Sú Vianoce, pri Monkových dverách zazvonia traja bezdomovci a dožadujú sa pomoci. Ich kamarát Willie je mŕtvy, polícia vyhlásila jeho smrť za nehodu, ale oni si myslia, že bol zavraždený. Natalie presvedčí Monka, aby sa prípadu ujal pro bono. Monk čoskoro zistí, že skutočne išlo o vraždu. Keď dorazí na policajnú stanicu, je kapitán Stottlemeyer, ktorého bolí chrbát, práve na odchode. Doma potom nájde na dverách tajuplné posolstvo - obrázok anjela, vylievajúceho vodu, a nápis "pi". Ukáže sa, že odkazuje k miestnemu kláštoru, kde má byť prameň liečivej vody. Skeptický kapitán, sužovaný prudkými bolesťami, sa tam predsa len vyberie. Liečivá voda mu zázračne pomôže a čo viac - Stottlemeyer je rozhodnutý opustiť políciu a v kláštore zostať. Natalie presviedča Monka, aby zázračnú vodu tiež ochutnal, ale Monk sa k tomu neprinúti. Zato však odhalí tajomstvo liečivého prameňa. (TV Markíza)

chrispe

Jak jsem psala už i u jiných vánočních dílů pana Monka, líbí se mi, jak do toho dílu dokážou svátky hezky a nenásilně zakomponovat. Tady to bylo trochu slabší, ale pořád příjemný. Případ zajímavý, ale nemyslím, že moc uvěřitelný. ()