Feng Zhong You Duo Yu Zuo De Yun

• Čína 风中有朵雨做的云 (viac)

Vavča

Špičková kamera, hudba islandského skladatele nedokáže vytrhnout z podprůměru tenhle zmatený příběh o zmizení, vraždě realitního magnáta, propletenci vztahů jeho rodiny. Jing Boran se snaží trochu hrát, role policisty (Yang Jiadong) mu však příliš nesedla, na vině je i scénář, Sandra Ma využita na minimum, Michelle Chen tady je, ale výrazněji její postava. Příběh detektivního pátrání působí hrozně útržkovitě a nezrale, vzhled filmu neblaze poznamenala touha točit převážně v noci, takže často není pořádně vidět, což v případě příležitostné akce je skvělý nápad, jak ušetřit za choreografii:)) Ach soudruzi, za co mě trestáte? Film, který sklouzne a neulpí ani na povrchu, tohle že má být budoucnost čínského filmu? Čínští diváci film pošlou zaručeně do kytek, protože tohle je nízko na jejich standarty.Oceňuji jednotlivé dobré kameramanské nápady, například jak detektiv jde sousedstvím dezolátní čtvrti, která se bude brzo bořit a paralelně může divák vidět osudy důležitých postav, které hledá nebo vyšetřuje. Případně jsou tady mistrně zpracované perspektivy historie postav, ale to je zoufale málo na film, který nemá nějaké ústřední téma linii a často lavíruje mezi několika motivy, aby pak skočil celkem banálním soubojem a titulky, jak zlo bylo po letech potrestáno. ()