Richard a Priscilla Parkerovi jsou šťastný manželský pár, mají dceru, dům a vydělávají tak, že si mohou dopřát vše, co potřebují ke spokojenému životu. Ovšem z jejich vztahu se lety jaksi vytratila romantika. Když jim jejich noví sousedé, Kay a Eddy Otisovi navrhnou, že si na jednu noc vymění navzájem partnery, všichni s tím souhlasí. Avšak Kay je po noci lásky s Richardem nalezena ve své posteli mrtvá... (oficiálny text distribútora)

Trammbo

Plejáda naprosto zhovadilých logických děr a postav pohybujících se chováním na hraně demence. Celý tenhle paskvil držel nad vodou pouze kompetentně slizký Spacey, příjemnej Whitaker, jehož postava byla ale zoufale nevyužita, a pomerně solidní kamera. Idylický konec, kdy postavy jakoby mávnutím kouzelného proutku zapomenou na všechny své fatální neshody působí jako parodie sebe sama. 2/10 ()

Malarkey

Jsem rád pokaždé, kdy se mi naskytne možnost shlédnout nějaký ten devadesátkový film s kvalitou devadesátkového českého dabingu. Nevím, jestli je to pravidlo, ale ta devadesátá léta prostě měla v obou ohledech něco do sebe. Ve filmu Ochotní dospělí je nicméně největší devízou balíček herců, kteří se v něm objeví. Především v rámci dvou manželských párů a vyšetřovatele Foresta Whitakera. První polovina docela i šlape a díky námětu jsem hodně čekal, jak se s tím tvůrci popasují. Jakmile ale námět dojde k momentu, na který čekám, film kvalitou spadne do totálního průměru a závěr už je jenom čistě z povinnosti. Škoda. Kevin Spacey je ale vzornej šílenec, to se mu upřít nedá. ()

Antek

Další z „manželských“ thrillerů, kterých se tehdy vyrojila celá řada (se střídavou kvalitou). Pakula na to nejde špatně, má v ruce parádní hitchocovský námět (s kterým si vždy rád pohrával), jenomže pak přijde zlom a manželské hrátky se změní v béčkové tápání o nevinném muži, kdy sehraje více na náhodu a méně na logiku. Herecká sestava šlape dobře, ale nohy jí podráží nedopečený scénář, který chce být tak moc napínavý, až si nejsem jistý, jestli nemělo jít o komedii (podezření, které měl už Roger Ebert) a já to celé v podstatě nepochopil. Pokud ano, pak je to skvěle podvratný film. ()

prezdivaka

Ten film je asi báječný pro někoho, kdo si neklade otázky. Třeba proč vám téměř cizí člověk s nasazením vlastního zdraví věnuje 25 000 USD a vy se vlastně nedivíte, proč žena po 14 letech manželství uvěří, že její manžel zmasakroval sousedku a kamarádku, přestože neměl žádný motiv, proč se ta žena hned začne stýkat s manželem zavražděné sousedky, proč se nediví, že netruchlí, proč se policie v tomto případě vůbec nezabývá motivem, když byla zavražděná pojištěná na 1,5 mil USD, proč si manželka vraha vezme kazetu s nahrávkou a nediví se reakce Eddyho, proč se domnělá oběť Kay neobává o život, když ví, že ona jediná může zhatit vystavěný plán vraha, proč se vůbec nebála potom, co jí Richard tak snadno vypátral, že jí vypátrá i Eddy, jaktože Richard s Priscillou mají dům u moře, když předtím měli finanční potíže, proč si Eddy nechal v kapse obleku lístek s adresou místa, kde zabil Kay, když měl všechno dokonale naplánované a vše předvídal, proč když na konci čeká na Richarda, aby ho zabil a hodil na něj vraždu Priscilly, nechá Priscillu nespoutanou a bez zavázaných úst, proč nechá na zemi baseballovou pálku, proč policii říká, že má dům zabezpečený, když vůbec neví, co se kolem domu děje, proč se ani jedna kulka z asi sta vystřelených netrefi...proč, proč, proč někdo natočí takovou kravinu. ()

Kaka

První polovina je hloupá a naprosto mimo. Druhá už je relativně jakž takž napínavá a nepředvídatelná. Nicméně proměna postavy Kevina Klinea, resp. jeho utrhnutí se ze řetězu je stejně nevěrohodné, jako snímek sám. Trapně (hloupé dialogy) hecující Mary Elizabeth Mastrantonio prakticky ani nestojí za pozornost, stejně jako úlisný a tehdy ještě relativně neznámý Spacey. Klíčová scéna samotná je naprosto mimo a tvůrci si zřejmě pustili při psaní scénáře hlavu na špacír, protože takovéto "scifi prvky" mně rozesmávaly co minutu. Výměna manželek ? Ne děkuji. Jednou a dost. ()