Príbeh filmu sa točí okolo Kamily (Veronika Marková), ktorá má 18 a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov. Jej otec (Ivan Trojan), večný puberťák, kšeftuje s vrakmi áut a chodí trsať rock´n´roll s babenkou, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky (Alena Pajtinková). Rezignovanú matku (Kristýna Boková) balí lokálny gangster (Jiří Macháček), ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla tie jeho vypelichané krídelká! (Forum Film SK)

rublik05 odpad!

Zhmotnění všeho zlého, naprosto absurdní pokus o bláznivou komedii, až se sám divím, že se něco takového vůbec dostalo do kin. Od začátku je snímek jeden velký bizár, od nesympatických a hloupých postav až po pitomý příběh nenabízející nic zajímavého, nedej bože vtipného. Působilo to na mě jako slet nahodilých scén, které dohromady nedávají absolutně žádný smysl. Nefunguje zde vůbec nic, stopáž je přímo šílená, tempo mizerné, samá nuda. Doufal jsem alespoň v herce, že to nějak zachrání, ale marně. Ani Trojan, ani Macháček, nikdo tuhle tragédii nezachránil. Hrozný trapas. Takhle si teda dobrou komedii, soudruzi, nepředstavuju. 0/10. ()

Necrotongue

Když jsem se teď milosrdně rozhodl pro tu jednu hvězdičku, připadal jsem si jako Amon Goeth v podání Ralpha Fiennese v Schindlerově seznamu; mohl jsem sice film klidně zodpadovat, ale z rozmaru jsem se ho rozhodl ušetřit. Kdyby mi ještě včera někdo řekl, jak mě zklame film Ondřeje Trojana, nevěřil bych mu. Tohle byl ale záhul. Komedie bez humoru, logika na dovolené, spousta namachrovaných pozérů, a ani jedna sympatická postava. A aby toho nebylo málo, Elvis se po smrti naučil česky, což mi ale paradoxně přineslo jediný vtipný moment, když Ivan Trojan použil v rozhovoru s ním anglickou větu. Věru, byla to velká bída, Petr Jarchovský už by se na to měl radši vykašlat. ()

geek.ondra

Ondřej Trojan - jeden z nejlepších českých režisérů současnosti a Ivan Trojan - jeden z nejlepších českých herců současnosti si na chvilku odběhli od svých zajímavých a kvalitních filmů které často mívají i oscarové ambice a natočili nenáročnou komedii. Očekávání jsem proto neměl veliké jelikož tady Trojanovi opravdu o nic nejde ale jak jsem zjistil tak tenhle žánr pro něj prostě není. Bourák je naprosto hloupá filmová zábava která až na pár zajímavých tvůrčích nápadů nemá co nabídnout. Lepší než komedie od Trošky to samozřejmě je ale vzhledem k tomu kdo to režíroval se jedná o obrovský zklamání (Mimochodem Ivan Trojan ten film neskutečně zvedá) 3,5/10 ()

Ozzy2 odpad!

Nejpřeceňovanější herec současnosti Trojan v další zběsilé a nesympatické roli.Trojan je ,možná skvělý ve vážných rolích ( Ve stínu), ale komik z něj nikdy nebude a je ostuda všech režisérů, že ho z něj chtějí udělat.To jeho přehrávání je prostě otřesné. Tenhle film je jen další odpad.Je smutné, na jaké dno za posledních 20 let naše vyspělá kinematografie spadla.Vůbec nechápu, pro jaké publikum je tento film určen.Pro mě to tedy rozhodně není. ()

InJo

Nesourodý blábol, který neví, čím chce vlastně být, takže ve výsledku není ničím a nefunguje v žádné své rovině (rodinná komedie, černá sociální komedie, nostalgická romance). Učebnicový doklad toho, že když nemáte pevné základy, nemůžete vystavět stabilní a smysluplné (zdejší wtf faktor je hodně vysoký) dílo. Je mi to dost líto, protože několik tvůrců filmu mám jinak v oblibě. 30 % ()

• Film se natáčel od 26. května do 6. června a pak od 2. září do 16. října 2019 převážně ve Varnsdorfu, Rumburku, Šluknově, Krásné Lípě a blízkém okolí. (bianci)
  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 10 milionů korun. (SONY_)
  • Premiéra filmu musela být odložena kvůli koronaviru a uzavírání kin. (SONY_)