Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiálny text distribútora)

Tsuki

Jacka Blacka jsem vždycky viděla maximálně ve vedlejší roli, takže bylo zajímavé vidět, že tento chlapík s přehledem dokáže utáhnout celý film. Jeho energický výkon "učitele", který je zapálený do rockové hudby, je opravdu radost sledovat. Takový živel se skutečně vidí málokdy a troufám si říct, že si to při natáčení maximálně užil. :) Příběh jako takový je sice samozřejmě předvídatelný, ale je natolik zábavný a strhující svou energií, že to vůbec nevadí. Děti byly taky skvělé. Hned jsem si tu bandu oblíbila. V průběhu a na konci filmu navíc vidíme, že mnohé z nich jsou opravdu hudebně talentované (což logicky film vyžadoval, ale stejně si nemyslím, že by to bylo samo sebou). Zkrátka dobře využitý námět, který vyústil ve vtipnou a sympatickou rockovou jízdu. Komedie, ke které se ráda někdy vrátím. ~(4,3)~ ()

kOCOUR

Film mě hned vrhl do víru událostí téměř okamžitě a za podpory hard-rockových kytar rozjel typickou okoukanou story o loserovi, co nakopal zadek světu, skvěle se přitom pobavil a v konečné fázi zanechal ve svých žácích pocit náležité hrdosti a stesku. Od první minuty v tom jedete s Blackem, jedete s pedálem na podlaze a nezastavíte se ani s konečnými titulky, protože jeho komický potenciál je vyždímán doslova do posledního filmového políčka. Film je manéží Jacka Blacka, do které nevydal pozvánky pro své kolegy a rozjíždí jí v takové parádě, že bude vaše bránice vzdorovat naprosto marně. Ano, je poněkud výstřední a nechutný. Ale pokud svůj komediální talent uchopí za správný konec, použije své muzikanstké zkušenosti a perfektně okouká rockerské finesy mlaťte mě, ale musím se mu smát. Zvykl jsem si na něj, zvykl jsem si na jeho třídu a na konečném klání rockových kapel mi skutečně běhal mráz po zádech, tak jsem byl nervózní, aby to těm capartům vyšlo. ()

Kass

Nejlepší komedie roku! :-) Že ne? Ale ano, věřte tomu. Protože to co předvádí J. Black na plátně je zcela bezprostřední a naprosto heroický výkon, který neponechá vaše bránice ani na okamžik na pokoji. Že je Rock'n'Roll modlou nejen pro jeho filmovou postavu, ale i pro Blacka samotného, mu nejen věřím, ale po zhlédnutí "Školy ro(c)ku" jsem o tom dokonce hluboce přesvědčen. Že Rock'n'Roll zrovna nemusíte? Po dvou hodinách strávených ve společnosti pana učitele a jeho úžasné třídy vás zvuk elektrické kytary prostě nemůže nechat chladnými! :-) A teď co nejdřív splašit cokoliv od Led Zeppelin. PS: Splašil jsem ;-) ()

Shit

Jako první sem od Blacka viděl Tenacious D a pak až Školu rocku, ale i tak to byla pekelná jízda. A i když tenacious nasadilo vysokou laťku, tak škola rocku jí dokázala přinejmenším vyrovnat. Fakt neskutečná zábava a do toho naprosto bezkonkurenčně zábavnýho příběhu ještě Black rockuje jak to umí jen on a ty jeho taneční kreace sou neskutečně hustá záležitost. Dokonce se film vyvaroval i trapnýho konce, takže nemam prakricky nic co bych filmu vytknul, ani žádný hluchý místa to snad nemělo. No prostě totální masakr. ()

Dudek

Film který si hraje na převracení klišé, příčemž je sám používá k vlastnímu prospěchu nemůže být zase až tak špatný. Ovšem samotná premisa zde není využita až do dna a příběh značně pokulhává v mnoha ohledech. Jack Black nepatří mezi mé oblíbené herce, jeho výkon mu absolutně nevěřím. Prostě jsem jen viděl herce, který se snaží oslnit kamery a vůbec celý štáb, ovšem tyhle jeho kreace nemají šanci přistoupit až k divákovi. A ani scénář mu nevkládá do úst přilišné perly, ty dialogy byly opravdu strašné. O dětech se nemá ani smysl bavit. Tím největším kladem jsou pak - a to je nejdůležitější - samotné songy, které prostě šlapaly a měly páru, ale doma bych si je opravdu jen tak z trucu nepouštěl, jsou spíše skvělou pohonou jednotkou pro film. Jack Black zpívá opravdu velmi dobře, ale to jsem od něj čekal. ()

• Miranda Cosgrove (Summer Hathaway) vie spievať. Keď postava Jacka Blacka (Dewey Finn) hľadala záložných spevákov, herečka musela podstúpiť asi 45minútovú lekciu „zlého spevu“, aby zle zaspievala pieseň „Memory“. (Weezy22)
  • Napriek nadšeniu počas záverečných titulkov sa nikomu z Nedových (Mike White) študentov nepodarilo zahrať C-akord. (Weezy22)
  • V čase 6:56 drží Dewey (Jack Black) v pravé ruce kytaru nahoře za hlavou, ale v dalším záběru ji má dole. (Iveet)

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (viac)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (viac)