11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiálny text distribútora)

cross

Pokud se ve zdraví přenesete přes úvodní překvapení naservírované Colinem Farrellem, mate celkem slušnou šanci užít si velmi povedený film, střihnutý přesně v moderním stylu - tj. útržkovitý příběh, roztřesená "akční" kamera, velmi vtipné a občas i překvapivé scény, navíc podtržené kvalitním herectvím. Subjektivně- lehčí verze moderny ve stylu např. Sbal prachy a vypadni, jenž má určitě šanci zaujmout i širší publikum. Pro mě velmi příjemné filmové překvapení, navíc nabyté spoustou vtipnosti a nápaditosti, jenž je občas přeci jenom trochu hrubšího ražení (jak slovního, tak fyzického). ()

Sawy

Na nezávislácké poměry vyloženě výborné.Intermission na mě působí jako méně vyzrálý,ale o to upřímnější chudší bratříček Pulp Fiction,který mi navíc dal možnost vidět Colina Farrella poprvé jako regulérního hajzla.A věřil jsem mu to dokonale.Zajímavě se zde pracuje s kamerou a mozaikovou strukturou,i když ne každé postavě se podařilo obhájit svou účast a ne všechny scény vyzněly přesvědčivě.Výsledek je ale přesto výborný,především díky evidentnímu nadšení všech zúčastněných a chytré práci s hudbou,která opět evokuje Tarantina.Ať už režisér brousil do komedie,romantiky nebo až tragického dramatu,věřil jsem mu všechno.Takže jednoznačně palec nahoru. 85 % ()

castor

Britské, drsné, mozaikovité.. přesto jen dobré!! S touhle pestrou partičkou Dubliňanů nám sice bude na nějakou hodinku tři čtvrtě docela fajn, protože jejich irské eskapády debutant John Crowley poskládal do lehce nadprůměrné mozaiky, přesto mu chybí ona pověstná jiskra. Bláznivý policajt, co chce, aby z jeho akcí v terénu vznikl dokument, kriminálníček, který se chystá na svou „poslední“ práci, kluk, co hází šutry na projíždějící auta nebo týpek, co dostane kopačky od brunetky, která vzápětí napochoduje do postele plešatého úředníka. Crowley si nebere servítky, nabízí hodně černý humor, drzé momenty a svižné dialogy a jeho symbolické uzavírání jednotlivých minipříběhů vlastně docela potěší!! ()

cab

Prvky gangsterky ci pribehu kriminalniku jdouci po penezich a dalsich postavicek pletoucich se jim do cesty. Lichotive komentare nasmerovane ke kamerovym hratkam nesdilim a propletenec zivotu nekolika iru podobny o tridu lepsim dramatickym peckam me nechytil u srdce a ani nezaujal do te miry, aby mi zalezelo na postavach az do uplneho konce. Par znamych tvari (Farrell, Murphy) jsou trestuhodne prumerni a nevyrazni. 40% ()

Morholt

Čekal jsem ritchiovku a hned úvodní scéna Colin Farell vs. servírka mě parádně navnadila. Ritchiovka to sice nakonec nebyla, ale i tak to byla povedená, odlehčená krimi mozaika, s množstvím rozesmávajících scén, která se ale nebála zahrát na vážnější vztahovou strunu. Z herců mě nejvíc bavili Colm Meaney, Kelly Macdonald a samozřejmě Colin, který ale, bohužel, nedostal příliš prostoru. 80% ()

• Kto by mal chuť si vypočuť spev Colina Farrella, má tú možnosť práve pri tomto filme. Približne od polovice záverečných titulkov totiž znie pieseň “I fought the law“, kde môžeme obdivovať Colinove spevácke vlohy. (Deftie)
  • Film je věnován Johnnymu Thompsonovi, kouzelníku a iluzionistovi, který si zahrál staříka na vozíku v kavárně. (Terva)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 155krát což je 1,46krát za 1 minutu. (Dixxx)