Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

NinonL

Hitchcockova Rebeka byla samozřejmě lepší, ale ani tento film není úplnou ztrátou času. Mladá dívka si vezme bohatého vdovce a žije s ním v jeho tajemném, nepřátelském domě. Skrz prsty se na ni dívá služebnictvo, ale hlavně hospodyně, která zemřelou Rebecu milovala. Rebečina smrt je stále pokryta záhadou. ()

Asmodin

Romantickému žánru neholduji, ale sympatické dvojici jsem happyend přála už od začátku a díky zápletce byl film zajímavý a koukatelný. Zrochu mi Rebecca připomněla Janu Eyrovou nebo Purpurový vrch. Je mi záhadou proč je Armie Hammer tak málo obsazován. V hlavní roli se objevil jen zde, v Osamělém jezdci a Sněhurce a ostatní ani nestojí za shlédnutí a Sněhurku už si nikdy nepustím. ()

666Carnage

Remake Hitchcockova snímku z roku 1940, který je podle knihy dorazil na Netflix. Koukat se na to dalo ale za mě zbytečně dlouhé. A film zapadne do vod průměrnosti a to hlavně díky tomu, že se skoro nic neudálo v první hodině snímku. Potom už to docela šlo ale na lepší než průměrné hodnocení to není. 50% ()

Lachtaan

Rebeka byla jedním z nejočekávanějších fimových tahounů netflixácké podzimní sezóny, nakonec jsem ji tak dlouho oddaloval, až jsem na ni téměř zapomněl. A to by byla velká chyba, jelikož já tyhle vyhrocené thrillery opravdu můžu a je mi u nich silně u zadku obecné přijetí. Lily James je krásná s čímkoli, co jí vytvoří na hlavě a Armie Hammer každým dalším filmem vypadá jako větší sympaťák, přestože tady se dá popsat mnoha přídavnými jmény, jen ne těmi pozitivními. [viděno na Netflixu 20.12.2020] ()

Vančura

Lily James mě před 5 lety okouzlila ve filmu Popelka, takže když jsem před časem na jejím Instagramu zaznamenal zmínku o tomto filmu, byl jsem na něj zvědavý. Nakonec se mi vcelku líbil, byť Lily James bohužel na Joan Fontaine nemá (podobně jako Armie Hammer samozřejmě není Laurence Olivier), ačkoli si vlastně myslím, že srovnávat to s Hitchcockem celkově nemá moc smysl, protože tenhle remake (pokud ho za něj lze považovat) byl podle mě natočený pro lidi, kteří tu černobílou klasiku neznají a není pravděpodobné, že by ji někdy zhlédli (možná jsem k netflixovému publiku přehnaně skeptický, ale prostě mi to tak přijde). Každopádně na můj vkus mi to přišlo trochu moc dlouhé, byť je pravda, že si nedovedu moc představit, co by z toho šlo vynechat. Má to ale fajn soundtrack, odehrává se to na nádherných lokacích (vzhled Manderley je kapitola sama pro sebe), Kristin Scott Thomas je herecká bohyně, a ústí to ve velmi povedený konec (byť znalec původní Rebeky je bohužel připravený o překvapení), takže za mě nakonec veskrze pozitivní dojem. ()

• V celém filmu nezazní křestní jméno hlavní postavy. Stejně je to tak i v původní knižní předloze. (Jolinar)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

24.10.2020

Zatímco Rebeka, nová adaptace slavného románu Daphne Du Maurier, před třemi dny odstartovala na Netflixu a od diváků a kritiků sklízí vesměs velmi vlažné reakce, vypluly na hladinu informace o… (viac)