Jsem matka

• angličtina I Am Mother (viac)
všetky plagáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

Lofrod

Neviem, neviem. Spracovanie fajn, film stale kladie otazky, preco toto? preco tamto? a toto je co? ano, fajn. ale ziadne odpovede. Uz ma prestava bavit tato moda filmov, ktore vas uvrhnu do deja po xxxx rokoch po nejakej katastrofe (vid. Quiet place, Bird box, Road, Cloverfield atd. ) pride mi to ako scenaristicka chyba s cestovanim v case. Pretoze poucka hovory ak nevies napisat scenar zakomponuj do neho cestovanie v case a vsetci ti zrazu uveria aky si genius. Z tohoto stylu pisania scenarov sa nam stava novy time traveling. ()

ledzepfan

Takový ten film kterému dám za 3 protože nebyl ani úplně blbý ani úplně dobrý a za pár dní se vzpomínka na něj integruje do homogenní hroudy šedi uplácané ze všech těch podobně sterilních, neinvenčních, neambiciózních a zapomenutelných filmů.... Zase jednou jen žasnu, kolik energie a peněz je někdo schopný vrazit do něčeho tak nevýrazného a zaměnitelného.. ()

gogo76

Veľmi solídne komorné sci-fi, ktoré má slušne prepracovaný vzťah "matka" a dcéra, tá komorná atmosféra uzavretého priestoru dobre funguje a slušne to pokračuje i po návšteve Hilary Swank, no problém som začal pociťovať s blížiacim sa záverom, kde divák zistí, že nedostáva odpovede na všetky otázky hlavne týkajúce sa okolitého sveta. Je to podané dosť stručne bez nejakého hlbšieho rozboru, čo je veľká škoda, pretože po filme vo vás zostane ten známy pocit premarnenej príležitosti. Stačilo trocha vygradovať scenár, prípadne dialógy, pridať nejakých 10 minút a výsledok by bol o dosť lepší. Celkovo lepší priemer, slabšie 4 hviezdy. 70%. ()

Pavlínka9

Na toto jsem se těšila, jelikož děsivost stroji ovládaná Země - toho se nechci dožít, tak si to chci užít aspoň u obrazovky :) (Trošku ironie, jelikož v tu chvíli mě stroj taky vlastně ovládne). Hmmm..trošku podstapo, trošku sci-fi, trošku reality....Splnilo to moje očekávání...ale za mě až moc předvídatelné. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Možno aj štyri, ale keďže väčšinou nadhodnocujem, tak teraz sa budem držať pri zemi. Technicky je to dokonalé, bez problémov konkurencie schopné pre akýkoľvek Bloomkampov film. Samozrejme obsahovo je to "iné", klasický Netflix, ktorý skúša "inteligentnejšie" sci-fi, ktoré viac ako na burácajúcu akciu, vsádzajú na "myšlienku". Ak som správne film pochopil, tak tá myšlienka bola fajn. ()

• Působivý futuristický bunkr filmu, natočený téměř výhradně v Adelaide Studios v Jižní Austrálii, byl postaven na zvukových scénách zařízení a v dílně Set Construction Workshop, které se nachází na předměstí australského města Adelaide nazvaného Glenside. (Trajektt)
  • Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na Sundance Film Festival v Utahu (USA). (BMW12)