Stáří není pro sraby

• Česko Plavčík (pracovný názov) (viac)
Česko, 2022, 85 min

Máte sny? Nějaká nesplněná přání? Parta důchodců si je vyrazila na výlet splnit a vzpomíná na svá mladá léta brigádničení v obecních lázních. Kňoura (Jiří Krampol), Josefa (Rudolf Hrušínský ml.), Janatu (Luděk Sobota), Kačera (Jan Přeučil) a vnuka Tomáše (Robert Cejnar) čeká výlet, na který nezapomenou. Let vrtulníkem, spaní pod širákem, večeře v nóbl restauraci, závod s pilotem Formule 1, ale i zábava na kolotoči... Co byste si ještě v životě chtěli splnit? (TV Prima)

rigby

Autor nemá dobrou pověst, a tento film to opět potvrzuje. Opět velmi kvalitní obsazení plné zvučných jmen. Opět hlubší myšlenka, kterou ale nedovede přenést na plátno a předat ji dál. Opět všechno působí velmi amatérsky a křečovitě, až je mi chvílemi herců líto a autora také. Jestli to měla být komedie, tak nevtipná. Jestli to měla být road movie, tak zcela zanikly jednotlivé zastávky této cesty. Nicméně 1 bodík dávám. ()

5tipes odpad!

Stáří není pro sraby, ale tenhle film ano. Fakt se na to nedívejte. Chudák Luděk Sobota i Přeučil, ty se alespoň snažili ze svých postav něco vykřesat, ale ostatní jakoby věděli, že to nemá smysl. Chválím alespoň přítomnost pana Freje. Scénář, hudba, režie, střih i kamera na opravdu velmi slabé, až školácké úrovni. ()

Tominni

Samotný nápad je vlastně fajn, ať si parta důchodců splní své sny a třeba vyřeší i nějaké křivdy z minulosti. I herecké obsazení bych bral, jenže.......když o no to tak nějak pořád skřípe, táhne se a moc nepobaví? Škoda, mohlo z toho být sakra výrazně více......Podruhé už se na partu z plovárny nekouknu. ()

Diego75

Chudák Fittipaldi nemá ponětí k jak špatnému filmu se upsal...Tomáš Magnusek zase nemá ponětí jak se píše dobrá komedie. Sobota, Krampol, Hrušínský a Přeučil sice předvádějí i v pokročilém věku dobré výkony, ale bohužel tady chybí scény, při kterých se divák směje. To už je samo o sobě u komedie problém. Nicméně další špatný český film už nikoho nepřekvapuje a mě taky ne. Alespoň to vypadalo, že při natáčení mohla být legrace a jednu hvězdičku si to přece jen zaslouží. ()

bighead

Je to určitě lepší než Troškovo Babovřesky,nebo Suchánkův Večírek a k vidění jsou tu kvalitní herci, co jsou ještě naživu a zítra už tu být nemusí,takže je docela fajn,že jim k tomu Magnusek dal příležitost.Takže nic světobornýho to sice není,ale jako poctu stáří to beru a s Emersonem teda mile překvapil. ()

• Všechna plněná přání během filmu, vyjma „hulení trávy“ a „spaní pod širákem“, byla skutečná. (ugugege)