Léto roku 1991. Dospívající Daniel je po otcově smrti poslán k příbuzným na Cape Cod. Když se seznámí s místním drogovým dealerem, začínají mu prázdniny ve znamení obchodování s drogami, dobrodružství a tajného románku. Je to léto, které všechno změní. (Cinemax)

solisoli

Teenagerský príbeh podľa skutočnosti na prekvapenie slušne prepracovaný, so skvelými hereckými výkonmi, hlavných postáv. Čo je hlavné, že celé prebiehalo v reálnom svetle. Snáď vhodnejšia by mala byť viac atraktívna dievčenská hlavná postava, aj keď Maika svojim výkonom nezaostávala. Záver, ak mal nadviazať na celkove pôsobivý dej, ani inak nemohol skončiť, čo rozhodne pridalo na autenticite celého príbehu. ()

emkon

Asi nejstylovější režijní debut, co jsem kdy viděl. Příjemný retro návrat do devadesátek. Příběh o tom, jak se z tichého slušného chlapce stane největší drogový boss. Jenom škoda toho zpackaného děje v závěru filmu, mohl by to být kultovní film. Timothée Chalamet v hlavní roli je naprosto skvělý. Myslím, že o tomto mladém herci ještě hodně uslyšíme. ()

theSaint

Je to víceméně skvělé, mohla z toho být malá velká událost pro teen generaci, kterou ocení i dnešní mileniálové. Pozorovat Maiko, jak rozkládá chlapce na atomy, je přímo rozkošný. Má to vše podmanivý cool vibe, správné letní ingredience, ale vše vyznívá do ztracena nedotažením dějové linky- konec je, zdá se mi, až příliš uspěchaný. Film tak zapadne bez většího povšimnutí, což je věru škoda, protože potenciál měl ohromný. ()

POMO

Něco v tom soukolí postav drhlo. Především mu chybělo hmatatelné přátelství mezi klukama, na kterém se malo stavět to naokolo. Zamilovat se do holky může každý, to ho ještě nedělá morálně kvalitní a divákovi blízkou postavou, hodnou starosti o ní. A cool střih, filmové odkazy ani šlágry z přelomu osmdesátek dramatickou hloubku filmu nedodají, pouze ho udělají šmrncovnějším. Zaměření na hned dvě romantické linky, které odstrčí bokem gangstry a drogy, je přílišné a prvoplánové. Funkčně sladit krimi drama s romancí vyžaduje šrouby navíc (Baby Driver, True Romance). Ale nenudil jsem se. Na Maiku Monroe z It Follows se kouká dobře, a vůbec herci jsou zde vybraní povedeně ikonicky. ()

Terka_127

Proč mi byl tenhle film utajen a proč jsme ho našli náhodou na streamovací službě? Myslela jsem si, že Timothéeho objevil Guadagnino pro Call Me by Your Name, ale podle všeho tato nezávislá pecka vznikla o pár měsíců dřív. Trochu podobné téma - letní lásky, přesto dost jiné. Za mě skvělý příběh, skvělá hudba, skvěle vybraní herci a do toho ještě super kamera s střih, který si právě hraje se skladbami devadesátek. Tady se hudba střídala podle nálady snad co pět minut a byla to bomba. Timothée opět skvělý a vlastně je to jeho první hlavní role v celovečeráku. Do toho malý vypravěč, který vám je celý film utajen a až na konci se konečně dovíte, jak to vlastně všechno ví. Zápletka s drogami se může zdát, že je nepochopitelná, mně to ale dává smysl, když pochopím Daniela a jeho introvertní smutnou povahu, který se vrhá do léta coby dospívající teenager poprvé bez otce, jehož zjevně hodně miloval a tráví léto na pobřeží u babičky a nikam vlastně nepatří. ()

• Název filmu se objeví až v 15. minutě. (pornogrind)
  • Film se má odehrávat v roce 1991. Přesto se hned v úvodní scéně objevuje na polici model Mercedesu SL v generaci vyráběné až od roku 2001. Rovněž ve scéně v autokině je možné zahlédnout Mercedes-Benz třídy E (W210), produkovaný až od roku 1994. (FIAT 500)