Monos

(festivalový názov)
  • Česko Monos (viac)

Monos je dechberoucí sága o přežití, odehrávající se v odlehlých horách Jižní Ameriky, zahalených do neprostupné mlhy. Film sleduje skupinu osmi mladých vojáků, chlapců i dívek, s přezdívkami jako Rambo, Šmoula, Bigfoot, Vlk a Bum Bum, kteří dohlížejí na americkou rukojmí Doctoru (Julianne Nicholsonová). Komando dospívajících dětí ve dne podstupuje vojenský výcvik a v noci se oddává radovánkám mládí. Jejich mise je stejně nejasná jako výhled do okolní džungle, a jelikož se velící důstojník do zapadlého koutu Amazonie vypravuje jen občas, vyžadovaná kázeň se začíná drolit. Náhlé rozkazy z centra Organizace mohou fungování prazvláštní jednotky rozvrátit úplně... (Cinemax)

Enšpígl

Jednoznačný král středečního nabitého programu na Artfilmfestu v Košicích. Příběh, který začíná nenápadně, pozvolna se postupně mění v psycholigické peklo první kategorie. Dětské herecké výkony jsou strhující, jednotlivé postavy postupně odhalují své charaktery v místy až hypnotizujích scénách, které mě nejednou připoměly kultovní Apocalypsu. Obrazově- hudební dokonalost dodává filmu ještě větší intenzitu diváckého příběhu. ()

Marze

Je to maskulinní film s nedospělými hrdiny, který svým vtíravým pohledem na lidskou podstatu v dobrém slova smyslu otřese. Máme všichni nebezpečnou pudovou podstatu? A je kontrola a socializace lepší? Je to děsivé a krásné. Herecké výkony mladých jsou živé a uvěřitelné, ale metaforická povaha obsahu filmu pro mě byla ubíjející. Hrdinové mají jasné myšlení jak peklo. Film má skvělou kameru , hudbu a dobře pracuje s krásou krajiny. Mezi teenagery je boj o moc a civilizační znaky mizí. ()

ScarPoul

Prvých dvadsať minút treba byť trpezlivý. Potom sa to začne krásne rozplietať až k silnému finále, kde hrá výbornú kulisu voda. Príbeh deciek, ktorí ako vojaci strážia uprostred amazonskej džungle cudzinku je plný vnútorných neistôt, rozkolov a závisti. Burcovanie neudržateľnej sily, ktorá nakoniec systematicky hlavných predstaviteľov oberá o ľudskosť. Nie je to explicitné, nie je to ani nepríjemné. Čo je trochu škoda. Inak je to ale dobre spravený film. Formálna stránka aj herci - hlavne ku koncu krásne koexistujú a vytvárajú pocity, ktoré Landes u filmu zamýšľal predať. Zaujímavý počin. A je vtipné vidieť Moisesa Ariasa v netradičnej úlohe malého psychopata. Ušiel veľkú cestu od svojich začiatkoch v Hannah Montane. ()

Omnibus

"Cvičená mládež a vymyté mozky - zpičená verbež a duševní trosky." Tak nevím, kdo byl víc vnitřně rozervaný. Jestli ti "Organizací" zneužití nezletilí kluci a holky se samopaly nebo pan scenárista. "Brutálně nabitý audiovizuál" brutálně zabitý divně rozmrcaseným příběhem. Místo nějaké smysluplné dějové linie jen bloudění hustou džunglí - změť listů a pocitů, zraňujících šlahounů a chtíče, bahna a strachu, hustých křovisek a hustého vojenského drilu. Nicméně, jejich zakrslý namakaný velitel byl TOP, měl šťávu a drajv a já z něj husí kůži. Takže nakonec jsem si tu duševní džungli v amazonské džungli se sympatickou mládeží a jednou celkem nadbytečnou doktorkou docela užil. Živočišná Lady ve (organizací a velitelem schváleném) vztahu se zodpovědným Wolfem a jejich divoká svatební noc, Lady v neschváleném vztahu s přitroublým Boom Boomem, hořkosladká ztracená Sweede, primitiv Dog, dezertér Rambo, nešťastné dítě Smurf a zejména Bigfoot (výborný Moises Arias), přesvědčivě zvlčilý zabiják s vymytou hlavou, kterému funkce velitele vlezla tak kvalitně na mozek, že by mohl z fleku dělat pobočníka plukovníku Walter E. Kurtzovi. 70% ()

oveckaoa odpad!

To byla , ale píčovina bez hlavy bez paty bez scénáře a bez herců. Tak, že 6 kluků a 2 holky (až cca ve 40 minutě jsem zjistil , že jeden z těch předpokládaných 7 kluků je holka) hlídá unesenou ženskou a to je celý děj. Kásting byl asi hodně levný o nějaké herecké výkony zde ani nezavadíte, kterýkoliv díl Ulice má více hereckého umění než tohle tak, že největší herecký výkon předvede kráva (čtyřnohá), která se zde objeví na začátku a zabučí. Všechny postavy (bohužel i ta unesená) jsou tak postižené, že bych jim nesvěřil na hlídání ani placatý kámen jelikož bych se bál, že i ten jim uteče (a to nemá jak a nemá nožičky) navíc jim velí posraný hobit, kterému bych nedal velení ani nad stádem slepic, protože vypadá důvěryhodně asi tak jak pláž v Antarktidě. Z 9 postav se konce dožije 6? přičemž jedna se zastřelí což ani neukážou jednu udusí a utopí a jeden asi chcípl hlady což je smutné navíc z neznámých důvodů tam režisér narval scény co vypadají teploušsky kdy se cucají dva chlápci pak dvě ženské a některé ty výcviky kdy se ošahávají taky vypadají úchylně (asi to dotovaly nějací pedofilové z darkwebu) a většina mužských postav zde chodí bez trička. Konec je kapitola sama o sobě kdy se nedozvíme vůbec nic co se s nima stalo. 0 procent ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Kolumbii, vrátane mesta Medellin či národného parku Chingaza. (MikaelSVK)