Bojovník

• USA Warrior
USA, (2019–2023), 27 h 20 min (Minutáž: 44–65 min)

Tvorcovia:

Jonathan Tropper

Jason Tobin, Andrew Koji, Olivia Cheng, Kieran Bew, Dianne Doan, Dean Jagger, Langley Kirkwood, Rich Ting, Kenneth Fok, Dustin Nguyen, Joanna Vanderham (viac)

Hrůzostrašné a akcí nabyté kriminální drama Bojovník se odehrává během brutálních válek bojových gangů Tong v sanfranciské Čínské čtvrti ve druhé polovině 19. století. Seriál sleduje mladého génia bojových umění Aha Sahma (Andrew Koji), který emigruje z Číny do San Francisca za záhadných okolností a stane se nájemným zabijákem u jednoho z nejvlivnějších gangů Tong (čínská zločinecká rodina). Tento dramatický seriál z produkce Cinemaxu, který se natáčel v jihoafrickém Kapském městě, je inspirován tvorbou legendy bojových umění Bruce Leeho. Tvůrci a výkonnými producenty jsou Jonathan Tropper ("Banshee") a Justin Lin. (Cinemax)

husokachna

To, co bylo v první sérii zábavná martial art jednohubka říznutá něčím, co se dá velmi opatrně nazvat výletem do historie, se ve druhé sérii zvrtlo v hloupou ne moc záživnou telenovelu. Hodnotím-li první sérii, bylo to fajn, hloupý tak akorát, chvílema osudový, soubojově výživný a se zajímavými postavami...až na hlavního hrdinu, který napříč celým seriálem zůstává nesympatickým k*k*tem. Ale pak přišla série druhá, kterou, k mému nepochopení, někteří častují přídomkem martial art orgie... Všechno se rozplizne, začne natahovat, dějový linky nikam nevedou, protahujou se nebo jsou úplně zbytečný, celej Warrior se změní v takovou čínskou Ulici, kde pro všechnu vatu nezbude ani čas pro pořádnou nakládačku. U třetího dílu jsem to vzdal a dál na zázrak čekat nebudu... tři průměrně rozvařený čulácký misky lejže. ()

joora1

Seriál zraje jako víno. Po pomalejším rozjezdu, kdy mě příliš neohromil, se vše proměnilo v nadupaný, akcemi nabitý nářez, kde je prostor i pro nápaditý děj a jednotlivé hlavní i vedlejší dějové linky. O akční choreografii se nemusíme ani bavit, je rychlá, brutální a neokouká se. Ať už je to ruční klasika nebo boj s noži a dalšími zbraněmi. Boj Ah Sahma s nunčaky je vrcholem. Líbily se mi i vsunuté díly, které nemají vliv na hlavní dějovou linku, ale paradoxně patří k tomu nejlepšímu. Epizoda s klasickým tématem "last man standing" nebo ta s bojovým turnajem alá Krvavý sport budiž toho důkazem. Jediné co mi občas vadilo, byly někdy příliš laciné kulisy, ale budiž odpuštěno, protože jinak je seriál TOP. ()

InJo

Jonathan Tropper po skvělém, ale přeci jen poněkud béčkovém Banshee přišel s dalším chytlavým brutálním akčním seriálem, který hned od první epizody strhne pestrými a výraznými charaktery (seržant O'Hara, irský bitkař Leary), skvělou krvavou akcí a v tomto případě i nezanedbatelným společenským přesahem, jenž z Bojovníka dělá mnohem ambicióznější a hodnotnější dílo, než by se mohlo na první pohled zdát. Bojové umění v podání Andrewa Kojiho a Joea Taslima je (nepřekvapivě) velká radost sledovat. Snad se časem dočkáme ještě aspoň jedné série. Takhle dobrá televizní zábava si zaslouží pořádný a důstojný závěr... S01: 80 %; S02: 80 %; S03: 80 % ()

choze

Tak tohle jsem si hodně rychle zamiloval. Původně jsem doufal v podobně infernální akce jako v Gangs of London a i když jsem je tak úplně nedostal, ve výsledku mě to bavilo ještě víc. Špičková dobová gangsterka se solidními bitkami, skvěle napsanými, obsazenými a zahranými postavami (s řadou silných ženských hrdinek), napínavým dějem plným zvratů, který s postavami pořádně cloumá a každou dřív nebo později srazí na kolena, údernými a vtipnými dialogy a parádní výpravou. Chytlo mě to od prvního dílu a nepustilo. ()

Kothy

Je tu nový historický seriál od stanice Cinemax. Údajně je to podle motivu Bruce Lee. Děj se odehrává v roce 1878 v San Franciscu a vypráví o střetu místních obyvatel s čínskými gangy. Akce je dost propracovaná a originální na televizní poměry. Hlavní postava Ah Sama je docela sympatická. Postupně se tu setkávají různé intriky v rámci vnitropolitické moci ve městě. Nikdy nevíte, komu můžete věřit. Bitky jsou dost dobře udělané. Finále je trochu otevřené, tak snad bude pokračování. Určitě se budu těšit. :) "Žluťáci, táhněte domů! ()

• Když sedí Dylan (Dean Jagger) s Ah Sahmem (Andrew Koji) u stolu, tak má před sebou sklenici s pitím. Později ale bude sklenice prázdná, i když jí nedopil. (Duoscop)
  • Televizní stanice Cinemax měla v plánu po druhé sérii seriál ukončit, ale 15. dubna 2021 bylo oznámeno, že byl seriál obnoven pro třetí sérii a přesunul se na HBO Max. (HanzoBureshi)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)