Jenna Rinková (Christa B. Allenová) oslavuje v roku 1987 trináste narodeniny. Necíti sa práve šťastne - rodičia (Kathy Bakerová, Phil Reeves) ju dusia a spolužiaci v škole ju ignorujú. Narodeninová oslava sa takmer premení v katastrofu a Jenna si želá, aby čo najrýchlejšie dospela a mohla žiť podľa svojich predstáv. V skrini, kam sa zavrela pri hre, v ktorej ju spolužiačky strápnili, sa na ňu vysype čarovný prášok, čo jej daroval jediný kamarát Matt Flamhaff (Sean Marquette). A na druhý deň Jenna (Jennifer Garnerová) zistí, že sa píše rok 2004, má tridsať rokov, skvelú prácu a nádherný byt. Vrhne sa nadšene do nového života, v ktorom však predsa len ktosi chýba - Matt (Mark Ruffalo). Začne po ňom pátrať a ukáže sa, že Matt je zasnúbený a bude sa ženiť. A Jenna si zrazu zo všetkého najväčšmi želá, aby nebolo príliš neskoro. (TV Markíza)

3DD!3

Nečekal jsem, že se budu bavit tak dobře. Nápad je hodně podařený. Jennifer Garner byla kouzelná a opravdu se podobala svým ehm... vrstevnicím. Mark Ruffalo byl zase perfektní pohodář. Vážně se mi to líbilo. Možná je to tím, že jsem se smál mladší sestře, která na to se mnou koukala, ale možná taky ne ;). ()

uiu

Asi první věc, která mě napadla, když jsem film prvně viděla: Která třináctiletá holka by chtěla být třicítkou? Pro třináctiletý je třicetiletej člověk důchodce a ve 13 jsem spíš chtěla, aby mi bylo 18. Když ovšem opomenu fakt, že tak vysoký věk museli nastavit, aby tam mohla hrát Jennifer Garner, tak je to ucházející komedie. ()

Hrabka

Určitě jedna z těch lepších romantických komedií. Za sebe můžu říct, že se mi to prostě líbilo. Fantasy námět je fajn a podobně jako u "Po čem ženy touží" je velice zajímavý a nenásilně tak okořeňuje film. Je třeba nad tím nijak zvlášť nepřemýšlet a jen nenuceně sledovat tuto svěží romantickou komedii se sympatickou Jennifer Garner. 70% ()

Pavlínka9

Ok - Jennifer Garner má svoje chyby, ale její ztvárnění holky, které bylo 13 a najednou je 30 bylo bravurní :) Potřebovala jsem nějaký film, u kterého si odpočinu a vybrala jsem si tento. Bavila jsem se, nejen vzhledem roku 1987, ale i 2004 :D Ale i tím, jak Garner měla pohyby opravdu pubertální holky. Z Marka Ruffala vyrostl opravdu fešák a dost se mi líbilo, jak 30ti letá holka s duší 13ti leté nosila vše, co chtěla, jelikož je mi to až moc podobné :D :D Bavila jsem se u taneční scény, u toho co nosila a u toho, jaký život žila, i když nevěděla jaký...Někdy je to těžké, zjistit, co člověk vlastně dělá, když 17 let neprožil a neví co teď....Život je těžký a doufat, že se dostaneme časem zpět - to je jen ztráta času... ()

ladko

Na romantiku nepresvedčivé, na komédiu nevtipné(až na kečupovú scénu) a sem tam až trápne(Jackson - Thriller). Veľké plus za Judy Greer, na ktorú začínam mať slabosť a dúfam, že sa bude objavovať v čo najviac filmoch. Zato Jennifer Garner aj keď je pekná proste pôsobí neprirodzene vo väčšine filmu a takáto rola sa jej veľmi nehodí. Oveľa viac sa mi páčila v Juno. ()

• Původně hrál mladého Matta herec Jack Salvatore Jr. a mladou Jennu herečka Shana Dowdeswell, divákům se však nezamlouvali, a tak byla scéna přetočena s Christou B. Allen a Seanem Marquette. (Kamiiik)
  • Scéna z oslavy třináctých narozenin Jenny (Jennifer Garner) byla točena dvakrát ve dvou odlišných variantách. V traileru byla mladá Jenna oblečena do barevného topu a vlasy měla rozpuštěné, ve filmu měla modrý top a její vlasy byly vyčesány nahoru. (bfa)
  • Některé společné scény Jennifer Garner a Marka Ruffala byly improvizované. (Cheeker)