Tropes vs. Women in Video Games

Jungolink

Seriál o zajímavém tématu, který bohužel na svět přivedla žena dělající ostudu všem, kdo to s gender problematikou myslí alespoň trochu vážně. Cherrypicking a argumentace stylem: „Vegetariáni, abstinenti a nekuřáci jsou špatní, protože většina vedení Třetí říše nejedla maso, nepila a nekouřila“ je hodna tak současného a předešlého prezidenta České republiky, nikoliv však někoho, kdo se snaží tvářit jako osoba působící v akademickém prostředí. Autorkou protlačovaná Social Justice agenda navíc ve mně (jakožto dle její rétoriky „privilegizovaném bílém muži“) zanechala dojem, že bych si měl najít paličku na maso + pevnou desku a jít na části svých genitálií provést jistý úkon, zvaný v některých oblastech jako „louskáček“... Jedna hvězdička za průlom do relativně nové oblasti bádání + za těch cca 10 % času, kdy Anita Sarkeesian říkala něco k věci. ()

JamesSi

JOKE: Věděli jste, že když zabijete prostitutku ve hře "Velká Loupež Aut" poté, co vám ho vykouří dostanete peníze zpátky. Je tohle morální? Přece to mohla být chudá pracující matka samoživitelka, ale to vám bratři Domovi nepoví. Navíc jako hráč zažíváte naprosté misogení vzrušení mužského privilegia. Grafika hezká BTW. EDIT po dvaceti letech.: Škoda, že takovéto téma bohužel vzala za pačesy Anita a McIntosh. Problémem je často nepochopení her o kterých se mluví. Největší případ jsem viděl v Hitmanovi - Anita kritizuje, že můžeme zabít prostitutku - neuvědomujete si, že 1) můžete zabít kohokoliv, 2) podobně u většiny lidí, kteří nejsou váš target - hra vás za to nijak neodmění 3) většina hráčů nemá důvod prostitutku zabít a většina to neudělá. Jsou tu věci, které jsou pravdivé (hej dokážu pochopit, že zachraňování princezny (každá pohádka btw), popřípadně přehnaná ženská sexualizace (Duke Nukem tbh) je dost "cringe sexistické klišé"), ale je naprosto jasné, že Anitu/Johnatana (který je hlavním scénáristou) ty hry zase až tak nezajímají. Naštěstní myslím, že pak přešli na generičtější feministické téma. A potom je všichni (hate-watcheři) přestali sledovat. A to snad ani nemá cenu tady rozebírat ty Kickstartery. ()