UP There

• USA Up There

silentname

Americké indie filmy asi majú ozaj niekedy viac čara, než veľké blockbustery. A pre tento rok to platí asi dvojnásobne. "Up There" hodnotím po včerajšom filme ako ukážka, ako emócie môžu plynúť úprimnejšie a ako môžeme priniesť zaujímavé postavy. Myslím si, že naši dvaja hlavní hrdinovia Emma a Jack sú vynikajúci. Oboch dokážem veľmi dobre pochopiť a nájsť v nich niečo, čo veľmi dobre poznám. Emma je podľa mňa ako usmievavé slniečko. A hoci môže miestami pôsobiť možno trošku otravne, tak súčasne si hovorím, že takú osobu by som chcel poznať. Chce pomáhať, rozdávať radosť, no prichádza to zo smutných udalostí. A keď si dáte všetko dokopy tak vám to veľmi pekne do seba zapadne. Jack by zase chcel byť skvelým novinárom. A cíti silný príbeh. No nevie ako ho dať dokopy, aby vyznel správne. A kľúčom k úspechu bude práve Emma. Je super pre mňa vo filme, že tu nemáme jednoznačnú romancu, ktorá by tam vznikla. Môžeme vidieť sympatie a možno aj nejaký zárodok vzťahu, no nič viac. To je pre mňa celkom osviežujúce. Nie je potrebné, aby sme mali vždy zamilované dvojice. A som rád, že film túto cestu nevyužil. Myslím si, že by to len rušilo a bolo to viac klišé. Myslím si, že je tu niekoľko skvelých scénok. Najmä v poslednej polhodine, kde sa vyplavia všetky správne emócie. A s tým ako hovorím, že je to silná dráma, možno by som mal povedať, že film má aj svoje vtipné momentky. A ten humor to vie tiež veľmi dobre oživiť. Celkový dojem? Ak máte radi americké indie filmy, tak film nevynechajte. Myslím si, že vám môže vyčariť aj úsmev na tvári. Nech si hovorím čokoľvek, tak asi všetci by sme občas potrebovali niekoho ako Emmu vo svojom živote. Hodnotenie: A- ()