Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

genetique

1. séria: absolútne úchvatný rozjazd seriálu, návaly smiechu sa dostavili takmer každou vetou. Som úplne namäkko. 100%! 2. séria: bez zaváhania. 100%! 3. séria: detto. 100%! 4. séria: must see! 100%! 5. séria: prvé dve časti mi síce nesadli, ale aj tak nápady tvorcov presahujú moje očakávania 90%! 6. séria: latka predchádzajúcich dielov bola asi nastavená príliš vysoko, v novom Starbugu už nie je toľko jednoduchej zábavy a všetko je trošku prekombinované. 80%! 7. séria: nadviazanie na šiestu sériu, bohužiaľ aj v kvalite. 80%. 8. séria: obhájenie česti celej posádky sa podarilo. Na 90%. - celkovo: 90%. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +je mi jasné že jakmile bych přišel na styl tohoto britského humoru, bavil bych se královsky, dobře si pamatuji že jsem občas zahlédl nějakou část a byla to výborná zábava -nicméně jsem si řekl, že si to dám celé od začátku a vydržel jsem u toho sotva pár částí, skoro vůbec se u toho nebavil, krom toho to celé vypadá strašně zastarale, teď koukám že od vzniku už uběhne brzy 25 let, tak to jsem nečekal, nicméně pro někoho kdo seriál dosud neviděl a nemá závan nostalgie to bude spíš odrazující/// Nemám zrovna v oblibě chodit proti proudu. Přesto hodnotím tak jak si sám myslím. Určitě tomu dám později znovu šanci a rád se podívám na případná nová pokračování. Jen jsem se teď u prvních dílů moc nebavil a tak seriál odkládám na později. Pokud později změním názor, změním i hodnocení .-)/// Celkem 45%/// ()

Mahalik

Miluju seriály, který se svým humorem neskutečně odlišují normálu. A Red Dwarf je na začátku fronty seriálů " mimo mísu". Herci jsou geniální a dokonce i skvěle nadabovaní což se v naší zemi nestává často a hláškují o stošest. Nehodnotím, protože jsem ještě neviděl dostatečně dílů.... The Cat by měl vládnout celý galaxii! ()

gudaulin

Za tenhle legendární britský sitcom vděčíme dvěma talentovaným scénáristům, Robovi Grantovi a Dougovi Naylorovi, kteří krátce po odvysílání první série začali příběhy posádky Červeného trpaslíka vydávat i knižně. Šťávu, tedy bonmoty a sarkastické poznámky, dodával seriálu zejména druhý z nich.Televizní diváci ale stejně ocení především hrdiny, které znají z obrazovky. Ze všech herců se stali uznávané televizní hvězdy a Červený trpaslík je považován za nejúspěšnější vývozní artikl BBC. Jednotliví členové posádky představují dokonalé protiklady, které spolu musí vyjít na malém uzavřeném prostoru, z čehož vzniká nekonečné množství konfliktů. Autoři seriálu velmi dobře znají soudobou fantazy a sci-fi literaturu a seriál se dá považovat za humorného průvodce žánrem, oblíbenými tématy a rekvizitami sci-fi literatury a filmu. Fanoušci dokážou vystopovat odkazy na S. Kinga nebo R. Bradburyho a řadu další. Seriál se stal kultem a je jen škoda, že jeho výroba nepokračovala. Až do posledního dílu poslední série si zachoval mimořádně vysokou úroveň. Jeden ze dvou seriálů, které hodnotím 100 %. ()

kOCOUR

Seriál, kterému jsem zasvětil značnou část svého života, ať už jde o jeho sledování, citování replik mezi přáteli (díky čemuž jsem si vysloužil přezdívku jednoho člena posádky, která mi zůstala dodnes ;) nebo vaření oblíbení Listerových pochutin. Ne, nezbláznil jsem se. Tenhle sitcom mě opravdu ovlivnil úplně od kořenů mé osobnosti a jen díky němu jsem tam, kde teď jsem A kde že jsem? Uprostřed vesmíru, tři milióny let od Země... ()

• Když Patrick Stewart, představitel kapitána Jean-Luc Picarda v seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), viděl poprvé Červeného trpaslíka, chtěl okamžitě volat svým právníkům. Byl přesvědčen, že se jedná o "vykrádačku" Star Treku. Když se však přistihl, jak se jednotlivým scénám nahlas směje, rozmyslel si to. (SONY_)
  • Některé nápisy na lodi (zvlášť v prvních sériích) jsou dvojjazyčné - v angličtině a v esperantu. (gjjm)
  • Craig Charles (Lister) v mnoha scénách bezhlesně odříkává repliky ostatních herců. Například: "Žádnýho vandráka jsem tady neviděl." v epizodě Sebevědomí a mindrák, "Kdybych tomu jen na chvilku uvěřil, tak mi hrábne." v epizodě Já na druhou nebo "Najednou vám zalezou kulky zpátky do těla a budete moct zpívat leda soprán ve školním sboru." v epizodě Pozpátku. (Alfréda)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019