Johanka Navrátilová se po prvním velkém zklamání vzpamatovala a hledá svého "prince na bílém koni". Přátelí se s šermířem Daliborem, který ji přivede do své skupiny historického šermu. Jeho úmysl je zalíbit se Johance, jenomže jí se zalíbil Honza, kterého Dalibor nemůže vystát...
Romantika, humor, hledání toho pravého. Mohl by to být klasický milostný příběh, leč má neobvyklou zápletku s hledáním smyslu života. (StarAmateur)

Dymnik

Jako na začátku jsem si říkal, že by to mohlo být dobré když mělo jít o film ze šermířského prostředí, ale vystřízlivění přišlo velmi brzy. "Dobrýý dééén, dobrýý dééén." Tak na tohle když si vzpomenu musím se smát. Připomělo mi to scénu z filmu Kamarád do deště . Rozdíl je v tom, že v tomto filmu  to bylo trapné a ve druhém případě  vtipné. Co se týče příběhu ten je pro úzkou skupinu diváků a zajímavý může být tak možná pro ty, kteří mají náct. SHŠ je ve filmu na úrovni skupin z doby před 25 ti lety a navíc jsem nepřišel na to, které době se věnují. V jejich podání jsme mohli sledovat infantilní souboj nafukovacím telefonem nebo představení typu nastoupit, rozbrečet děti a odejít. Ostatní z filmu nestojí za mnoho a hodnotím 1/5 a to jen za Helfštýn a hudbu na začátku. ()

• Herci nikdy nestáli před kamerou a drtivá většina z nich nehrála ani v divadle. (StarAmateur)
  • V milostné scéně, kde se hlavní postavy koupou v řece, došlo nečekaně k ukončení natáčení z důvodu obrovského množství pijavic, které herce napadly. (StarAmateur)
  • Během natáčení zvukař nechtíc vymazal zvuk z několika natáčecích dní. Režisérka s herci musela nadabovat scény v bojových domácích podmínkách, jelikož tvůrci v té době neměli studio. Pro lidi bez zkušeností to nebylo jednoduché. (StarAmateur)