Detektívi z Hollywoodu

• Česko Detektivové z Hollywoodu (viac)

V hudebním klubu jsou zastřeleni členové raperské skupiny H2OKlick. Případ vyšetřuje postarší a zkušený detektiv Joe Gavilan a jeho mladý parťák K. C. Calden. Gavilan si bokem snaží polepšit realitním makléřstvím. Calden touží po kariéře herce a vyučuje tantrickou jógu. Zmíní se Gavilanovi, že jeho otec, také policista, byl kdysi zabit za podivných okolností při jedné z policejních akcí. Při vyšetřování v klubu policie najde stopy dvou střelců. Na místě také zůstala ležet diamantová náušnice. Gavilan s Caldenem zjistí, že o rapery se staralo vydavatelství Antoinea Sartaina. Sartain, který byl před časem ve vězení, si platí policisty v čele s Leroyem Wasleyem, aby ho chránili. Wasleyho podporuje Bennie Macko z vnitřního oddělení policie. Gavilan ho při vyšetřování jiného případu zesměšnil. Macko má důvod po něm jít. Gavilan také chodí s Ruby, jeho bývalou přítelkyní. Macko Gavilana obviní ze slučování fondů a z toho, že má nesrovnalosti v příjmech a výdajích. Calden najde v pitevně ohořelá těla dvou mužů. Jednomu z nich chybí náušnice. Pochopí, že vrazi jsou mrtví. Gavilan se doví, že při masakru z klubu utekl mladík, který si říká K-Ro. Skládal pro skupinu hudbu. Když navštíví Sartaina, ptá se po něm. Sartain, který již předtím nechal zabít oba dva vrahy z klubu, chce na Wasleyim, aby to s K-Ro vyřídil. Detektivové zjistí, že K-Ro se jmenuje ve skutečnosti Oliver R. a jeho matka byla známá zpěvačka. Oliver jim však utíká, ale nakonec ho dostihnou. Oliver tvrdí, že nic neprovedl. Jeho matka řekne detektivům, že rapeři byli u Sartainova vydavatelství, potom se chtěli osamostatnit, ale Sartain si nechával všechny peníze. Skupina ho chtěla žalovat a ukončit s ním smlouvu. Když se Gavilan s Caldenem vyptávají na Sartaina ve vězení, dozvědí se, že za ním chodil pravidelně Wasley, kterého podezřívali, že spolupracoval s drogovými dealery... (TV Prima)

Falko

Jedna z akcnych komedii o dvoch policajtoch, ktorim ten humor takmer vobec nefungoval, aj ked sa o to snazili. Pre porovnanie z filmami ako SMRTONOSNE ZBRANE (1987 - 1998) alebo BAD BOYS (1995, 2003) je tento film len slabym podpriemernym odvarom, ktory sa mozno prave na tieto typy filmov pokusal nadviazat. Mozno sa tu najde par scen, na ktorych som sa pousmial, ale bolo ich malo. Asi som mal sam dost velke ocakavania, ked reziserom tohto filmu je samotny scenarista BAD BOYS 2 Ron Shelton. Skoda, lebo taketo filmy mam rad... 17.12.2008 ____ Harrison Ford - (Joe Gavilan) +++ Josh Hartnett - (K.C. Calden) +++ Lena Olin - (Ruby) +++ Bruce Greenwood - (Bennie Macko) +++ Isaiah Washington - (Antoine Sartain) +++ Lolita Davidovich - (Cleo Ricard) +++ Lou Diamond Phillips - (Wanda) +++ Robert Wagner - (sám seba) +++ Hudba: Alex Wuman +++ ()

solskjaer

Střela mimo terč. Tohle se moc nepovedlo. Fordovy už není pade a tohle mi přišlo už nad jeho síly. Navíc když se dá dohromady krimi a komedie je z toho většinou bezduchá fraška. Hartnetta nemusím vůbec a nepřipadá mi vůbec vtipnej takže ani on to u mě s tímto filmem nevyhrál. Na druhou stranu zas musím přiznat, že občas jsem se usmál a tak nechci tento film zatratit nadobro. Zcela obyčejná průměrná skorokomedie - 49% ()

MickeyStuma

Rok 2003 a do kin se vřítil další počin z oblasti ´buddy filmů´, který ale jakoby měl rovnou namířeno do propadliště filmových dějin. Nic proti Harrisonu Fordovi a Joshovi Harnettovi, ale scenáristická neochvějnost skutečně předčila veškerá očekávání. Máme tu klasickou policejní dvojici, která zřejmě nezvládá domácí rozpočet, neboť jeden si přivydělává prodejem nemovitostí a druhý cvičením mladých dam. To už i v Americe má policie tak špatné platy? A k tomu všemu samozřejmě vyšetřují případ vraždy. Kromě jedné energické honičky ke konci se však nejedná o nic přínosného a nedej bože, potěšujícího. Během necelých dvou hodin stopáže je už první půlhodina setsakramentsky dlouhá. Udává dějový směr, ale jakoby měl scénárista problém se chytnout té správné koleje. A tak je asi první polovinu příběhu patrná spíše jen snaha dát dohromady nějaký smysl mezi policejními parťáky. A nedaří se a nedaří. Ale ano, v jistém smyslu snímek zábavný je, ale viditelně jakoby tématu či danému subžánru docházel dech. A to tak, že hodně. No nic. Tentokrát se to nepovedlo. Holt, jak se říká, není každý den posvícení. ()

Stegman

Svižný a zábavný snímek. Vzhledem k té dlouhé honičce v atraktivním prostředí Hollywoodu ve druhé půlce filmu a zajímavě napsaným postavám jsem chvíli přemýšlel i o pěti hvězdičkách, ale na ty se to přece jen pomalu rozjíždělo. Ale jestli někomu přijde, že je ten film tuctový, tak bych ho rád požádal o vyjmenování toho tuctu filmů, které se tomuto podobají. ()

ekomo

Hollywoodský film současnosti si nejdřív udělá skvělou reklamu a pak předvede velké zklamání, to samé platí i u tohoto filmu, který až na strhující závěr a napětí a na druhé straně na amatérské dialogy a podprůměrný děj, je pouze průměrný. Harrison Ford je typickou ukázkou herce, kteří z nedostatku rolí přijmou i nějakou tu obyčejnou čistě pouze pro peníze. Typický Hollywood. ()

• Na začátku Joe Gavilan (Harrison Ford) čeká na někoho s prohlídkou domu - je světlo. Někdo mu zavolá, že má případ a on říká: „Budu tam za deset minut.“ Jakmile tam ale přijede, je tma jako o půlnoci. (asdfasdf)
  • Lolita Davidovich, ktorá si zahrala dámu z escort servisu Cleo Ricard, je v skutočnosti manželkou režiséra filmu Rona Sheltona. (U_S_O)