Hrdinské činy patria k vojne. Jedna z najodvážnejších akcií histórie Prvej svetovej vojny sa stala námetom aj pre tento film, ktorý opätovne oživuje príbehy ľudí, ktorí čelili vojnovému ošiaľu. Major Charles Whitlesey (Rick Schroder) je vojakom na pohľadanie. Jeho oddiel sa dostal do veľmi nepríjemnej situácie, keď je obkľúčený v hustých francúzskych lesoch nemeckým vojskom. Bez jedla, bez zásob a bez možnosti zanechať o sebe správu. Mal na výber dve možnosti. Vzdať sa alebo umrieť. Ale on si vybral tú tretiu... (oficiálny text distribútora)

Nach

Na televizní produkci opravdu působivý a zajímavý snímek. Jistě, je zde řada patosů a milovníci Zachraňte vojína Ryana si budou ťukat na čelo při rozhazování rukou do vzduchu, když voják padá mrtvý k zemi. Ovšem Ztracený prapor se nebojí podávat i větší bitevní souboje, které vypadají místy až hollywoodsky. Tohle je skutečně kvalitní válečný film z Velké války, jak se dříve První světová nazývala. Jistě, postavy nejsou nijak zajímavé, děj nemá žádné šokující překvapení a zas až tolik emočně minimálně mě nezasáhl. Přesto ale v komentáři vzdávám poklonu tomuto počinu, od kterého jsem rozhodně mnoho nečekal, ale o to více získal. 70% ()

maverick10

Opet dalsi z rady americkych patosu o valecne hrdosti a odvaze v cele s hrstkou pihovatych americkych chlapcu proti nemecke presile. Znovu zde z nemeckych vojaku delaji naivni blbecky, kteri ani nevi jak se zavazuji tkanicky u bot, nikde tu vsak nevidim nic o strachu, bolesti a utrpeni, vsechno jen okrajove k dokresleni atmosfery. To ovsem nestaci!! ()

Morholt

Film, obdařený obrovskou dávkou amerického válečného patosu, který se od svých bratříčků liší snad jen v tom, že se odehrává na bojišti I. světové války, což u většiny podobných filmů není zase tak obvyklé. Na druhou stranu se na to i tak dalo koukat, protože technické zpracování bylo víc než povedené vzhledem k tomu, že se jedná o televizní záležitost. 60% ()

maxxxim

Zpočiatku to vyzeralo nádejne, no dopadlo to neslávne. Myšlienka nebola vôbec zlá, pretože filmy z tohto prostredia dokážu zaujať, ale keď vám je forsírovaná história takouto formou nie je to vôbec presvedčivé, až by som konštatoval že kontraproduktívne. To, že boli vojaci USA blahorečení nemeckými vojenskými špičkami, by som ešte uniesol, pretože Nemci boli týmto dobre známi príklad môžeme sledovať v konflikte na východe, kde vyzdvyhovali hrdinstvo sovietských vojakov pri obrane Smolenska a pod. To, že americký pešiak neopetoval pozdrav nemeckého "veliteľa", už asi neznesiem, v skutočnosti by mu stúpla hladina olova v krvi približne o 9 gramov v lokalite zátylok. Obetovanie amerických vojakov a mrhanie ich silami och aké typické pre USA, no na koniec slávia úspech, mm v celku úchvatné. Konečná scéna mi takmer privodila srdečnú zástavu, generál americkej armády vysekne pochvalu veliteľovi práporu, zasalutuje a on sa mu doslova otočí chrbtom. Hrdinstvo najhrubšieho zrna, aj keď pripúšťam, že to tak mohlo byť, ale na mňa to nezabralo. ()

Tydlidáš

6/10 - Válečný filmy mam rád a tohle jakožto Lucembursko americkej televizní film mi příjde hodně v pohodě. Nejzajímavější je asi děj a celkovej příběh ze zákopový války. Jinak neni moc o čem mluvit. Neznámí herci přestřelující se na malym kousku lesa. Toť vše. Bez velkolepého amerického zapojování do atmosféry stříká čistá sirovost z bajonetů do nijak zvlášť zajímavejch záběrů. Díky filmu, kterej má být hodina a půl z jedný bitvy Světový války a protáhnul se na dvě díky třem nebo čtyřem reklamám na stanici COOL, si příští sledování filmu v televizi rychle rozmyslim.... ()

• Film Stratený prápor sa natáčal v Luxembursku. (MikaelSVK)