Simpsonovci - Season 1 (1989) (séria)

Vánoce u Simpsonových (S01E01)

(epizóda)
  • Česko Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (viac)

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem. (Česká televize)

snebka

• Vánoce u Simpsonů • Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé vysíláno 26. února 1993 v USA 17. prosince 1989 • Marge – není ten náš kluk roztomilý, taťko? Bart: Rolničky, prdlačky, Batman je pako, po hlavě spad do hnoje a smrdí mu sako. • Tak takhle to všechno začalo. Humor ještě není na úrovni pozdějších řad zato příběh je daleko propracovanější než u dnešních dílů. Poznáváme hlavní postavy a jejich chování • 80/100 • První díl pro: Homera, Marge, Lisu, Barta, Maggie,Abea, Patty, Selmu, Barneyho, Vočka, Ralpha, Lewise(ten hnědej klučina), Wendela(ten kluk bledý kluk) Milhouse, Martina, Pana Burnse, W. Smitherse, Skinnera, Neda, Todda, Larga (ten z hudební výuky), Sněhulky II, Spasitele, Sherri a Terri ()

MarekT

Tak tady vše začalo. Je také vidět, že jsou to počátky - jiná animace, chování postav, styl humoru, který byl ale na svou dobu kontroverzní - taky proto hodnotím pěti hvězdami, ne proto, že to jsou Simpsonovi. Dokázal bych jmenovat klidně i padesát lepších dílů, ale i na tenhle se klidně podívám a pobavím se. Bohužel si ale musím postesknout - škoda jen, že teď po dvaceti letech máme z tohoto seriálu nastavovanou kaši bez nápadu. ()

(mOnkey)

Co si budeme povídat, Simpsonovi jsou jedním z mála seriálů, které zrají jako víno, čiže s přibývajícími epizodami roste i kvalita (tohle samozřejmě nefunguje donekonečna, láme se to odhadem někdy kolem 12. série). Osobně se mi většina scénářů prvních dvou tří řad zdá až příliš plochá (nerozvětvenost a nevyváženost děje), přesto slouží tato epizoda coby milník "novodobým" animákům a zároveň jako skvělý úvod do jednoho z ... však vy víte čeho. ()

David.Darco

Prvá epizóda funguje perfektne ako zoznamovačka s najobľúbenejšou rodinkou na svete. Kiežby takto fungovali piloty seriálov, ktoré majú väčšinou na to dvojnásobne väčší časový priestor (cca 25 vs 50 min.) Ako bonus poslúži Vianočná atmosféra a Bartov "Batman". Škoda len že niektoré postavy ešte nedabujú moji obľúbení dabingový herci. 4,5* ()

Colonist

První epizoda slavného seriálu. Všechno je jiné. Humor je jiný, kresba je jiná, český dabing je u mnoha vedlejších postav jiný,... Je to začátek jedné legendy a z nostalgie dávám aspoň tři hvězdičky, protože s klasickými díly ze zlaté éry se toto nemůže srovnávat. V prvních dvou třech sériích mi někdy humor přijde až moc dětský, já osobně Simpsonovi "uznávám" až od dílu "U Ohnivého Vočka" v půlce třetí sezóny. To ale neznamená, že by se v první a druhé řadě nenašly dobré díly. Ale je to jen rozjezd. ()

• Epizoda nezačíná typickou úvodní znělkou. (Kulmon)
  • V jedné scéně Bart odkazuje na krátkometrážní animovaný film Vánoce (1965). (henrycruel)
  • Epizoda Vánoce u Simpsonových měla být původně až osmou epizodou, ale během Vánoc byla nakonec nasazena jako první. (Kulmon)