Kiss of the Rabbit God

Krátkometrážny / Dráma / Fantasy / Romantický
USA, 2019, 14 min

The Rabbit God neboli Králičí bůh je v čínské mytologii patronem homosexuálů. V čínsko-americké restauraci se setkají dva muži. Jeden v restauraci pracuje. Úmorné hodiny trávené opakovanými úkony, horký vzduch prosycený pachem nudlí a nízký plat ho postupně ubíjejí, až mu život přijde nejen otupující, ale už i otupený. Druhý je mysteriózní návštěvník, který se objeví po zavírací době a pak zase zmizí, jako by tam nikdy nebyl. Během té krátké chvíle, kterou stráví spolu, se v prvním z nich znovu probudí něco živého. (mrtvej pes)

jiri.twist

Pro mnohé to bude jistě zajímavý a jiný minifilm, trošku mysteriozní, fantazijní s motivem patrona homosexuálů z čínské mytologie. Dobře zpracováno a hodnotím mírně nadprůměrně, i když se mě to dotklo méně, než jsem očekával. 5667 ()

mrtvej pes

Někomu možná nesedne styl, který pod membránou pevné narace z přítomnosti (ze skutečnosti?) poodhaluje abstraktní, čistě estetické záběry (z minulosti? ze snu?), kde vévodí rudá barva a mytologické odkazy. Já jsem to díky krátké stopáži zvládla víc než s přehledem. Rozhodně jedno z originálnějších dílek s touto tématikou. ()

Felisr

Vizuálně mystické výjevy, které tak dobře fungují třeba ve filmech Tarsema Singha, zde poněkud vyzní do ztracena. Pár minut navíc by snímku také myslím prospělo, konec jen naznačil co by možná mohlo být, nebo taky ne. ()