God of War: Raising Kratos

vyfuk

Sledovat God of War je jedna věc. Hrát jej, věc další. Úplně jiná věc je však sledovat dokument o tom jak tato hra vlastně vznikala a probrala se k životu. Plus k tomu oslnila milióny lidí po celém světě. Nebylo to jenom o tom však vytvořit hru. Bylo to o tom zabít frančízu, která už tak měla milióny fanoušků sama o sobě. Museli se přesunout z jedné linky na jinou. Vymyslet ji, aby dávala smysl a byla stejně, ne-li i více epická. A podařilo se! Stálo to tunu nervů, emocionálních pádu, ale i euforických vzestupů. To vše mělo za výsledek jednu z nejikoničtějších her minulého roku a asi i celé dekády. Minimálně. O tom, že dokument funguje skvěle, je výborně natočen a umí zachytit vše, aby to dávalo smysl a navazovala je věc další, která už je milý dovětek, který z toho nedělá jenom nějaké záznamy z toho jak vznikala nějaká hra. Je vtipné, že v porovnání s Playing Hard, které jsem považoval za důstojný dokument o tom, jak vytvořit hru, je zde tento počin, který ho hravě strká do kapsy. Ať už v rámci pozadí, rozuzlení a hlavně i zpracování. Nepamatuji si, že by byl dokument, co by mne takto vtáhl a co více dokázal mne nechat i s otevřenou pusou hledět na epiku samotnou. Ano, děkujeme. Teď už je jenom otázka jestli a kdy se dočkáme dalšího God of War. Smůla ale bude, že dělat dokument o dokončení dejme tomu nové trilogie by bylo super, ale v porovnání s tímto vlastně zbytečné. ()

Jeoffrey

Zajímavý a emotivní dokument, který nechá diváka nahlédnout do zákulisí, ale hlavně pomůže dotvořit obrázek toho, co se za úspěchem téhle hry skrývá. Jistě, mnoho práce, krve, potu, nervů, nejistoty a slz, ale hlavně to, že do toho autoři dali něco ze svého života, dali té hře své srdce. Dokument je sice hodně dlouhý, ale zaznívá tu spousta emotivních vět, pravdivých myšlenek a SPOILER !!! když vidíte "Teal'ca" jak vám povídá o své rodině a málem se u toho rozbrečí, tak to nejde přejít s kamennou tváří - konec SPOILERU. Každopádně to co s touhle značkou všichni tihle pánové a dámy dokázali je stejně skvělý výkon, jako když J.J. "rebootoval" Star Trek a tu hru roku 2018 jsem jim vážné přál. Zkrátka - Good job BOY ! ()

KUFI

Predne musim rict, ze miluju GOW serii, hral jsem vsechny dily a reboot povazuju za velice vydarenej. Ale dokument na me moc dojem neudelal. Protoze jsem se tesil na zajimavy zakulisni materialy z vyvoje hry a emocionalni plkani o vztazich a rodinach me nezajima. Bohuzel je ho film plnej a skutecne podstatny veci mi zustali utajeny. Doufal jsem, ze uvidim napr. vystrihany casti hry, technicky aspekty jejich spickovyho enginu a vyslovene me nasralo, ze neukazali dabera Mimira ani Baldura. ()

Raziel_cz

Jak to definoval můj kamarád Honza – film o tom, jak Cory Barlog za dobu vývoje jedné hry úplně zešediví. Na druhou stranu, Cory Barlog není úplně nejsympatičtější člověk, takže je trochu těžší se s ním pořádně ztotožnit. S Christopherem Judgem už to je ale jiná. Po (ještě o něco lepším) Playing Hard ale rozhodně další super dokument, a doufám, ze nás s podobnými bude Sony zásobovat dál. ()

dO_od

// Dvouhodinová sonda do vývoje jedné z nejlepších (ne-li nejlepší) her všech dob, což potvrdí snad každý, kdo si to s Kratosem prošel od začátku do konce. Jeden záběr, epický příběh otce a syna, brutální gameplay, a za tím vším Cory Barlog. Sony ten dokument pojalo dost výživně, takže se jede od krušných začátků, přes velkolepé odhalení na E3 (kde jsem mimochodem byl a brečel jsem jak tehdy, tak teď) až po mohutný release. Má to emoce, má to pointy, má to všechen ten exkluzivní behind-the-scenes stuff, po kterém lidi prahnou, a k tomu ještě občasný doprovod Beara McCrearyho. Co víc si přát? Jo, snad jen výlet na Island, sochu Kratose a hlavně to pokračování! (Jediné mínus dokumentu je jeho délka, která mi ale jako fanouškovi zase tolik nevadila). ()

• Tvůrci dokumentu měli k dispozici více než 400 hodin materiálu. (Duoscop)