Legendární řidič kamionu Kris Kristofferson se postaví do čela svých parťáků v boji proti zkorumpovaným policistům. Netuší, že mu půjde i o život... (oficiálny text distribútora)

Martin741

Asi posledny kvalitny film z neskorej Peckinpahovej /Wild Bunch, Straw Dogs/ tvorby. Sam Peckinpah uz evidentne rezignoval na surove, drsne nasilie a la Wild Bunch, ale stale dokazal natocit nadpriemerny film o kamionoch. Akysi dej tu aj je, ale do popredia vystupuje hlavne rezia talentovaneho Peckinpaha a slusne herecke vykony. V hlavnej roli sa predstavil Kris Kristoffersson v roli sofera kamionu. Samozrejme okrem neho si tu este zahral aj Burt Young /seria Rocky/. Okrem kvalitnych dialogov, ktore iba obcas nudia si divak uzije hlavne peknu sceneriu. A kvalitnu reziu. Takze si myslim, ze tento film je dost podceneny a pre mna slusnych 76 % ()

Gilmour93

Convoi neexceptionnel, jehož vidláčtí šoféři by potřebovali minimálně čtyři ruce (v jedné volant, ve druhé rádio pro troušení namachrovaných hlášek, ve třetí prďáckej kamioňáckej klakson ala splachovací šňůra a čtvrtou, aby si mohli z kabiny podat tričko na své vyrýsované polonahé tělo).. Peckinpah na alkoholu a koksu chtěl naservírovat country-westernový Vanishing Point pro tiráky, ale já byl svědkem jen supernudné, bezduché podívané pod úrovní snímků Buda Spencera a Terence Hilla. Soundtrack je tak kvalitní, že Pepíček Laufer se svým „Sbohem lásko, já jedu dál“ by na něm byl tou největší perlou.. ()

Terva

Film natočen na motivy písně, kterou napsal C. W. McCall. ...to je přece Gumovej Kačer z Albuquergue...ten největší sekáč z branže. Opravdu se můžou policajti a šerifové v USA takhle chovat ? Maj opravdu tak velké pravomoce ? Tak to se máme u nás v čechách na co těšit, až přijde ta pravá nefalšovaná demokracie. Taky mě trochu zarazilo že Černá vdova ( řidička kamionu černé pleti ) , která převrátí v zatáčce svůj vůz - krám bílej, já věděla, že si mám koupit černej - ho tam klidně nechá a odjede. Kdysi jsem ten film strašně žral - honičky, kamiony, policie, ženský atd - ale teď už na to koukám z jiné perspektivy. Spousta nádherných aut, jedna větší honička a pěkná hudba ( Chip Davis ), ale to je asi tak vše. A v písmu svatém není napsáno : Nesešlápneš pedálu plynového až k podlaze?.. ()

dopitak

Asi nejlepší Peckinpah (moc jsem jich zatím neviděl). Tohle mi sedlo. Nehodlám rozebírat, jak moc je námět reálný, jako pocta truckerům (u nás aviatikům) co se znají převážně přes CB je to dost dobře natočený. Herci přesně pasují, Kristofferson jako nevolený šéf, MacGraw coby osudová, tajemná a pochopitelně podlehnuvší žena, a Ernest Superpolda Borginine jako uslintanej zmetek, co kvůli vlastní ješitnosti klidně postřílí půlku okresu. Dobrá hudba, výtečný dabing (Soukup, Hudečková, Řanda). ()

Ravi

Jeden tirák za druhým na cestě za čímsi před policií, úřady a politikou. Jediný možný pohyb je vpřed a kdo neuhne, bude v příkopě. Film je doslova western posazený do prostředí řidičů kamionů, u kterého se pobavíte jeho vlastní sebereflexí a dějovým spádem. V pozadí hraje country muzika, která dokresluje celkový dojem. Není to film, na který byste měli chuť se kouknout podruhé, ale za kouknutí rozhodně stojí. Už jen pro ten nápad. 65% = 3/5 ()

• Film se natáčel ve městech Albuquerque, Cerrillos, Cuba, Las Vegas a Madrid v Novém Mexiku a v Needles v Kalifornii. (Stiggie)
  • Jméno firmy na dveřích Bobbyho (Burt Young) kamionu je Paulie Hauling. To je narážka na film Rocky (1976), kde postavu Paulieho ztvárnil právě Burt Young. (Stiggie)