Lord of the Dance

Írsko, 1997, 90 min

Réžia:

David Mallet

Michael Flatley

Tanečník Michael Flatley ve strhující keltské taneční hudební show, která volně vypráví irskou lidovou legendu v novém oslnivém stylu. Nechte se unést do dob, kdy se čas zastavil. Kdy ožívají starověké legendy a temné síly. Akt 1: Pláč Keltů, Bohyně Eryn, Keltský sen, Válečníci, Cikáni, Ohnivé housle, Vypuknutí, Bojovníci, Bohyně Eryn. Akt 2: Nebezpečná hra, Peklo, Vášnivé noci, Žalozpěv, Siamsa, Mihla se světlem, Ukradený polibek, Noční můra, Souboj, Vítězství, Irsko. (oficiálny text distribútora)

BuryGol

Sakra, kde je ta šestá hvězdička?! ...jo aha, vona tady neni. No tak budu muset dát jen pět. Naprostu strhující vystoupení Flatleyho a jeho party. Úžasná muzika (kterou bych si víc vychutnal bez toho vřeštění obecenstva), krásný kostýmy (teda až na ty barevný), super taneční kreace, nasazení, pódium, spolupráce, synchronizace. Michael může bejt sice arogantní namyšlenec (ale to byl i Gene Kelly, a možná větší), kterej by bez svý malý armády tanečníků nebyl nic, ale jede i ve svym věku na 100% stejně jako ostatní. Sakra, já chci bejt Ir!!! ()

Turiec

Skvelé tanečno-hudobné vystúpenie, v ktorom je skĺbený balet s prvkami folklóru a nielen toho írskeho. Vo výbornej choreografii sa striedajú tanečné čísla s hudobnými. Kto má rád írsku hudbu, určite si príde na svoje. Výborní sólisti, tanečníci a svetelná šou sa však pravdepodobne zapáčia aj divákom, ktorí neholdujú baletu, stepu, či tancu vo všeobecnosti. Doteraz som si nevedel predstaviť chlapský súboj vyjadrený tancom. Až kým som neuvidel duel v podaní Michaela Flatleya. Škoda, že len na TV obrazovke. ()

Nancy

V televizi to sice nevyzní tak krásně, jako na živo, kde je samozřejmě lepší atmosféra i akustika, ale i tak je to opravdu výborné vystoupení. Bohužel se mi nepoštěstilo vidět to s Michaelem, ale i tak byl současný tanečník velice dobrý. Tak trochu tanci rozumím a musím přiznat, že irský step je dost makačka a tady si ho tanečníci tančí, jako by nic. Docela mě překvapilo, že to má i jakýsi jednoduchý děj, který by zde ale ani být nemusel, protože ty taneční vystoupení... to je prostě pastva pro oči. Určitě doporčuju všem fanouškům irské hudby a i všem amatérským i profesiálním tanečníkům. Jinak pro ty, co to již viděli mám dobrou zprávu: Michael Flatley má ještě další vystoupení, které je údajně ještě úsěšnější a lepší, než Lord of the Dance, ale bohužel s ním zatím sem nejezdí, tak se můžem alespoň těšit, že se třeba rozhodnou... ()

tom88

Áno, áno pekné, moc pekné. Choreografia na vysokej úrovni, takisto pekná hudba, no mne to zase toľko nehovorí. Hlavný tanečník je mi dosť nesympatický, inak pohybovať sa vie to sa musí uznať. Je to celkom pôsobivé, ale keby som od toho nemal odtrhnúť oči celú hodinu a pol tak neviem neviem, našťastie som pri tom lúskal oriešky. Celkovo by som si vedel predstaviť aj lepšiu show. 70% ()

ostravak30

Miluju Irsko, miluju jejich hudbu, miluju whisky, miluju přírodu. Miluju Irsko a v příštím životě bych v něm chtěl žít. Každopádně Lord of the Dance je uskupení, které ani mě nenechalo chladným. Leč bohužel nikdy jsem je neviděl naživo. Nikdy jsem neměl s kým jít a tak jsem tenkrát do Prahy nejel, snad to jednou napravím. Protože to, co jsem viděl mě nadchlo. Je to dechberoucí směsice tance, hudby a úžasné show. K tomu pár slov hlavního protagonisty. A já osobně kvituji s nadšením i ta informace, kde všude bylo představení vyprodáno. Neboť pokud někdo pochyboval, že Lord of the Dance je nebo jsou fenoménem, pak tohle je argument jako prase. ()