Zavýjanie 2: Tvoja sestra je vlkolak

• Česko Kvílení vlkodlaků II (viac)

Americký filmový horor o nebezpečí číhajícím v Transylvánii nejen na bezbranné turisty. Christopher Lee, Reb Brown a jeho žena Annie McEnroe se společně rozhodnou zlikvidovat obávanou vládkyni vlkodlaků. Jakmille se dostanou na stopu zla, začne se kolem nich stahovat nebezpečná smyčka... (oficiálny text distribútora)

raimi

Tenhle film je něco tak neuvěřitelně otřesnýho, to se jen tak nevidí. Klidně bych ho poslal do sraček, ale jakmile se děj přesune do vesničky Vlkava, a objeví se české reálie a čeští herci, zábavnost stoupá závratně vzhůru. Cigánská kapela, loutkové divadlo, kostnice, Krytinář, Kraus, Asterová, pankáči, a salvy smíchu, který film vyvolává. Jedno velké WTF. ()

SOLOM.

No tak jediné co mě zde zaujalo trošku víc je asi účast českých herců v tomto velmi nepodařeném pokračování. Masky vlkodlaků stejně jako kožešinové rukavice jsou spíše k smíchu, možná i pláči. Dějově to stojí za starou belu, ale nebudu tvrdit, že jsem se u toho párkrát nezasmál. Každopádně tento výtvor hodnotím jako jeden z nejhorších dílů celé série. Ani Christopher Lee to nedokázal zachránit svým podprůměrným výkonem. ()

Ruut

UPDATE 2020: A tak jo - Vlci z Vlkova v Transylvanii Českého Krumlova. -------Absolutní béčko. Špatné herecké výkony a primitivní děj. Jenže se to celé točilo v Československu a jsou tam věci, které jen tak běžně v hororech k vidění nebývají. Předně potěší české reálie a také štěky některých českých herců. Třeba Jirka Krytinář tam má docela zajímavou roličku. A jestli mě zrak nešálí tak jsem tam viděl i Kelišovou ze Slunce, sena ... ! Další důvodem proč se na Howling 2 podívat je opravdu sexy hlavní záporačka. Vůbec nahoty je ve filmu docela dost. Vlkodlačí sex se jen tak nevidí. Krom toho kdy se vám poštěstí vidět vyhřezlé oči a střeva Jirky Krytináře? Kvílení 2 je opravdu pěkná rarita. ()

nash.

Kdo by odolal. Vlkodlaci, kozy, Christopher Lee, zábavná vybíjená českých herců Asterovou počínaje Krytinářem konče, Valerie Kaplanová měnící se v Sybil Danning, laciné triky, tupý scénář, ale taky nezapomenutelná vlkodlačí babka s nůší. V osmdesátých letech to za železnou oponou působilo jako rarita, kterou člověk prostě musel vidět, dnes už je to jen taková ultralevná a nudná béčková pitomost. ()

PKD

Jelikož jsem se naprosto oddělal (takový dlouhý záchvat smíchu s následným bolením bříška+výtrysky slz, kdy už nemůžete ale nejde přestat, jsem nezažil roky) komenty od GigaPuding, Vampireman a AlistairMir, tak už nemám ni sílu, k tomu něco obšírného dodávat sám. Jen, že tohle se prostě MUSÍ viděti. I když možná budete nadávat jako špačci z Vlkavy (byly tam nějací?). Ale to už je váš problém. Sybil....a minimálně 16X!!! :)))) P.s. ano. Kraus tuto 2 ve svém pořadu opravdu 1x zmínil. Nekecám;-) ()

• Část filmu se natáčela také v zámku Jezeří u Horního Jiřetína na Mostecku. Filmaři zde pro potřeby natáčení pomalovali zdi jedné z místností, která tak zůstala dodnes. (Rachmanino)
  • Početný komparz si musel priniesť na natáčanie svoje oblečenie, ale nie nové, skôr obnosené. (Zdroj: denik.cz) (Raccoon.city)
  • Christopher Lee uviedol ako dôvod, prečo si zahral v tomto filme, fakt, že si pred tým ešte nikdy neúčinkoval v snímke o vlkolakoch. (beso74)