Hlavnou hrdinkou príbehu je Sam (Noomi Rapace), špička z protiteroristickej jednotky, ktorej je pridelená úloha chrániť mladú bohatú dedičku menom Sarah (Olivia Jewson). Sam svoju rolu pestúnky neznáša, ale len do chvíle, než sa ukáže, že sa niekto sa snaží Sarah uniesť. Spoločne sa dávajú na útek a ak si chcú zachrániť životy, musia o ne bojovať... (dixx)

Gilmour93

Variace na Osobního strážce, ve které se nezpívá, Whitney Houston je bíla a Kevin Costner žena. Noomi Rapace představuje takový ten typ, co otvírá lahváče okem a postupně se sbližuje s chráněným objektem v podobě zpovykané teenagerky, nicméně v emoční rovině Close vůbec nefunguje a stejně tak je daleko od nějakého nadstandardu v rámci akčních sekvencí. Borky s cigárem čurající ve stoje na mužský šovinismus mají nyní zelenou a já pevně věřím, že se brzy natočí film, ve kterém Keira Knightley bude dělat bodyguarda Hafthorovi Björnssonovi.. ()

Morholt

Noomi Rapace jako budyguardka bohaté dědičky, které hrozí nebezpečí únosu. Prostinký scénář podle jasně dané šablony, ale to by ani tak nevadilo, kdyby film netrpěl nezvládnutou akcí. Sice se tu našlo pár povedených momentek, ale celkové pojetí si žádalo víc. Nicméně je tu Noomi, které tahle poloha sedí, Indira Varma mě baví dlouhodobě a zvyknout se dá i na hysterčící Sophii Nélisse. Film má i jakés takés tempo, které si dokáže udržet po celou stopáž, takže celkově to ten průměr dá. 50% ()

Magika82

Nebýt některých akčních scén, které stály za shlédnutí a občas podařených dialogů, včetně schopnosti použít řeč těla beze slov v podání Noomi Rapace, můj subjektivní kritický pohled by nepřipustil zařazení snímku do lepšího průměru. život je hold boj. Filmová tvorba téměř stejná řehole jako tvorba literární... Někdy je zvládnutá dobře, málokdy výborně, čas od času zcela nezvládnutá, a většinou se nad hladinou průměrnosti drží pouze díky hlubokému nádechu a řádnému šlapání v tvůrčích vodách, kde jsou proudy silnými, leč někdy "obohaceny" o změť skrytých kořenů, ostrých balvanů, a nečekaných vírů... Těmi proudy jsou aktuálně žádaná či nežádaná témata určená produkčními a vydavatelskými společnostmi, které se řídí průzkumem mezi diváky/čtenáři. Kořeny jsou úskalími bránícími úspěšně projít sítem konkurence. Balvany představují překážky rozpočtové, a názorové. A oněmi víry jsou diváci/čtenáři, pro něž tvoříme. A pokud si zakládáme na tom, abychom je svou tvorbou vždy nasytili a potěšili, pak s bázní očekáváme jejich zpětné reakce... Snímek Close Vicky Jewson se stačil v mých očích zhluboka nadechnout a neklesnout pod hladinu do podprůměrnosti... 60% a tedy 3 blýskavé hvězdy lepšího průměru tohoto filmového žánru. ()

MickeyStuma

Noomi Rapace v dalším akčním thrilleru natočený dle skutečné osoby Jacquieline Davis, která pro zajímavost pracovala coby osobní strážce např. pro zpěvačku Dianu Ross či spisovatelku Joanne K. Rowling. Příběh o dominantní ženě v profesi hodné především pro muže. Vznikla o ní i kniha ‘The Circuit: The True Story Of A Policewoman's Journey From The Streets Of London Into The Dangerous World Of Covert Operations´, ve které tvůrci tohoto snímku nalezli inspiraci. A tak tu máme nový film pojednávající o této profesi, který hned začíná akcí divákům prozrazující, co je hrdinka příběhu pod jménem Sam Carlson vlastně zač. No, tohle se používá hodně často. Stejně byl představen například Wesley Cole v televizním seriálu 'Lethal Weapon'. Ale zpět k filmu. Následuje její ponurý život, když náhle jednoho dne dostane nabídku práce dělat osobního strážce mladé bohaté dědičce. Nepřekvapujíc z počátku odmítá, ale nakonec samozřejmě jde do toho. A jak jinak, začnou se dít věci. Snímek by se mohl zařadit mezi podobné, jako jsou ‘16 Blocks’ (2006), 'Killer's Bodyguard’ (2017) či 'Mile 22’ (2018). Dvě osoby jsou v podstatě na útěku, kdy jedna musí chránit druhou, jen se tentokrát jedná o ženy. Tak se v pravidelných intervalech potkávají s pronásledovateli a dochází k nemalým fyzickým bojům. Na této úrovni má scénář dobrou konzistenci a nepředvídavost. A právě z toho se rozvíjí napětí, což podporuje i dynamika kamery. Snad jedinou vadou na kráse je až přílišná jednoduchost vývoje děje a poměrně klesající emocionální části. Noomi Rapace ve své roli však dělala co mohla a tak jinak zcela rutinní scénář docela vytlačila o nějaký ten stupínek výš než by se zdálo. Ale co si budeme povídat, v jádru scénáře by to přeci jen chtělo daleko větší potenciál. ()

herr_carter

Nevím, zda má Noomi Rapace doma nějakýho chlapa, ale pokud ano, představoval bych si ho asi buď jako dvoumetrového bodybuildera, vojáka, nebo dřevorubce - jinak nevím, co takový chudák dělá v momentě, když se doma tihle dva pohádají. Noomi-madafaka-Rapace je totiž největší killerka, díky které se i hovadina film posune do průměrných vod.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

• Úvodní a zároveň závěrečnou píseň „Running Up That Hill“, resp. „Beautiful Feeling“, nazpívala britská trojčlenná kapela z Oxfordu Candy Says. (Marsik)
  • Když letí Sam (Noomi Rapace) se Zoe (Sophie Nélisse) helikoptérou na místo pobytu v Maroku, letí vrtulník zalesněnou krajinou. Poté Zoe ukazuje Sam zděděný důl, který však leží v poušti. Při následném střihu zpět do vrtulníku, kde sedí Zoe se Sam, ale vrtulník opět letí zalesněnou krajinou, což lze vidět z oken vrtulníku. (SsgtJira)
  • V úvodní scéně, po zabití teroristů, nasedne Sam (Noomi Rapace) do pick-upu, vedle ní si sedne reportérka a na korbu pick-apu kameraman, když ale vůz odjíždí, kameraman na korbě není. (SsgtJira)