode profesionálny kriminálnik. Ale čert to ber, dobre sa na to pozeralo, nebolo to zbytočne naťahované, ma to dobrý príbeh a slušné rozuzlenie a hlavne sympťáka Tommyho, ktorého v takýchto rolách jednoducho môžem. 75% - 4* ()