Keď si zdravotná sestrička stiahne aplikáciu, ktorá sľubuje, že jej prezradí presný dátum a čas vlastnej smrti, dozvie sa, že má pred sebou posledné 3 dni života. Hodiny začnú neúprosne odpočítavať zostávajúce minúty a sekundy a ju začne prenasledovať záhadná postava. Dokáže nájsť spôsob, ako oklamať nebezpečnú aplikáciu a zachrániť si život? (Forum Film SK)

Flipnic-RE

Není to zas tak špatný, jako jsem si myslel ... (Asi přijdou trochu spoileři:) Je to dobře zahraný, ta hlavní postava, kterou hraje Elizabeth Lail... je fajn (ale kozy neukáže). Černoch mi taky nevadil a naštěstí i umřel (uups spoiler), trapný lekačky v první polovině naštěstí vymizí a nahradí je slušný napětí s hodně dobře vypadajícíma démonama... Asi jsem to celý vykecal, ale co už... Viděl sem fakt mraky horších... ()

Fr

„JE TO JEN APPKA...“ /// No tak hlavně ale tahle appka drží slovo! (a má vedlejší účinky) Celkem nenáročný vyprávění o lidech, co si ji instalovali a pak umřeli. Něco jako Nezvratný osud (ale kdo by dneska věřil na osud, že?). Občas se tady straší, občas nějaká vražda (vlastně nečekaný úmrtí), občas si řeknu, že jsou to píčusové – ale to není nic překvapivýho. Vidět víckrát to fakt nemusím (a snad nikoho nenapadne upgrade).Ale třeba týnejdžři budou mít jinej názor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak porazit appku. 2.) Zjistím, že smrt sbližuje. 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Nevka

Příjemně mě překvapilo, že se člověk nad některými motivy může opravdu i trochu zamyslet - i když je otázka, jestli to bylo záměrem tvůrců. Ona totiž celá propagace stojí na tom, že si stáhnete appku, a pak možná zemřete. Na tom stojí i většina žárových klišé. Například ta holka, která vlastně vůbec nechtěla aplikaci stahovat, ale dala na radu kamarádů, a kvůli tomu "na první pohled" zemřela. V jiných hororech - "Je prostě pitomá a neměla to dělat! Takže si to vlastně zaslouží!" Jenže je tady celkem funkční myšlenka toho, že aplikace vlastně jen říká pravdu a nikoho vlastně nechtěla zabíjet - tedy ve své podstatě ani nebyla zlou. Takže tím padá celý koncept chudáků, kteří zemřeli proto, že si jen něco naivně stáhli a nebrali to vážně. Takže k mému vlastnímu překvapení z toho nakonec nenápadně vykukuje i nějaká ta polemika nad tím, jestli je rozumné, chtít znát čas své vlastní smrti... Je to koncept dost podobný Nezvratnému osudu, ale až na pravidelné nesmysly se dá brát mytologicky aspoň trochu vážně. Jako horor je Countdown spíše podprůměrným, ale nakonec mě to kvůli celkové myšlence docela i bavilo. ()

Havaj8

Když už jsem se po dlouhý době, z kraje listopadu, dostal do kina a ještě k tomu na horor, nečekal jsem až takovou bídu. Ale očividně i v roce 2019 se ujme tak hroznej námět na horor. Bohužel je to tak strašně jednoduchý, jak název napovídá. Stáhneš a zemřeš, ať se děje cokoli, ani hacker ti nepomůže. Pár lekaček možná, ale jenom díky zvýšenýmu zvuku. Žádný pořádný vysvětlení, kde se to vzalo. Konec, nic trapnějšího jsem dlouho neviděl. Jediný co mě potěšilo, byla ta potitulkovka, tu vychytali originálně. ()

silentname

V novembri mi na kino nevyšiel čas, tak som sa na "Countdown" pozrel dnes. Po dopozeraní som skutočne vďačný, že som v kine na tomto filme nesedel, lebo by sa film dostal celkom isto na moju nástenku medzi najhoršie filmy roku. Plusy filmu? Jeho nápad. Myslím si, že z tohto nápadu sa dá vyťažiť veľa a mohli sme tu mať skutočne skvelý horor. Dokonca si viem predstaviť, že by niektoré scénky mohli fungovať, keby bol film v rukách kompetentnejšieho režiséra, ktorý reálne vie, ako sa má robiť atmosféra a ako posúvať jednotlivé scénky za sebou. Nebudem to naťahovať, povedzme si to na rovinu. "Countdown" je podľa mňa otrasné prevedenie skvelého nápadu. Vytrhnite to niekto Justinovi Decovi z rúk a dajte tomu dobrý scenár a kvalitnú réžiu. Lebo s výnimkou toho nápadu a možno celkom zaujímavého úvodu tu nefunguje vôbec nič. Na jednu stranu sa film chce tváriť, že je inteligentný. Nikto nečíta pravidlá a podmienky a tak to vyzerá. No potom treba vypísať kontaktné údaje. Kým ja som mal pocit, že niektorí ľudia apku len stiahli a už fungovala. Žiadne ďalšie podmienky. Ale to by bol ten najmenší problém. Každopdne technické detaily sú tiež dosť nedotiahnuté. Čo naše postavy? Všetci mi boli v tomto filme absolútne ukradnutí. Čo by mohlo trochu fungovať je puto medzi hlavnou hrdinkou a jej sestrou. Lenže nevedia to poriadne do toho zapracovať a vďaka tomu záver filmu nefunguje. Farárko, ktorý je až nadšený z celého tohto projektu je vysoko otravný a potom je tu chalan, ktorý je len ako obeť, do ktorej sa naša hlavná hrdinka zamiluje. Zaujímavé by mohlo byť ako sa démon snaží lákať svoje obete. Lenže na to by sme potrebovali, aby film lepšie niekde vysvetlil ich minulosť. A okrem toho úplne na záver musíme povedať, že film bude mať pokračovanie. A pokiaľ to bude v rukách nekompetentnosti Justina Deca, tak si myslím, že sa máme opäť na čo "tešiť". Nezakopávam tento film len z toho dôvodu, že to je dobrý nápad na to, aby z toho mohol byť dobrý film a v malých momentoch môžem vidieť náznaky toho, že by sa tam niečo mohlo dať. Lenže spôsob, akým je napísaný scenár tomu bráni vyťažiť akýkoľvek potenciál. Takže nie. Film je skutočne trápnym pokusom človeka, ktorý vôbec nevedel čo robí. Hodnotenie: D- ()

• Ve chvíli, kdy se prodavač elektroniky snaží hacknout do aplikace „Countdown“, je zmíněn seriál Hra o trůny (od r. 2011). (zamiokulka)
  • Nemocniční pokoj 237, na němž byla ubytována druhá oběť aplikace, má stejné číslo jako známý pokoj v hotelu Overlook z filmu Osvícení (1980). (pityty)
  • Během závěrečných titulků hraje skladba „Style“ od Foster The People. (TheSpearCZ)