Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov. Po pestrofarebnom spracovaní od Marvela prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle. (Bontonfilm SK)

karlosss18

Hnus do p*či, co od toho taky jiného čekat, když to natočil nějakej Ahmad a dosadil si do role Lokiho svýho arabskýho kozom*da. Nechápu, jak na tohle mohly produkční společnosti přistoupit, úplně si ti Dánové rozšlapali tímhle paskvilem svou kulturu. Musím si spravit chuť marveláckým Thorem, tohle se fakt nedá. ()

kulyk

Fantastická ukolébavka! Dokoukáno natřikrát, nechtělo se mi totiž věřit, že z toho absolutně nic kloudného nevyleze. A ejhle - nevylezlo. Jak šokantní. Skoro jako cigi Loki. Chápu, má jít o boha přetvářky a lži. Ovšem co dělá Romea? Spí? Že by polevila v pozornosti? Zapíjí se snad nějaký nový dotační program? Považme. ()

Arsenal83

Pridám sa k užívateľovi MoziMedve, ktorý si tu kvôli tomuto filmu vytváral účet. Teda nie hodnotením, ale názorom, že vôbec to nebolo také zlé a že aj v tejto chvíli má naozaj na celosvetovej databáze 60% pri cca 1700 hodnoteniach a tu to pomaly ide do čiernych čísel. Ja teda neviem, čo miestna zhúlená chátra očakávala, ale mne to príde ako normálna škandinávska fantasy s malým rozpočtom, no vydržať sa to dá. Niektorí užívatelia sa tu ale nechajú uniesť hodnotením vedúceho alebo iných lídrov a skladajú tu hejterské básne, že oni očakávali nejaké hlboké pramúdra, ktoré vo filme neobjavili. Dokonca jeden imbecil sa tvári filozoficky a sťaby Nietzscheho načlovek zapotí, že sa cítil, ako by "ho omdrali do prdele zubatým pérom". Odkiaľ ten pocit pozná? Ale inak deti, ak nerozumiete filmu, dám vám jednu radu, pri dánskych filmoch je niekedy vhodné čítať aj titulky. ()

filipvrbik odpad!

Když šel do kin Thor od Marvelu, čekal jsem něco podobného, jen mnohem lepšího - místo toho to bylo v moderním světě... Díky Bohům za Marvela, protože toto je zcela jistě nejhorší fantasy, jaké jsem protrpěl do konce. Je to čistý odpad, tak zpackaný, film, který mohl být dobrý, jsem ještě neviděl. Špatně je tu úplně všechno, herci (starý Thor, nevýrazný Loki, divný Odin), nudné severské zpracování - doufal jsem,že 36% se plete, ale neplete, ještě spíš přidává, protože je to opravdu "dílo". Jediné, co je tu hezké je příroda, jinak je to naprotá příšernost...0% ()

misbos

Malá holka sama v lese trable bohů na zádech nese - aneb - už kvůli těm houbičkám míň jak tři nedám! takže popořadě: Thor a Loki jako dvojka OK, žranice z nesmrtelnýho kozla OK, Loki podesýrač OK, Týr bez ruky OK, bifrost OK, Fenrisova backstory částečně mimo mýsu, je to Lokiho děcko ... jedno ze tří (máma se jmenuje Angrboda, a trochu ve filmu uvidíme i druhý dvě povedený ratolesti). Dál: trpaslíkova hlava jako Odinova poradna a kratochvíle OK, načrtnutá Lokasenna (pro neznabohy - to je, jak se hádaj) hodně OK, Jotuni celkem OK. Thorovy úkoly: Dva naprosto přesně, místo páky mělo bejt zvedání kočky (což byl ten had, což je druhý Lokiho dítě... babizna Hela je to třetí), ale na triky asi už nebylo... eh...OK. Interakce Fenrise a holky mimo naprosto, ale v rámci příběhu, kterej se tu vypráví...OK. Poblitá Freja SUPER! Odin má mít kopí, ne smradoberlu. Suma: nic nebylo vyloženě dokurvený, a v rámci pravděpodobně dost omezenýho rozpočtu se tahle bajka o tom, že si bohové bez obyčejnejch smrtelníků neškrtnou, povedla. Čtyry. PS: Dabing je votřesnej... ()

• Tento film vznikl na základě dánského animovaného filmu Valhalla z roku 1986. (ČSFD)